1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o radę.
natalia2014

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4291

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-06-21, 15:44   Temat: Prosze o radę.
fairy napisał/a:
Ja wypełniłam ankietę z tej strony http://genetyka.com/ ,zakładka strefa pacjenta.
Po jakimś czasie dostałam zaproszenie na badania genetyczne.


dołączę się do pytania romki.
czy wysyłają oni zaproszenia jedynie do tego Centrum w Szczecinie czy w najbliższym miejscu zamieszkania?
jeśli ktoś jest obciążony genetycznie czy można zrobić jakieś badania nieodpłatnie?
  Temat: DRP z przerzutami do mózgu
natalia2014

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3907

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-18, 12:04   Temat: DRP z przerzutami do mózgu
"W prawej okolicy skroniowej, od warstwy podstawnej do środkowokomorowej, zmiana guzowata lito-torbielowata 4,2cmx3,2 cm."
Tak jest napisane na wyniku TK głowy z 9 maja. Naświetlania były dwa. Miały być jeszcze dwa następne ale stan zdrowia mamy znacznie sie pogorszył. Lekarz zwiększył dawkę sterydów ale nie wiele to dało dlatego zakończono naświetlania.

W takim razie skąd taka silna ochota na palenie papierosów? Czy zabranianie jej tego mogłoby coś zmienić na lepsze? Stwierdziliśmy, że to i tak jej nie wiele pomoże dlatego zgadzamy sie na to palenie chociaż ten widok jest porażający.
  Temat: DRP z przerzutami do mózgu
natalia2014

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3907

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-18, 11:13   Temat: DRP z przerzutami do mózgu
Witam serdecznie!

U mojej mamy rok temu w sierpniu zdiagnozowano drobnokomórkowego raka płuc. Przeszliśmy przez chemioterapie 6 cykli, później radioterapia 10 naświetleń która skończyła się w lutym. W maju okazało się, ze pojawiły się przerzuty do mózgu. Mama ma lekki niedowład lewej strony, jest bardzo słaba i lekarz skierował już nas na leczenie paliatywne.

Wiem, że zmierza to wszystko w jedną strone natomiast mam kilka pytań jak się na to wszystko przygotować. Mama jest osobą palącą, od kiedy pojawiły się te przerzuty zaczęła palić bardzo dużo. W zasadzie nigdy tyle nie paliła co teraz. Jest na tyle słaba, że nie chce czytać, oglądać telewizji. Jedynie co to śpi, albo siedzi w oknie i pali papierosy. Staram się to sobie jakoś wytłumaczyć ale nie wiem czy to nadmierne palenie może być skutkiem tych zmian w mózgu? Je też bardzo dużo słodyczy. Jakich zachowań się można jeszcze spodziewać będących wynikiem tych zmian?

I czy jeśli teraz jesteśmy już pod opieką hospicjum i nie ma żadnego leczenia to zanim umrze mogą się pojawić jeszcze inne przerzuty czy niekoniecznie?

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group