1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 82
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-31, 00:39   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Hej...rezonans sie nie odbyl bo bydgoszcz uznaje tylko swoje badania zatem musimy czekac do polowy czerwca....wczoraj mama robila badanie moczu i leukocyty znaczafo sie polepszyzly, dalej poza norma ale dwukrotnie zmalaly vs badanie z zeszlego tygodnia....mama czuje sie duzo lepiej, ale jestesmy cale w nerwach co dalej....
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-26, 16:10   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Lilith pamiętasz czy robiłyście CRP przy tym woreczku? u nas coś się dzieje, bo w czwartek CRP było 50, a dzisiaj 70 .... antybiotyk nie działa ...
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-26, 09:17   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Lilith - to wszystko zalezy jakie będa wyniki rezonansu. W czwartek robimy prywatnie, w piątek będize wynik - no i zobaczymy co dalej.... dziś wiemy, że mimo że mama bierze antybiotyk - CRP rośnie - zatem antybiotyk nie działa. Wczoraj mama była u swojego chirurga - taki stary znajomy zaufany (ale onkologiem nie jest) i on twierdzi, że bole, które mama ma są typowe dla woreczka (mama ma kamyki wędrujące) .... no i że on nie spotkał się z przypadkiem by w ciągu 2-3 miesięcy z niczego (na początku marca było TK, USG i marker - wszystko w normie) nagle urosły guzy ... nie wiemy co robić, co myśleć....przepisał mamie leki na zmniejszenie bólu przy kamykach i od wczoraj mama czuje ulgę - chociaż nadal bardoz boli, ale już nie aż tak jak wczesniej .... ehhhhhh
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-22, 14:19   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witam...u nas pod górkę niestety... w marcu robione TK I USG I wszystko w normie, marker 8,5.... a tydzień temu zaczął się ból pleców, później brzucha...najpierw badania krwi I CRP prawie 60 przy normie do 5, leukocyty w polu widzenia 55 (norma do 10), OB również podwyższone...wczoraj USG brzucha I wszystko czyste I niepowiększone - ale jakaś struktura w tyle układu moczowego... mama dostała antybiotyk, bo stan zapalny jest spory - ma brać 10 dni.
dzisiaj była w bydgoszczy I miała USG dopochwowe i tam widoczne dwa dziwne miejsca - podejrzenie wznowy, skierownaie na rezosnans (badanie za 3 tygodnie).
Marker ma wykonać kilka dni po tym jak skończy brac antybiotyk - bo podobno przy stanie zapalnym w organiźmie obraz nie jest wiarygodny...

jestesmy załamane, na skierowaniu na rezonans napisane: ce: wykluczenie lub potwierdzenie wznowy...lekarz jeszcze niczego nie przesądza, ale też nie wyklucza...

czy to możliwe, że w ciągu 2,5 msc urosły dwie zmiany które są widoczne na USG? Marker był bardoz niski - możliwe to jest?
Jest szansa, że to zmiany niezłośliwe - czy raczej już przesądzone?

Jesteśmy załamane ... a było tak pięknie (23 msc od skończenia chemii)
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-27, 23:50   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Na jakim forum? Ja jestem jeszcze na nowotwor.eu to typowe forum raka jajnika....
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-25, 22:28   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witam, u nas calkiem ok. Mama wybrala sie prywatnie do sanatorium i od prawie dwoch tygodni odpoczywa sobie w gorach:-) w lipcu byl robiony pet i wszystko w porzadku...we wrzesniu mama robila badanie genetyczne i wyszlo, ze ma uszkodzony gen wiec teraz badania czekaja mnie i siostre....przy okazji mama miala robione usg brzucha i dopochwowe oraz,mammografie tym razem w Poznaniu i tez wszystko w porzadku....mama troche zaczyna sie podlamywac tym, ze wszystkie kolezanki, ktore poznala podczas bytnosci w szpitalu maja juz wznowy, a dwie juz zmarly...to ja mega dobija i boi sie o siebie....na poczatku grudnia kontrol...zobaczymy co dalej, ale ja wierze, ze bedzie dobrze....a co u Was? Pozdrawiam:-)
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-07, 15:45   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witajcie,

