1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
nana1

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-14, 20:12   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Szczere wyrazy współczucia [*] Dużo sił i wytrwałości.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
nana1

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 22:51   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Mufaso83, wiem, co czujesz, sama przez to przechodziłam.
Też pracowałam na dwóch etatach i nie mogłam wziąć urlopu (szkoła). Mamą opiekował się na co dzień mój mąż, bo wtedy nie pracował. Kiedy mama była już w podobnym stanie, jak Twoja, zdecydowałam się na te 2 tygodnie opieki, żeby być przy niej w tym najgorszym okresie. Wykorzystałam tylko 6 dni. Niestety, za późno się zdecydowałam.
Bardzo mi przykro.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
nana1

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-18, 19:22   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Skierowanie do poradni genetycznej możesz dostać też od swojego ginekologa lub lekarza rodzinnego tylko na podstawie wywiadu. Warunkiem jest, że w rodzinie chorowały na raka jajnika czy raka piersi lub prostaty (u mężczyzn) co najmniej dwie osoby blisko spokrewnione (np. matka - babcia, matka - ciocia).
Prywatnie można zrobić badanie bez skierowania praktycznie w każdym laboratorium, cena ok. 300złotych.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
nana1

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-17, 20:23   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Mufaso, ten lekarz jest chyba trochę niedouczony odnośnie mutacji, albo brak mu dobrej woli. Mój typ raka to gruczolakorak płaskonabłonkowy niskozróżnicowany. Ja dostałam skierowanie na badania genetyczne od mojej onkolog, ponieważ moja mama zmarła na raka jajnika. Badania wykazały, że mam mutację BRCA1. Obecnie leczę się w Centrum Nowotworów Dziedzicznych - program kliniczny z Olaparibem.
Mutację stwierdzono także u mojej córki (już zachorowała na raka piersi), mojej siostry i jej dzieci i kilku kuzynów ze strony mamy.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
nana1

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73432

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-04-29, 23:10   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Napisałaś: "przyszły czwartek" - rozumiem, że 2 maja? Jeśli tak, to nic innego, jak zaczekać do operacji. Jeżeli się mylę i chodzi o czwartek w przyszłym tygodniu, to ja bym zrobiła badanie markera Ca125 prywatnie - wynik po dwóch dniach, cena 30zł. Norma 0 - 35. Przy zmianie łagodnej marker też może być trochę podwyższony, zaś bardzo wysoki może sugerować nowotwór złośliwy (oby - nie!).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group