1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
roxi1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-14, 12:26   Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
tak powiedzieli że podejżewają raka opłucnej...dziś tata ma wizytę u lekarza więc będzie wiadomo co dalej...
  Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
roxi1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-14, 12:00   Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
Chciałabym jeszcze zapytać które to stadium choroby ? Jakie leczenie było by najlepsze gdyby to wszystko się potwierdziło...czy jest możliwa operacja ?
  Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
roxi1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-13, 23:48   Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
no właśnie..myślę że nie.. chociaż mieszkamy w bloku i kiedyś płyty balkonowe byly z azbestu... a czy tą chorobe może powodować coś innego ?
  Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
roxi1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-13, 23:29   Temat: Prosze o interpretacje badania RTG płuc i TKPłuc mojego taty
Witam... mój tata ma 56 lat... ostatnio uskarża się na bardzo mocny ból w klatce piersiowej i kaszel... lekarz skierował go na badanie rtg płuc...

Wynik RTG:
Zacienienie na obwodzie pola górnego i środkowego lewego płuca o grubości 15 mm, pasmowate zacienienia w polu środkowym i dolnym płuca lewego, katy p/ż wolne, płuco prawe bez zagęszczeń ogniskowych, sylwetka serca w normie, nie uwidoczniono w proj P-a jednoznacznych zmian urazowych, najbardziej prawdopodobne zmiany pourazowe w odrębie płuca lewego z nawarstwieniami opłucnowymi - w różnicowaniu krwiak, zmiany włókniste - zmiany niedodmowe

...a następnie badanie TK płuc

Wynik TK klatki piersiowej:
zgrubienie opłucnej na obwodzie płuca lewego grubości do 24 mm, z cechami naciekania ścian klatki piersiowej, zmiany o gestości 35-40 jH, w badaniu z kontrastem nie ulegają ewidentnemu wzmocnieniu, miękkotkankowe wypustki wchodzące od zmiany w odręb miąższu płucnego, cechy dyskretnej osteolizy części obwodowych lewych żeber III- IV.
W jamie opłucnowej lewego płuca płyn wysiękowy, głównie z tyłu o grubości do 21 mm. Dyskretne zmiany niedodmowe w odrębie segmentu 10 płuca lewego. Zmiany włókniste u podstaw obu płuc. Pozostały miąż płucny bez zmian ogniskowych.
Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych w wnękach,śródpiersiu i dołach pachowych. Tchawica, oskrzela głowne i płatowe prawidłowe, rusztowanie kostne klatki piersiowej prawidłowe, złóg w pęcherzyku żółciowym średnicy 14 mm, jama brzuszna i nadnercza bez zmian patologicznych.

co to może oznaczać...? czy to nowotwór płuc ? bardzo proszę o szybką odpowiedź.. :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group