mama jest po kontroli w Bydgoszczy.
Wszystkie wyniki ma w normie. Krew, mocznik, próby wątrobowe i inne. Marker CA 125 wynosi 10,1 - w sumie nieco więcej niż ostatnio (wtedy było coś ponad 9, ale patrząc na to, ze przed chwilą mama miała infekcję to wynik chyba dobry, nie?).
Zatem mamy remisję choroby i mamy nadzieję, że tak zostanie ...
W przyszłym tygodniu minie rok od dużej operacji redukcyjnej oraz HIPEC.

Mama skończyła chemię w lipcu 2013.
Na początku lipca 2014 ma kolejną kontrolę i wtedy ma dostać skierowanie na PET by sprawdzić co i jak - oby było wszystko dobrze ....

LEkarz powiedział, ze jest pod wrażeniem wyników i tego, że moja mamcia mając ileostomię przytyła już ponad 10 kg od czasów operacji, i że wyniki są dobre...

powiedział, ze on takiego przypadku nie widział - hehehee .... mam nadzieję, że to dobrze wróży ... modlę się o to każdego dnia ....

Pozdrawiam

PS. Lilith - bardzo się cieszę, że u Twojej mamy wszystko dobrze:) Trzymam kciuki by było super cały czas :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-03-07, 16:35 ]
Bardzo się cieszę z takich rezultatów i oby tak dalej ! :uhm!:

  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-02, 17:15   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witam,

Lilith dziekuje, ze pytasz...u nas poki co wszystko w porzadku. W srode mama robila usg i jest czysto....rowniez jedynie woreczek zolciowy zaczyna wypelniac sie kamykami...trzeba o tym pomyslec....w czwartek mama jedzie do bydgoszczy i zobaczymy jakie beda wyniki....licze, ze dobre....mama ostatnio troche sie podlamala, bo trzy panie, ktore byly operowane w ten sam dzien co one, maja wznowy....no ale mamy nadzieje, ze mama jej nie ma....ciesze sie, ze u Was tez wszystk w porzadku:-) trzymam kciuki...pzdr
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-15, 21:55   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witajcie kochane, dawno nic nie pisalam, ale zagladam tu prawie kazdego dnia i czytam Wasze zmagania. U nas poki co spokoj. Mama byla tydzien temu na kontroli i wszystkie wyniki w normie, zadnych zmian nie ma....chcialabym juz zawsze miec tylko takie wiadomosci. Poki co przygotowujemy sie do swiat.... Zycze Wam jak najdluzszej walki, a najlepeij zawsze wygranej...wierze, ze sie da wyjsc ipokonac to dziadostwo w kazdym stadium, ale trzeba tez w to wierzyc i sie nie poddawac.... Fraszko, Lilith co u Was? Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 16:25   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Wiem, że to nie jest łatwa choroba, ale ... zastanawiam się czy z tego da się wyleczyć ... tak na zawsze ....? Czy są takie przypadki? Wiem, że życie bez wznowy kilka lat to sukces, ale czy można tak zupełnie ...?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 12:11   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witajcie,

Mama w czwartek była na kontroli. Miała robione USG brzuszne i ginekologiczne, badane markery CA 125 i CA 19,9, badaną krew i mocz ...

Wszystkie wyniki w normie. Żadnych zmian - poza małymi kamykami w woreczku żółciowym. Nie widać zrostów/ żadnych zmian/węzły chłonne w normie/ wszystkie narządy wewnętrzne w normie - niepowiększone i gładkie. Marker CA 125 - 9,28 (poprzednio półtora miesiąca temu był 9,24) - zatem bez zmian - w normie. Nie pamiętam wyniku markera CA 19 - ale wiem, że bardzo niski - w dolnej granicy normy. Jeślichodzi o hemoglobinę to jest delikatnie poniżej normy, ale lekarz uważa, że jest w porządku.
Mama czuje się bardzo dobrze. Włosy rosną. Czasem pobolewa ją brzuch - tu strzyknie, tam strzyknie ... ale mamy nadzieję, że to "normalne" - mnie też czasem w różnych miejscach pobolewa ...

to o czym pisałam ostatnio - to chyba małe podziębienie było ... już przeszło ....


