1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dyskopatia a przerzuty
mk79

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11383

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-01-14, 07:59   Temat: Dyskopatia a przerzuty
Witam serdecznie.
Niestety nie udało mi się przekonać męża do wszystkich wyników. Ale ma zrobioną krew z rozmazem. I wszystko jest w normie. OB wynosi 2. Glukoza również w porządku Elektrolity NA i K również w normie. Zmusiłam męża do chociaż tych wyników bo ostatnio jest zmęczony i senny i wrócił ból krzyża i okolic. Nie może siedzieć najlepiej się czuje leżąc lub pomału chodząc. Do tego od jakiegoś czasu pojawiły się problemy z cerą i powracające opryszczki. Podwyższone ma w wynikach ALT 74,1 i AST 37,7. Lekarz powiedział że na razie się tym nie zajmujemy i za m-c powtórka z wyników.
Co do tarczycy wyniki miał robiona ale w zeszłym roku i były w normie.
Mąż ma podjąć rehabilitację na dyskopatię po ustąpieniu objawów bólowych. Widzę że od kiedy znowu bierze dużo tabletek skarży się na ból z prawej strony. I nie daje mi spokoju to osłabienie. dziękuję wszystkim za pomoc i rady. mam ostatnie pytanie czy wyniki OB niski wyklucza nowotwory?
Pozdrawiam
  Temat: Dyskopatia a przerzuty
mk79

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11383

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-12-09, 21:48   Temat: Dyskopatia a przerzuty
Mąż ma 31 lat. refluks ma stwierdzony po gastroskopii miał również robione badanie na Helicobater pylori - wynik pozytywny. Bierze rano teraz Progastim i na razie z przepisanych lekarstw na kręgosłup bierze Sirdalud. USG brzucha nie miał robionego w ciągu ostatniego pół roku. Tylko nerek ponieważ ma kamice nerkową. Właśnie innych badań nie miał robionych tylko mocz - ogólny. Właśnie dziwi mnie to ze lekarz nie dał mu skierowania na krew - ten sam lekarz dał mi przy przewlekłym bólu gardła.
Powiem szczerze że wszystkich w rodzinie uspokoił wynik rezonansu ale mi nie daje spokoju ten ciągły ból raz mniejszy raz większy. i to zmęczenie; oczy mu się zamykają same - gdzie kiedyś nie potrafił zasnąć w dzień. i to ze wieczorami pojawia się ból głowy.
Nie wiem jak mam do tego w ogóle podejść. Jak mam powiedzieć kochanie może to rak??
To krwawienie zgodnie z opisem męża było w momencie jak szedł do toalety i czasami wydawało mu się że chce mu się a okazywało się że to tylko gazy. i wtedy była krew. Mówił że było tego więcej niż kiedy miał hemoroidy. Wtedy był ślad krwi na papierze, swędzenie i pieczenie a teraz tylko krew tylko w większej ilości. Po tych 3 dniach już się nie powtórzyło. A było to ponad m-c temu.
Ból brzucha odczuwa w górnej części i mówi że to od refluksu.
Nie wiem co robić - czy może panikuję i jak powiedzieć o swoich wątpliwościach. Może namówię go na kontrolne wyniki łącznie z ob. Czy wynik OB może pomóc.??
Miał robione prześwietlenie kręgosłupa i miednicy które nic nie wykazało.
Dziękuję serdecznie za pomoc.
  Temat: Dyskopatia a przerzuty
mk79

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11383

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-12-09, 15:35   Temat: Dyskopatia a przerzuty
Witam
nie chorował ale jestem zaniepokojona ponieważ w tym roku zmarły 2 osoby w rodzinie (niespokrewnione z mężem) i w obu przypadkach pojawiały się bóle kręgosłupa i okazało się że to już były przerzuty. w pierwszym przypadku długo nie można było znaleźć źródła pierwotnego (okazało się po wielu wynikach i badaniach że to nerki) w drugim przypadku był rak płuc. Obie osoby były leczone na kręgosłup. Obie osoby nie żyją. Chciała bym mieć pewność że wykluczyliśmy najgorsze.
  Temat: Dyskopatia a przerzuty
mk79

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11383

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-12-09, 15:01   Temat: Dyskopatia a przerzuty
Witam serdecznie
Moje pytanie dotyczy wyników rezonansu magnetycznego. Mąż miał robiony i zgodnie z wynikami lekarz rodzinny a potem ortopeda stwierdził że to dyskopatia. Moje pytanie dotyczy czy można w 100% wykluczyć nowotwór? Spotkałam się z artykułem gdzie opisano przypadek że pod przykrywką dyskopatii pojawiły się pierwsze objawy przerzutów. Mąż 2 lata temu miał pierwsze bóle i podejrzenie rwy kulszowej/korzonków - dostawał zastrzyki i przechodziło; sytuacja powtórzyła się jeszcze 3 razy i za ostatnim razem 2 serie zastrzyków i tabletki nie pomogły; ból praktycznie nie mijał ( pojawiał się w okolicach krzyża i lewego pośladka) i był trudny do zniesienia. W tym momencie dostał blokadę w postaci zastrzyków (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ból zmalał ale nie zniknął całkowicie. Dostał również tabletki na podtrzymanie działania blokady i skierowanie na rezonans. w tym czasie pojawiło się u męża krwawienie z odbytu(przez około 3 dni) ale lekarz stwierdził że to może w wyniku zażywania tabletek które zmniejszają krzepliwość krwi.Był równocześnie u 2 ortopedów i nikt nie potrafił postawić diagnozy. Teraz mąż otrzymał skierowanie na rehabilitacje ale ból się znowu nasila. Martwi mnie to że mąż jest bardzo zmęczony i senny. W nocy źle sypia i pojawiają mu się wieczorem bóle głowy. Do tego ma problemy żołądkowe . jakiś czas temu miał stwierdzony refluks. i bierze codziennie rano tabletki. Proszę o odpowiedź. Chciała bym wiedzieć czy mogę być spokojna po wyniku rezonansu. dziękuje za odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group