1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-08, 23:26   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
asereT, Ty przezywasz to najbardziej,
bo to Ty zostałas sama
a cisza w domu az dzwoni,
jeszcze nie dawno wszystko dzieliłas na pól,
teraz musisz radzic sobie sama
to jest chyba najtrudniejsze
takie dni będą i one są najtrudniejsze


przytulam Cię
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-16, 17:51   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
::rose:: ::rose::
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 23:12   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
skoki sterydow i szybkie odstawienie bardzo zle działaja na organizm
powinno się je odstawiac powoli
stany rozchwiania emocjonalnego , wybuchy złości gniewu , zmiany nastroju to wszystko ich sprawka do tego skoki ciśnienia ogólne rozbicie, zawroty głowy , drętwienia kończyn bezsenność i jeszcze sporo spraw sprawiają ze człowiek zle się czuje , do tego chemia , wiec jest zle a mogłoby być lepiej gdyby odstawić sterydy powoli
(sama biorę sterydy juz 21 lat )

faktycznie najbardziej się "rośnie" po Pabi
nie wiem dlaczego dawkują te sterydy wieczorem po 20,
na oddziale farmakologii klinicznej wmawanio nam a raczej tłumaczono że sterydy najlepiej brać do 17 max 18
bo potem juz sie tak nie wchłaniają, i ich skuteczność spada
no ale leczenie nie opiera sie tylko na sterydach , wiec moze sa one mniej wazne tylko jesli mozna cos poprawić i tak mało to kosztuje a zyskuje na tym chory ,to dlaczego tego nie robić tak jak być powinno
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-20, 22:01   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
ja także czekam na wieści
jestem z wami od początku i bardzo Wam kibicuję
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 15:34   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
ciężko się czyta takie wpisy
Teresko minie chwila beznadziejności, załamania i pozbierasz się dasz rade

przypomnij sobie "Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja! ..."

wiec odpocznij i zacznij szukac pomocy,
Ty zaprawiona w bojach się nie poddasz
wiem to
walcz ,a ja i myslę że większośc na forum będziemy trzymać kciuki
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-05, 23:47   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
teresko trzeba poszukac leku ktory nie jest psychotropem ale pozwala spać
ja sama od 10 lat mam bardzo duze problemy ze snem i wiem jak jest to wazne zeby przespac chociaz kilka godzin spokojnie
pytam o pory brania pabi bo chciałam wiedziec czy cos z lekow wieczormych moze wpływać na jego kłopoty
jednak idz do rodzinnego , popros o ktorys z tych 3 wymienionych wczesniej , proponuję Lorafen2,5 mg albo Nitrazepam, one nie sa psychotropami wiec moze wpłyną na sen i jego jakośc, niech pospi chociaz ze 4-5 godzin to bardzo go wzmocni
z doswiadczenia wiem ze Relanium nie działa na wszystkich jako lek nasenny , wrecz przeciwnie a
byla mowa na temat zmiany sterydow , pabi ma najbardziej działanie przeciwobrzekowe , metypred jest słabszy wiec dawke musiałby ustalic na nowo lekarz , nie chce tutaj podpowiadac ile powinno byc metypredu bo ja przeliczam go typowo przechodząc z jednego na drugi , ale tu jest głowa i chyba pabi jednak jest skuteczniejszy

ale moze uda ci sie zmienic lek na zawroty głowy np na Cavinton? bardzo często stosowany w takich przypadkach ,
to wszystko wymaga jednak biegania , wspołczuję Tobie najbardziej bo wszystko na twojej jednej głowie do tego przemęczonej
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-05, 18:56   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
witaj
moj tata tez nie spał, lekarz rozne rzeczy zlecał i mało co było skutecznie ale warto poprosic chociazby lekarza rodzinnego o leki z tych starszych może , np Lorafen2.5 mg , czy Estazolan2 mg , moze jeszcze Nitrazepam5mg cos musi zadziałać, nie da się nie spac , bo organizm jeszcze bardziej sie wyczerpuje on musi spać ty tak samo

pamietam ze pod koniec jak tata zył bardzo sciął go z nog lek o nazwie Chlorpromazyna mocno psychotropowy ale zadziałał , lek ten bardzo mocno uspokaja ale tez powoduje sennośc i podawany na wieczor dawał tacie kilka godzin odpoczynku

nie mozna tego tak zostawić bo oboje sie wykonczycie
próbuj czegos innego Teresko
czasem te stre leki działają lepiej niz inne

czy twoj mąz bierze sterydy tylko rano ? bo branie sterydów wieczorem moze powodować brak snu , to tez jest ważne
trzymajcie się
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 00:31   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
Funia napisał/a:
Nie wiem czy czegoś nie pokręcę, ale moderatorzy mnie poprawią: pamiętam, że sterydoterapia - choć ma działać przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo - to może zaburzać funkcjonowanie nadnerczy i w konsekwencji też może wywoływać efekty uboczne.

skutków ubocznych może byc więcej oprocz choroby nadnerczy czyli tzw rozleniwienia nadnerczy do zaprzestania ich pracy ,ktore w wynikach objawiają sie duzym wydalaniem sterydow z moczem i małej ilośc sterydow we krwi w nocy ilośc spada do zera ale to przy długotrwałym podawaniu sterydow tak u niektorych pacjentow latami
raczej u chorych pacjentow leczonych pabi sterydy stosuje sie niebyt długo ( bo pacjent zbyt długo nie zyje ) tyle ile one sa potrzebne

mam nadzieje że zejdziecie ze sterydow a jesli nie, tragedii tez nie będzie
zyczę wam tylko sił do dalszej walki
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-12, 17:33   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
witaj
ja sama biorę sterydy od 15 lat wiec co nie co mam doswiadczenia w tym zakresie,
zaznaczam ze nie wiem jak jest przy raku i przerzutach do mozgu bo ja choruje na cos innego a moj tata brał sterydy do momentu kiedy jeszcze potrafil przełykać

myslę ze lata praktyki z tymi lekami pozwalają mi się wypowiedziec na ten temat , bo w literaturze jest czasem inaczej a w praktyce tez inaczej i kazdy człowiek jest inny wiec pewne rzeczy trzeba modyfikować na bieżąco


Jak wiekszośc moich znajomych ktorzy biorą sterydy od lat sama zmniejszam lub zwiekszam leki jesli istnieje taka potrzeba,robimy tak za wiedzą i przyzwoleniem lekarzy

Twoj maz czuł się dobrze na 1 mg ale tylko kilka dni ,stąd wniosek ze to była dawka za mała,
ja bym odczekała kilka dni i sprawdziła czy jest ciut lepiej, w tym czasie sprobuj się skontaktować z neurologiem zostając na dawce 2mg

moim zdaniem dobrze myślisz i zostań przy tym, poczekaj na efekty i szukaj potwierdzenia u neurologa
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
niki

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 123100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-17, 16:35   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
faktycznie bardzo odległy termin, nie da sie go jakos przyspieszyc?

moze prywatnie od onkologa ktory , tez przyjmuje w Gliwicach,
my bylismy najpierw prywatnie w miescie gdzie ten lekarz przyjmuje i zaraz na następny dzien mielismy wizytę w Gliwicach,skierowanie sam do siebie wystawił , a radioterapię tata zaczął tydzien pózniej, przez połtora miesiąca wiele może się zmienić
szukaj innej drogi na przyspieszenie tego terminu
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group