1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP mojego Taty
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5812

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-24, 14:34   Temat: DRP mojego Taty
Co do pomocy przy pielęgnacji to wszystko zależy od hospicjum - jeśli mają odpowiedniego pracownika (pielęgniarz) to oczywiście, że można prosić o taką pomoc. Ale jeśli taka opcja opieki nie będzie wystarczająca to zdecydowanie trzeba będzie pomyślec o hospicjum stacjonarnym.

Profilaktyczne naświetlanie OUN:
Cytat:
Chorzy z postacią ograniczoną (stopnie I–III) i rozległą (stopień IV), u których w wyniku RCTH lub CTH uzyskano odpowiedź, powinni być następnie poddani elektywnej RTH mózgowia (zalecana dawka 25 Gy w 10 frakcjach, rozpoczęcie leczenia w ciągu 2–5 tygodni od zakończenia CTH).

http://onkologia.zaleceni...ej_20141107.pdf str.90

Jeżeli chodzi o Niwolumab to ma on zastosowanie w leczeniu NDRP. Co do DRP to Niwolumab jest stosowany/sprawdzany w ramach badań klinicznych - ale w Polsce nie znalazłam aktualnie takiej opcji.
  Temat: DRP mojego Taty
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5812

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-24, 13:50   Temat: DRP mojego Taty
Tomasz1984,
Witaj na forum.
Bardzo mi przykro z powodu choroby Twojego Taty.
Czy oprócz opieki onkologa w trakcie chemioterapii Tata ma także opiekę hospicjum domowego? Jeżeli nie to naprawdę warto zapisać tam Tatę. Lekarze z HD będą w stanie na bieżąco informować Was o stanie zdrowia Taty. My na forum możemy jedynie odnieść się do wyników, które załączyłeś, nie wiemy jak ogólnie Tata się czuje, jaki ma apetyt, czy jest aktywny fizycznie, itd.
Wyniki nie są szczególnie złe - mam na myśli morfologię i biochemię. Widać pewne nieprawidłowości związane z epizodem stanu zapalnego oraz trochę odstępstw w wynikach wątrobowych i nerkowych. Niemniej nie są to wyniki szczególnie niepokojące u osoby z zaawansowaną chorobą nowotworową.
W takiej sytuacji nie mogę Ci napisać nic konkretnego na temat czasu. Nie umiem Ci powiedzieć w jaki sposób choroba będzie się rozwijała:
- może być tak, że chemia przyniesie pewien skutek pozytywny i choroba przystopuje
- może się także okazać, że albo chemioterapia będzie bardzo źle tolerowana i trzeba będzie leczenie zakończyć albo okaże się ono nieskuteczne
- wiele zależy od tego czy postęp choroby będzie się wiązał z rozrostem guza w płucu ( narastające duszności i inne objawy ze strony ukł.oddechowego) czy dominujące będą objawy powiększających się lub mnożących przerzutów w wątrobie ( upośledzenie pracy tego narządu, żółtaczka, tzw.śpiączka wątrobowa).
Napisałam tak bardzo ogólnie bo brakuje nam po prostu informacji na temat aktualnego stanu Taty.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na dalsze wiadomości.

[ Dodano: 2019-04-24, 14:56 ]
Widzę, że wysłaliśmy posty prawie równocześnie :)
Nie, nie czekać z hospicjum. Onkolog jest zajęty leczeniem ( chemia) i raczej nie nastawiałabym się na informacje z jego strony co do HD. Skierowanie może wypisać lekarz rodzinny. Jeśli Tata mieszka sam to trzeba bardzo czujnie obserwować Jego samopoczucie bo niewykluczone, że lepszym rozwiązaniem byłoby za jakiś czas hospicjum stacjonarne. Póki co, jeśli Tata jest w stanie sam o siebie zadbać ( w jakim jest mniej więcej wieku?) hospicjum domowe powinno być opcją wystarczającą.

[ Dodano: 2019-04-24, 15:01 ]
Czy Tata ma jakiś środek na afty? Np. Nystatyna do płukania ust?
Senność i zmęczenie są naturalne w trakcie chemii, trzeba maksymalnie odpoczywać, dużo pić, żeby wypłukiwać chemię i starać się dobrze odżywiać. Jak jest z jedzeniem u Taty? W wypisie jest informacja o utracie wagi, czy dobrze się domyślam, że Tata chudnie nadal?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group