1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-24, 21:33   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Przyjmij, proszę, ode mnie najszczersze wyrazy współczucia.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-10, 12:47   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
O dawkowaniu odpowiednim dla pacjenta musi decydować lekarz - ja mogę tylko napisać, że jeśli Tata nie czuł się dobrze przy dawce 6mg to mniejsza dawka nie będzie sensowna. A 8mg nie zaszkodzi, to nie są jeszcze duże dawki sterydów.
Cytat:
Czytałam jakieś badania 16 mg kontra 4mg i że podobno nie ma to wpływu na procesy neurologiczne :-\

Nie wiem o co chodzi z tymi procesami neurologicznymi - ale na obrzęk ( spowodowany przerzutami) sterydy mają wpływ.
Inna sprawa, że sam steryd może nie być wystarczający jeśli ból głowy jest skutkiem obrzęku - ale to już sprawy dla lekarza, my nie doradzimy, przykro mi :-(
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-22, 11:10   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Postąpicie tak jak uważacie, to tylko i wyłącznie Wasza rodzinna decyzja.
Rozważ natomiast na chłodno czy poprzez nieinformowanie Taty nie odbierasz mu szans na załatwienie czegoś o czymś może nie wiesz, na powiedzenie czegoś ważnego, na zadzwonienie do kogoś, zobaczenie czegoś. Znasz swojego Tatę najlepiej i na pewno umiesz ocenić która opcja będzie bardziej dla niego odpowiednia. O Twoich emocjach aktualnie nie rozmawiamy, wiadomo generalnie, że tak czy inaczej będzie Ci nieziemsko ciężko. Pytanie co jest ważniejsze ( bo nie użyłabym określenia lepsze) dla Taty. Zapewne może dowiedzieć się prawdy albo z wyników albo od lekarza radioterapeuty podczas przygotowania do naświetlań.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-21, 21:51   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Cytat:
W żadnym wypadku nie mówcie tacie co mu jest

k_r_y_s, to jest Twoje subiektywne zdanie co do postępowania w tego typu trudnej sytuacji - nie podawaj jednak, proszę, swojego zdania jako jedynej obowiązującej recepty.
Każdy chory i każda rodzina chorego ma prawo postąpić po swojemu, w tym informować o wszystkich faktach związanych z rozwojem choroby.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-21, 19:47   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Masz rację, na wewnętrznym nic nie zrobią w sensie leczenia a opieki dobrej i tak nie bedzie bo to nie ich zadanie. Czy Tata dostał sterydy?
Znasz to na pewno z innych wątków - hospicjum domowe i Wasza najlepsza opieka w domu to jest teraz priorytet. Czyli skierowanie od lekarza ( wypisać może onkolog, lekarz z wewnętrznego, rodzinny) i zgłaszaj Tatę do HD.
Ściskam mocno, trzymaj się.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
missy

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44098

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-15, 20:50   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Nie przejrzałam całego wątku - czy Tata miał badania obrazowe głowy w ostatnich miesiącach? Chyba trzeba to teraz sprawdzić ( głowę), jeśli przyczyną miałby być przerzut to potrzebne będzie szybkie działanie ( sterydy, może naświetlanie).
Trzymaj się, pozdrawiam. M.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group