1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-10, 21:07   Temat: Łysy - komentarze
Łysy, co po wizycie u lekarza???

Gorąco pozdrawiam....
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-21, 15:02   Temat: Łysy - komentarze
Łysy, co u Was????
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-09, 01:31   Temat: Łysy - komentarze
Łysy, super wieści....bardzo się cieszę że Twoja mama czuje się dobrze.....

Pozdrawiam....

[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-08-09, 00:52 ]
Ciasto bardzo smakowało :mrgreen:
Cyntia, ja po prostu bardzo lubię gotować a skoro ciasto się udało to może i skuszę się piec słodkości :roll:

Łysy
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-07-14, 22:55   Temat: Łysy - komentarze
Łysy co u Was????


[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-07-16, 07:49]
monika30, gorąco, żeby nie powiedzieć tropik. Ja np. źle znoszę upały, nawet sobie nie wyobrażam, jakie to męczące dla chorych ludzi. Każdy chyba jest już zmęczony tym skwarem. Z racji upałów musieliśmy przełożyć wizytę mamy na działce, jest stanowczo za gorąco na tak długą podróż :-( poza tym mama trochę boi się siedzenia "w lesie" z dala od medyków :uuu: będziemy ją jednak namawiać.
------------------------------------------

[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-07-22, 01:45 ]
szkoda, że przez 5 dni nikt mi nie odpowiedział na moje wątpliwości :|
(...)
Kuriozalne kolejki i tłumy pacjentów były dziś w CO. Mama spędziła tam ponad 6 godzin!!! DOdatkowo pojawił się problem odbioru wyników krwi (niepotrzebnie chyba mamę namówiłem by je uzyskała - w celu umieszczenia ich tutaj) - nie chciano mamie ich wydać.... skandal! Generalnie skłaniam się do napisania swojej negatywnej opinii nt. naszej służby zdrowia (nie ludzi lecz systemu, zasadniczo), na razie w głowie wszystko sobie układam i przeleję to wkrótce na papier (bardziej na okienko forum) bo czasem szlag mnie trafia z bezsilności. Jestem wyczulony na głupotę i chore systemy.
(...)
Przy okazji uwaga nt. działania forum: nie wiem czy to przypadek, ale już kilka razy zdażyły mi się problemy z wejściem na forum w nocy, w okolicy godz. 1-2. Czy jest to może związane z resetami planowanymi czy z jakimiś pracami na serwerze?
pozdrawiam
Łysy
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-07-07, 23:12   Temat: Łysy - komentarze
[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-07-06, 23:31 ]
Teraz jest tak spokojnie, aż nie chce mi się wierzyć, że może być gorzej, z jednej strony się cieszę a z drugiej odpępdzam czarne myśli. Oby jak najdłużej było tak jak teraz.
Łysy
------------------------------------


Łysy, jak mama po dzisiejszej chemii?? wyniki krwi były ok???

Z całego serca życzę Wam aby samopoczucie mamy było tak dobre jak teraz jak najdłużej....

Trzymam kciuki.... :okok"
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-29, 23:23   Temat: Łysy - komentarze
[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-06-28, 17:09]
i co i co i co?
ciśnie mi się na usta znane powiedzenie: chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze :--:
chemii nie podano z prostej przyczyny: zagubiono dokumentację !!!! szukał lekarz, szukała pielęgniarka i nic.... Ja rozumiem, że CO Ursynowskie to kombinat, dużo pacjentów, ale takie rzeczy to tylko chyba w erze myślałem :<: Dobrze, że nie słyszeli co krzyczałem na ich temat jadąc w samochodzie by złość ma przeszła! 4 godziny zmarnowane, mama umęczona upałem na próżno.
Kazali przyjechać jutro, mam nadzieję, że znajdą te cholerne papiery.
(...)
Coraz więcej obaw a to dopiero początek, ehhh
Łysy
--------------------------------------------


Łysy, co u Was??? czy dziś podano mamie chemię???

