1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-05, 21:41   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Na razie trudno mówić o leczeniu. Chemia GEMCIS nie zadziałała. Po 5. kursie, na podstawie TK, stwierdzono progresję zmian w wątrobie. Teraz Mama dostaje FOLFOX; jest po pierwszym kursie. Niestety, bardziej odczuwa skutki uboczne. Czekamy na weryfikację skuteczności nowej terapii...
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 20:48   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Oczywiście to zamierzam zrobić (jutro). Wcześniej chciałbym mieć jak najwięcej informacji, stąd moje pytanie.
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 20:32   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jak pisałem, onkolog jest przekonany o niecelowości włączania czynnika wzrostu w przypadku mojej Mamy. Nic nie mówi o związku swojej decyzji z jej stanem -- zakładam zatem, że takiego związku nie ma. Stąd moje pytanie o przeciwwskazania związane z rodzajem nowotworu/schematem chemioterapii. Czy ktoś z lekarzy na forum mógłby potwierdzić istnienie lub brak takowych?
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 18:55   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Cytat:
Jaki jest obecnie poziom krwinek białych u mamy?

Dzisiaj podobno było 1800 (poprzedni kurs chemii był 2 tyg. temu), jutro będziemy mieli wyniki badania na piśmie.

Pytam o obiektywne przeciwwskazania, gdyż argumentacja onkologa (a raczej jej brak) do mnie nie przemawia.
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 17:41   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Nie podaje żadnego istotnego powodu związanego ze stanem mojej Mamy. Twierdzi, że czynniki wzrostu stosuje się przy leczeniu białaczek. Materiały z sieci mówią oczywiście że nie tylko...
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 17:27   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Czy w przypadku mojej Mamy (rodzaj nowotworu, rodzaj chemioterapii) są jakieś obiektywne przeciwwskazania do podania czynnika wzrostu (np. neupogenu)?

Niestety, z uwagi na leukopenie pierwszy cykl chemioterapii bardzo się przeciąga - dziś znowu była decyzja o tygodniowym przesunięciu. Onkolog, mimo pozytywnej opinii hematologa, nie chce podać czynnika wzrostu, jedynie steryd (metypred)...
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-29, 15:05   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Dziekuje, z problemami po operacji już sobie poradziliśmy. Niestety było to rzekomobłoniaste zapalenie jelit w b. ciężkiej postaci, na dodatek zdiagnozowane z dużym opóźnieniem.

Na prośbę grażki zamieszczam skrót historii choroby:

05.01 -- operacja Whipple'a; histopatologia: adenocarcinoma ducti choledochi pT2N1, resekcyjność R0, niestety brak oznaczenia cechy G,

do 15.02 -- walka z zapaleniem jelit; rekonwalescencja w zasadzie nadal trwa

12.04 -- TK, podejrzenie przerzutów w wątrobie (wcześniej marker CA-19,9 ~1000 U/ml)

20.04 -- PET-CT, potwierdzenie przerzutów w wątrobie + podejrzenie wznowy w loży pooperacyjnej, marker CA-19,9 ~6000 U/ml

15.05 -- początek chemioterapii, gemzar + cisplatyna, z opóźneniem ze wzg. na leukopenię

Stan Mamy jest w zasadzie dobry, chemię jak na razie dobrze toleruje. Niestety ze wzg. na przewlekłą leukopenię oraz osłabienie i spadek wagi po zapaleniu jelit mogą wystąpić zakłócenia w przebiegu chemioterapii. Po pierwszym cyklu będzie kontrolna TK...
  Temat: przerzuty raka j.grubego do wątroby, chemioterapia.
mk2020

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3862

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-27, 10:47   Temat: przerzuty raka j.grubego do wątroby, chemioterapia.
Może tutaj:
http://www.nccn.org/profe...s/pdf/colon.pdf
Dostęp wymaga rejestracji ale jest ona bezpłatna...
  Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
mk2020

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16489

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-15, 20:10   Temat: Stan chorego po operacji Whipple'a (pankreatoduodenektomii)
Witam Wszystkich,

Chciałbym dowiedzieć się jak wyglada typowy stan chorego po operacji Whipple'a. Jakie są typowe dolegliwości, a co jest sygnałem wystapienia powikłań?

Moja Mama przeszła taką operacją 10 dni temu z powodu guza brodawki Vatera. Niepokoimy się ciągle występujacą biegunką (w zasadzie nieprzerwanie od czasu wprowadzenia posiłkow) i obrzękami nóg...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group