CHWILO TRWAJ !!!!!

Pozdrawaim wszystkich walczących i ich rodziny ...

Swoją drogą - co jakiś czas przychodzą mi jednak do głowy czarne myśli.... czy znacie kogokolwiek kto wyszedł z choroby przy pierwotnej diagnozie IIIc? Jest jakaś nadzieja na wieloletnie zdrowie?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-26, 14:10   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witam - mama jedzie na kontrol w czwartek - czy powinna zrobić jeszcze dodatkowe badania? Jest trochę podziębiona - czy któreś wyniki sa z góry "zagrożone"?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-23, 09:48   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witajcie Kochani po nieco dłuższej przerwie - ale i mi wakacje się należały...

Mama jedzie w czwartek na badania kontrolne. Do dziś czuła się świetnie. Każdego dnia kilkugodzinne spacery, żadnych bóli (czasem pobolewanie - ale tak jak ma każdy człowiek - całkiem zdrowy), żadnych dolegliwości. Żadnych problemów ze stomią (pod stałą kontrolą lekarza i pielęgniarki stomijnej)....aż do wczoraj. Wczoraj zaczął mamę boleć żołądek - zjadła gruszkę - pierwszą w tym roku - i może to to? Wieczorem wypiła miętę i trochę rpzeszło, ale dziś od rana mówi, że trochę gorzej się czuje. Ciśnienie w normie, temperatura też, a ona mówi, że trochę ją mdli, że czuje się tak jakby była po chemii ... czy powinniśmy się niepookoić?
Mama ma skierowanie na następujące badania:
morfologia
glukoza
alat
aspat
cholesterol
kreatynina
CA 125
mocznik
jonogram
kwas moczowy
bilirubina całkowita
rozmaz
d-dimery ilościowo .... no i USG jamy brzusznej ... czy powinna zrobić sobie jeszcze jakieś badania?
Wiem, że HE4 - jeśli robią je w bdg; robić CA 19? Co jeszcze?

o co może chodzić z tym żołądkiem?

Dziękuję za odpowiedź
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-27, 23:58   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Tak Lilith, dostalam, dziekuje:-) U Mamy poki co jest ok. Jutro siostra chrzci swoja corcie, a zarazem pierwsza wnuczke mojej mamy, wiec teraz mysli ciagle o tym:-) Mala Julcia ostatni tydzien byla u babci, wiec mama miala odskocznie:-) ona sie w niej zakochala i wiem, ze walczy przede wszystkim dla swojej wnusi:-) za miesiac wizyta i badania.... Kazdego dnia o tym mysle, ale caly czas mam nadzieje, ze bedzie dobrze:-) mama z kazdym dniem nabiera wiecej sil i to ja bardzo cieszy, wloski odrastaja, wiec jeszcze miesiac i moze juz bedzie probowac chodzic bez peruki....zobaczymy.. Czasami mame dopada bol brzucha, a wlasciwie troche wyzej, no i wiadomo, ze sie martwimy, ale moze to nic powaznego?.a co u Was? Jak mama?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
pelasia

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-17, 00:27   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Lilith ciesze sie bardzo, ze jestescie zadowolone z dr Nowickiego, to naprawde dobry lekarz, z ogromnym sercem do pacjentow. Kiedy macie miec peta? Troche sie na to czeka....a robila mama markery? Nie rosna? Jak mama sie czuje po wizycie? Podbudowana? Mam jeszcze jedna prosbe czy mozesz mi napisac na priv ile kosztuje wizyta?
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group