1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 236
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-29, 22:20   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Bardzo wszystkim dziękuję za pamięć.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-25, 22:45   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Nasza historia dobiegła końca.
Dziękuję wszystkim.
Więcej w dziale trzymamy kciuki.
Wątek można zamknąć.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-22, 23:13   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Dziś mama oddech ma cięższy, krótszy. Oddycha buzią.
Od rana brak moczu. Męża siostra posadziłam mamę w fotelu, a potem chciała ją położyć. Pomógł teściu,a mama jęczała, wydaje mi sie że z bólu. Rece puchną. Umyłyśmy ją delikatnie. Temp, 35,6.
Ciśnienia nie mierzyłam bo bolała mamę ręka.
Słychac chrapanie, a za chwilkę cisza.....potem słychac oddech, łapanie powietrza.
Tak ciężko sie przyglądac cierpieniu.
Czy w takim stanie poi sie chorego, karmi? Do tej pory jadła kaszki, zupkę zmiksowaną, choc to były małe ilości. Co dalej mam robić, jak postępować?
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-16, 14:58   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Zadzwonię po południu.
A te oczy, sine, zamglone, takie inne..dlaczego, czy to wynik przerzutu? Są takie od paru dni. Boję sie mamy wzroku, jest taki straszny, inny.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-15, 21:22   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Mama kuleje na prawa noge, ma ja o połowe chudsza niz lewą, cczy to zanik mięśni?
Dziś prawie cały dzień przespała, chrapała śpiąc w fotelu. Oczy ma takie mgliste, takie inne, obce. Zmienione całkowicie. Boję sie tego dnia, tej pustki. Kaszel sie nasila, taki odrywający sie jest, ale czasami mam wrazenie, że sie nie skończy, że ją udusi, bo widzę, ze podczas kaszlu męczy ją to bardzo. Jest jej ciągle zimno.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-15, 18:43   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Mam pytanie.
Mama ma podawany furosemid 1x dziennie. Do niedawna chodzila non stop siusiu, zwladzcza do poludnia. Pare dni miala ucisk na pecherz, mowila , ze jak stoi nie uciska a jak siedzi to ma wrazenie ze chce siusiu.
W tym czasie non sto sikala, kladla sie od nowa, trwalo to ze 3 dni.A teraz mimo brania tabletek chodzi do wc bardzo zadko. Czy nerki przestaly pracowac? Czy warto podawac furosemid?
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-10, 16:20   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Dziś byl lekarz, mamy recepty, kochane u nas rodzinny nie chce przepisywac recept bo to należy do HD. Mama po wizycie lekarza normalnie ozdrowiała :) u siadła, posmiała sie, szok.
Od rana tak mnie wystraszyła...teściu zaprowadził ją do wc a z powrotem tak kulała, mówiła, ze boli noga, ale nie wie w którym miejscu. Na szczęście szybko przeszlo.
Rano miała oczy szkliste, takie zalane mgłą. Pieluchy nosi, choc do ubikacji i tak chodzi.
Kochana BASIU2000 czasami nie idzie ogarnąć tych żeczy. Na pewne żeczy nie mam wpływu, aż takiego. Dzis mama powinna miec zmieniony plasterek noi będzie go miała.
Chodzi o to, ze to wszystko u nas nie jest tak piekne..pomału zaczynam działać im na nerwy choć mam to gdzieś. Dziś dzwoniłam do HD i przyjechali. Pomału skutkuje. Lekarz naprawdę jest fajny, w koncu onkolog. Tak będzie powiedział, i będzie gorzej. Pośmiał sie z mamą, powiedział, jak ładnie wygląda, pocieszył. Mama dostała skrzydeł. :) I o to chodzi, ma czuć sie bezpiecznie, ma mieć zaufanie do niego.
Pozdrawiam.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 20:54   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Dzisiaj mylam pupe mamie kilka razy.Mama i tak sie zrywa do wc.
Potem problem jest z poprawieniem pieluchy. Stopy ma takie blade.
Czy ten furosemid jest caly czas potrzebny? Nie ma obrzekow, a problem jest z siusianie. Czy ten lek odstawia sie pomalu?
Zamowilam ta pianke w aptece, jutro do odbioru.
Pampersy zalatwione, a pielegniarki jak nie ma tak nie ma. Plasterki sie skonczyly i , brak slow.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 13:17   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Mama co chwilę popuszcza kał, zawsze był problem bo były zaparcia.
Czy mama odchodzi? czy to są oznaki przed śmiercią?
Zrywa sie co chwila i do ubikacji chce iść. Mimo ze ma pielucho-majtki.
Mówi, zę ją ciśnie na pęcherz. Po przyjściu z ubikacji położy sie na 2-3 min, i od nowa. Tak kilka razy, potem śpi ze 30 min, i od nowa.
Cała noc była taka, teściu nie spał, tylko z nią chodził non stop do WC.
