1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-08, 23:37   Temat: Rak piersi zrazikowy
Agnieszka00 napisał/a:
Pani onkolog z W-wy z infolinii onkologicznej powiedziała, że naświetlania w terminie gliwickim miałyby nikłą, jeśli nie żadną wartość terapeutyczną i ona osobiście zalecałaby naświetlania chociaż w CO w W-wie przypuszcza, że by to nie przeszło (bo dają radioterapię przy min. 3 węzłach zajętych).



Nie wiem czy się coś przez dwa lata zmieniło, czy pacjentów ze skierowaniem ze swojego instytutu traktują inaczej, ale ja mam dobre doświadczenia z radiologii w Gliwicach. Tata (miał naświetlane oczodoły przy chorobie GB) - krótki termin, miła obsługa, kiedy już nie mogłam z nim jeździć każdego dnia przyjeżdżał po niego busik.... dla mnie wszystko OK.
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-22, 19:54   Temat: Rak piersi zrazikowy
gaba napisał/a:
Chodzenie z chłonką nie jest niebezpieczne ale niewygodne, wydaje mi się że u Babci jest jej relatywnie mało, dlatego nikt nie mówi, że to jest b. indywidualne, jedne mają spokój po 2 ściągnięciach niewielkiej ilości, inne do 2 miesięcy co 2-3 dni muszą mieć ściągane. Chora czuje że się zebrał.


Chłonka potrafi się zbierać bardzo długo. Mojej mamie USG wykazywało jeszcze kilka miesiecy (ponad 6) po operacji.

Masaż, ćwiczenia i czas, tego babcia potrzebuje.
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-19, 15:01   Temat: Rak piersi zrazikowy
Spróbuj tutaj
Tomiczek Anna, lek. med. Spec. onkolog. Gabinet
40-952Katowice,Żelazna 1
Tel.: 32 201 62 08
Jest z-ca ordynatora na Raciborskiej

co do operacji
już ci polecałam dr Gruszkę jest ordynatorem w Mikołowie
prywatnie przyjmuje m.in tutaj
http://www.ziebaclinic.pl...niew_gruszka,14
i tutaj
Gruszka Zbigniew, dr nauk med. Spec. chirurg
40-240 Katowice,1 Maja 88
Tel.: 32 255 51 18

[ Dodano: 2011-07-19, 15:05 ]
Agnieszka00 napisał/a:
Lekarz niesamowity. Wizyta trwała nie dłużej niż 1,5 minuty. Doktor:
- zasugerował, że nie życzy sobie mojej obecności,
- nie obejrzał wyników tylko samą kliszę z MM i nie miał ich w komputerze,
- kazał się babci rozebrać i palnął tylko: "Do mastektomii, nie da się ocalić piersi",
- na moje pytania co w przypadku chorób współistniejących powiedział: "Skoro nie chcą Panie mastektomii to proszę czekać aż babcia umrze na rozsiew raka" (?!),
- powiedział, że sprawa jest BARDZO pilna i wszystko trzeba załatwiać NATYCHMIAST (wprowadzając babcię w ekstremalne przerażenie),
- spytał gdzie wolimy operację: w Sosnowcu czy w Katowicach; spytałam gdzie sugeruje, polecił szpital MSWiA w K-cach.

Koniec wizyty.

Jesteśmy zdruzgotane.


jakoś mnie to nie dziwi |mad2|
My wczoraj byłyśmy na wizycie kontrolnej i pani onkolog cały czas podkreślała, że już kończymy wizytę , bo ma jesze 10 pacjentów i jest zmęczona !!!. Chociaż - co prada, to prawda, pacjentów pierwszo- razowych przyjmowała 20 minut.
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-11, 19:00   Temat: Rak piersi zrazikowy
Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie w przypadku babci, ale ja byłam bardzo zadowolona ze szpitala w Mikołowie. Po pierwsze nie wypisują po mastektomii na 2-3 dzień - mama była prawie 2 tygodnie. Od następnego dnia po operacji miała rehabilitację i masaż limfatyczny. Pascjentka wychodzi dopiero, gdy jest dobrze. Dobra opieka - dietetyczka pani Irenka dopieszcza i dba o pacjentów.
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-10, 18:40   Temat: Rak piersi zrazikowy
Agnieszko,
wiecie już gdzie babcia będzie operowana?
  Temat: Rak piersi zrazikowy
olaczek

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-30, 23:59   Temat: Rak piersi zrazikowy
O szpitalu się nie wypowiem, ale byłam z mamą w poradni na ul. Raciborskiej 2 razy i zaraz uciekłam. Wówczas w sierpniu do dobrych lekarzy terminy były na maj przyszłego roku. My trafiłyśmy do pana, który miał problemy z odczytaniem nie tylko repceptorów ale całego badania HP. Stwierdził wówczas, że w mamy wieku (69 lat) chemia jest niebezpieczna i przepisał tylko Tamoksyfen (którego mama nie powinna brać z uwagi na stany zapalne żył i po chemioterapii dostała Arimidex).

Ale niestety nie jestem w stanie polecić w 100% dobrego ośrodka - słyszalam bardzo różne opinie. Mama chemioterpię brała w szpitalu klinicznym przy ulicy Reymonta w Katowicach,
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group