1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: TK klatki - interpr.
monika2007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3727

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-18, 22:49   Temat: TK klatki - interpr.
Tata pali papierosy , w środe ma iść z wynikiem TK do lekarza , ma kaszel ,ale nie z krwią pulmonolog początkowo myślała że to grużlicze lub po grużlicze .ale te wyniki chyba na to nie wskazuja lekarka je dopiero zobaczy tata dzisiaj odebrał , myśli Pani że to może nie być nowotworowe .
  Temat: TK klatki - interpr.
monika2007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3727

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-18, 22:31   Temat: TK klatki - interpr.
absenteeism napisał/a:
A ja bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem Forum.

Z jakiego powodu wykonano TK? Czy tata był już leczony onkologicznie? Choruje na coś?


Witam,
Zapoznałam się z regulaminem dziękuje jeżeli Państwo nie mogą mi pomóc to przepraszam , że zajechałam czas , dziękuje
TK wykonano ponieważ tak zlecił pulmonolog lekarz do którego tata chodził ponieważ , zprześwietlenie klatki piersiowej było niepokojące, tata nie był leczony onkologicznie ,
  Temat: TK klatki - interpr.
monika2007

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3727

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-18, 21:38   Temat: TK klatki - interpr.
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w mam wyniki badania tomografii klatki piersiowej mojego taty lat 64, bardzo się martwię proszę o pomoc w opisie tego badania, czy to ma charakter nowotworowy ?

TK KLP:
W szycie płuca prawego widoczny nieregularny guz o wymiarach ok 30X24 mm, częściowo spikularnych granicach, z guzkami satelitarnymi, wielkości do ok 8- 9 mm. Zmiana ulega umiarkowanemu wzmocnieniu kontrastowemu.
Nawarstwienia opłucnowe i podopłucne zwłóknienia w szczycie płuca prawego. W płatach górnych obu płuc niezbyt liczne rozsiane ogniska zagęszczeń o typie mlecznej szyby, Większe (ok 14 mm) ognisko takich zagęszczeń w płącie górnym płuca lewego, przy szczelinie miedzypłatowej, w obrębie segmentu 1+2. Drobny (ok 3 mm) dobrze wysycony guzek na granicy segmentów 2 i 3 płuca prawego.
W diagnostyce różnicowej należy brac pod uwagę proces rozrostowy i TBC.
Uogólniona rozedma płuc. Jamy opłucnowe bez wysieku.
Węzły chłonne wnęk oraz śródpiersia nie wykazują powiększenia (największe do ok 7 mm w osi krótkiej).
Uwapnione blaszki miażdzycowe w aorcie. Nieco pogłębiona kyfoza piersiowa. Cechy zaniku kostnego. Odcinkowe zmiany zwyrodnieniowe - wytwórcze na krawędziach trzonów piersiowych.
W odnodze bocznej lewego nadnercza widoczny guzek średnicy ok (3 mm). Nieco pogrubiałe trzony nadnerczy ok 11 mm w prawym i 8 mmm w lewym nadnerczu. W przyleganiu od lewej nerki widoczne dwa ogniska o cieniowaniu płynowym, odpowiadające najpewniej torbielom korowym o wymiarach ok 22x18 mm i 23x 18 mm.

Bardzo prosze o pomoc
Monika
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group