1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy a możliwość leczenia nieoperacyjnego
missy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6379

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-17, 22:01   Temat: Rak trzonu macicy a możliwość leczenia nieoperacyjnego
vajolcia,
Myślę, że dobrze wiesz o tym, że nikt Cię nie zapewni o braku ryzyka w przypadku postępowania niestandardowego.
Co do TK to we wnioskach użyto określenia "patologiczny obraz macicy". Rozumiem to tak, że jej niejednorodność może oznaczać nieprawidłowości w błonie śluzowej ( dlatego podpytywałam o usg i pomiar grubości śluzówki).
Pytaj lekarzy o wszystko, długo i wnikliwie. Pozdrawiam.
  Temat: Rak trzonu macicy a możliwość leczenia nieoperacyjnego
missy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6379

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-17, 12:02   Temat: Rak trzonu macicy a możliwość leczenia nieoperacyjnego
vajolcia,
Zadałaś bardzo trudne pytanie i tylko lekarze mogą Ci odpowiedzieć. Dobrze, że umawiasz się na dodatkową konsultację.
Ja jedynie mogę napisać, że TK mówi o niejednorodnym wyglądzie macicy, dodatkowo opisana jest jeszcze zmiana w ścianie macicy. Być może jest to zwyczajny mięśniak, nie wiadomo. Niemniej nawet zwyczajny mięśniak może utrudniać zajście w ciążę bądź jej donoszenie - pod wpływem hormonów mięśniaki rosną jak na drożdżach.
Wynik histpat obejmuje wyskrobiny z kanału szyjki macicy, nie wiemy jakiej wielkości/grubości są zmiany w błonie śluzowej jamy macicy w obrębie jej trzonu ( nie miałaś Usg z pomiarem grubości endometrium?).
Myślę, że trzeba zadać sobie pytanie, czy po leczeniu hormonalnym, potem stymulacji hormonalnej i następnie po ciąży ( zakładając, że organizm podoła tym wszystkim wyzwaniom) będziesz w stanie udźwignąć psychicznie opiekę nad maleństwem połączoną z nieustannymi kontrolami. Raka trzonu macicy leczy się zasadniczo chirurgicznie ( to podstawa leczenia radykalnego).
Masz o co pytać lekarzy i samą siebie, to niezwykle skomplikowana sytuacja. Życzę siły i tylko trafnych decyzji.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group