1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
seba65310

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299500

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2015-11-26, 16:10   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dziś zaniosłem takie orzeczenie taty do pracy(razem pracujemy) i w trybie natychmiastowym został zwolniony, bo to nie jest zakład pracy chronionej, a w orzeczeniu taki został wskazany...

Na szczęście po rozmowie z orzecznictwem, decyzja w tym punkcie powinna zostać zmieniona do środy...:-) , do tego czasu tata jest na wolnym.

Teraz na spokojnie doczytałem jeszcze kolejną rzecz :

"5. Zaliczenie do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności osoby, o której mowa w ust. 1 lub 2, nie wyklucza możliwości zatrudnienia tej osoby u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadkach:

1) przystosowania przez pracodawcę stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej;"

Uważajcie...!!!
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
seba65310

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299500

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2015-11-24, 20:03   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dowiedziałem się wczoraj o przywilejach związanych z uzyskaniem stopnia niepełnosprawności. Tata otrzymał stopień umiarkowany, lecz jest zdrowy... :) Od 3 miesięcy pracuje(w warunkach szkodliwych), stopień został mu nadany ponad rok temu. I w związku z czym mam pytanie:

Dodatkowy urlop przysługuje po roku przepracowanym? Jeśli tak to jak to rozumieć, czy w naszej sytuacji można już się starać o taki urlop.

Kolejna rzecz to system zmianowy, nocki...

"Zakaz zatrudniania osób niepełnosprawnych w dwóch przypadkach może ulec zniesieniu. Nie obowiązuje on niepełnosprawnych pracowników zatrudnianych przy pilnowaniu mienia. Ponadto chęć pracy w nocy może zgłosić sam niepełnosprawny pracownik. W takim przypadku lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną musi wyrazić na to zgodę. Stwierdza on, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania pracy w porze nocnej przez pracownika niepełnosprawnego."

http://kadry.infor.pl/zat...wac-w-nocy.html

Powyżej jednakJustynaS1975, cytuje inny artykuł. Jak to jest ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
seba65310

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299500

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-06-26, 00:24   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej. Chodź myślę, że renta to chyba nie. Tata walczy z krtanią(radio+chemia), więc będzie "sprawny", lecz pracuje w złym środowisku(cegielnia). Pracodawca już przesłał dokumenty do ZUS-u.

A jaka jest różnica pomiędzy rentą ,a zasiłkiem rehabilitacyjnym ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
seba65310

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299500

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-06-15, 21:07   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam,
Doczytałem dziś, że złożenie wniosku o zasiłek rehabilitacyjny należy złożyć 60 dni przed końcem zasiłku chorobowego. Niestety..., ale dopiero teraz to doczytałem, a nam się za miesiąc kończy zasiłek chorobowy. Co teraz ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group