Co do pieluch, bo pielegniarka z HD mówiła, zę pieluchy są bezpłatne, czy to przydział jakiś? czy dodatkowo mozna kupić na zniżkę?
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 09:10   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Macie wszystkie racje. Moze ja troche panikuje. Boje sie, ze nie dam rady. Wczoraj z tego tytulu mialam ostra wymiane zdan z mezem. A dzis rano majtki pelne, smrod, i cale lozko.
Musze zalatwic pampersy. Czy pupe smarowalyscie czyms?
Siusiu da rade zrobic na kibelek, nie popuszcza,gorzej z grubsza zawartoscia.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-08, 20:47   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Metypred odstawiany jest pomału.
Mama coraz słabsza, dzisiaj chodzi siusiu co 10 min. Dlaczego?
Bardzo sie męczy. Nawet chciała na noc pampersa. Teściu mówi zakładać bo ma problem, bo mame trzeba zaprowadzić do wc. Tylko, że jak załoze pampersa to zacznie sie problem, mamie tak bedzie wygodnie a ja bede juz całkiem zmuszona byc 24 na dobe. Tesciu powiedzal, ze jej myc i zmieniac pampersa nie bedzie. :-(
Jutro będzie pielegniarka z HD.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-06, 07:54   Temat: Guz płuca? Gruźlica
I ja też jestem takiego zdania, bo śledzę wątki osob chorych i zawsze jakiś steryd u nich sie pojawia. Pan doktor kazał mamę obserwować. Pytałam sie lekarza , czy przy odstawieniu mogą wystąpić takie dolegliwości jak padaczka , powiedział, ze tak. Obserwować czy nie ma bóli głowy, u mamy raz są raz nie. Dotego oszukujemy ją tabletkami przeciwbólowymi, bo jak twierdzi po podaniu tabletki która jeszcze dobrze nie doleciała mamę głowa przestaje boleć.
Więc mowimy, ze tu masz między innymi tabletke na ból głowy, i jest ok.
Właśnie sie boję, ze po odstawieniu leków nagle coś sie wydarzy.
A oczym może świadczyć obrzęk na twarzy, tylko przez sterydy, wcześniej mama miała normalną buzie.
Wyglądała tak przy zżgg, ale teraz tak głowa nie boli, a przedtem bolała mocno.
Sama nie wiem co na to poradzić. :uuu:
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-05, 15:15   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Wczoraj mama czuła sie nawet dobrze, wiecej chodziła, nawet sama wstawała z łóżka, niestety dzisiaj już słaba, leży, ciężko sie podnieść. Ciśnieine w normie.
Mama narzeka , zę przy siusianiu mocz jest bardzo gorący, dlaczego?
Nic nie piecze, nie boli.
Czy chory w tym stadium nowotworu zawsze bierze sterydy?
Mama brała metypred 2x1 teraz jest zmniejszany do zera.
Dexmantason odstawiony.Ortanol co drugi dzień.
Furosemid też będzie odstawiany za dwa tygodnie, teraz 1x1.
Lekarz stwierdził, zę jeśli nie ma obrzęków nie potrzeba jest brać tych leków.
Jedyny obrzęk to twarz, ale to podobno od sterydów.
Rany już lepsze, tak nie sączą.
Zaden lekarz ani onkolog ani z HD nie dopatrzył sie, zę dwa sterydy mama bierze, dopiero zwrócił uwagę na to lekarz rodzinny przy wizycie domowej.
Brak słów
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-04, 14:07   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Madziu dziękuję za podpowiedz, sprawdziłam w necie, faktycznie może być dobre. Zaraz dzwonie do męza, zeby kupił.
Mama dziś wyszła na mały spacerek. Nogi taj jakby mocniejsze , aż nie do uwierzenia :)
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-03-04, 21:02 ]
Niestety maz nie kupil tych opatrunkow. Pani w aptece nie wiedziala o co chodzi.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-04, 08:33   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Potrzebuje pomocy.Mamie od sterydow schodzi skora.Ma cala w rozlanych naczynkach, i maly dotyk, otarcie powoduje to, ze skora schodzi i robi sie rana. Po obmyciu oktanisept i opatrzeniu rany opatrunek przykleja sie i trzeba go pomalu odrywac.Kupilam w aptece plaster szeroki 10metr. Zalecany prze HD. Niestety jak go odklejam, odkleja sie z kawalkami skory tworzac nastepna ranke. Przyklejam tylko troszke na skore zeby opatrunek sie trzymal, ale i tu jest problem. Jak z tym mozna sobie poradzic?
Rana musi byc zaklejona bo mamie dosc dlugo leci krew.Skora jest w dotyku jak papier, blyszczaca. Mam wrazenie, ze gdyby ja pociagnac za skore obdarla bym calą.
Boje sie mame nawet smarowac emulsja.
 
Strona 1 z 16
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group