[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-07-01, 22:51 ]
Jak zwykle się naczekaliśmy, ale to szczegół. Choć może nie szczegół bo przecież fajniej by było spędzać ten tak ważny czas, który pozostał choremu na doznawaniu przyjemnosci życia a nie na tych zatłoczonych korytarzach CO. Gdybym był tam dyrektorem, zreorganizowałbym to w 1 kolejności by ludzie, często bardzo chorzy, nie czekali bezsensownie na tych podłych korytarzach.
Ale do rzeczy...
Miałem okazję porozmawiać z lekarzem prowadzącym , zapoznać się częściowo z dokumentacją choroby. Pan doktor bardzo miły i rzeczowy, uczciwie podchodzący do tematu, opisujący wszystko bardzo obrazowo a co za tym idzie, zrozumiale.
(...)
Samo odbycie się chemii to istne SPA prawie, strasznie się tego baliśmy , a tu piękne sale, kozetki, telewizorki w pokojach... bardzo miłe panie z personelu... wszystko sprawnie i miło.
(...)
Przy okazji powstała niezła anegdota:
W związku z tym, że zagubiono całą dokumentację, chemia opóźniła się o 1 dzień. 2 dnia dalej nikt nie mógł znaleźć papierów a w końcu wchodzi lekarz, który miał ciąć mamę (niestety operacja nie doszła do skutku) i mówi: ale ja pani dokumentację oddałem do archiwum... :--: a na to mama: ale wy mnie mieliście leczyć a nie zakopywać!!! hehe. No i po dalszych poszukiwaniach na szczęście się wszystko odnalazło.
(...)
uff ale się napisałem, ale to z prostej przyczyny chęci wygadania się oraz faktu, że wczoraj padł mi komp i nie mogłem tego wszystkiego napisać. Więc dziś to czynię.
Łysy
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-14, 21:53   Temat: Łysy - komentarze
[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-06-14, 01:07]
monika30: dlatego jeszcze raz bardzo przepraszam
monika30, nie masz za co przepraszać :)
ja ze swojej strony pragnę wysłuchiwać róznych opinii, zarówno lekarzy jak i osób, które bezpośrednio borykają się z tą straszną chorobą. Każde doświadczenie i opinia daje inny obraz sytuacji i uczy czegoś nowego. Mimo, że nie jestem lekarzem a jedynie osobą, która doświadcza po raz 2 tej wstrętnej i trudnej choroby (mój tata zmarł na raka płuc 16 lat temu) to chcę wiedzieć o tej chorobie jak najwięcej by móc wyciągać wnioski, zaznajamiać się ze skomplikowaną złożonością tej choroby by pomogło mi to w tym trudnym okresie choroby mamy. Bym mógł poznać jako laik działania procesów, które tak doświadczają nieszczęśliwie naszych bliskich a być może i nas (oby nie) dotkną kiedyś z racji genów. Choć trochę, dla świętego spokoju, dla podejmowania decyzji o tym, co można chorej bliskiej osobie powiedzieć, a czego nie - takie złudne wybory, które każdego z nas dotyczą :uuu:
dziękuję za pomoc i dobre słowo,
oby i wam działo się jak najlepiej
---------------------------------------------


Łysy, cierpliwości....

Nie trać nadziei...


[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-06-17, 17:09]
dziś kolejne nerwy związane z działaniem naszej służby zdrowia. Dotychczas wszystko szło w miarę sprawnie, badania, nieodległe terminy... zeszły tydzień straciliśmy a dziś lekarze dalej nie podjęli decyzji i kazali dzwonić za tydzień (!) Tydzień na konsultacje jak wszyscy są w jednym szpitalu???? wrrr, przecież to nie operacja plastyczna piersi jakiejś nadętej celebrytki do jasnej ciasnej tylko choroba nowotworowa, gdzie każdy dzień cenny jest.
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-13, 22:41   Temat: Łysy - komentarze
Łysy, DumSpiro-Spero, przepraszam....chciałam pomóc, ale widzę że swoją niewiedzą medyczną mogłam bardziej zaszkodzić nic pomóc....dlatego jeszcze raz bardzo przepraszam. Mam świadomość że medycyna wymaga ogromnej wiedzy, ja niestety jej nie posiadam dlatego ograniczę się do wspierania duchowego <idiota>

Gorąco pozdrawiam... ;)
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-12, 21:20   Temat: Temat
[komentarz dodany przez: cleo33: 2010-06-11, 22:07 ]
Trzymam kciuki oby operacja była mozliwa
----------------------------------------


Witaj Łysy,

Widzę że u Ciebie sytuacja podobna do momiki, gdzie lekarze również po badaniu PET zmienili zdanie i chcą operować....

Może warto przemyśleć sugestię DSS w wątku momiki i skonsultować się z innym doświadczonym onkologiem???

Pozdrawiam....
  Temat: Łysy - komentarze
monika30

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13141

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-02, 22:11   Temat: Łysy - komentarze
[komentarze dotyczą tego wątku]


Witaj Łysy,

Niestety nie udzielę Ci żadnej fachowej odpowiedzi odnośnie wynikój badań Twojej Mamy jakie przedstawiłeś powyżej. Napisałam jednak bo chciałam zauważyć, że wcześniejsza ciężka operacaj głowy Twojej Mamy raczej nie ma nic do tego czy przeprowadzić operację płuc. Śmiem tak twierdzić na przykładzie mojego Taty. W październiku miał operowaną głowę (usunięcie przerzuty z OUN) natomiast juz w listopadzie miał być poddany usunięciu płuca. Niestety do operacji nie doszło, bo okazało się ze trafił nam się sorupiak już w silnie zaawansowanej postaci i pozostała nam tylko opieka paliatywna.

Podano chemię a następnie naświetlania. Po naświetlaniach głowy również wypadły mojemu Tacie włosy, przytył ma ogromny apetyt.

Trzymam kciuki za wynik PET

Pozdrawiam


[komentarz dodany przez: Łysy: 2010-06-11, 21:29 ]
Sporo pytań, wiem, ale lubię wiedzieć i mieć pełną swiadomość by móc tłumaczyć mamie i "dozować" diagnozy w takim sensie by jej nie dołować - tak widzę w niej chęć życia i wyleczenia!
Bardzo dziękuję awilem i monika 30, czytam wasze wątki również momiki i innych tu osób i widzę jak to wszystko podobne co nas spotyka ehhh. Ale trzeba być dobrej myśli
Pozdrawiam wszystkich borykających się z chodzącym do tyłu.
Łysy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group