1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpoznanie MPNST
misia2019

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7843

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-02-15, 11:50   Temat: Rozpoznanie MPNST
A jakiego leczenia możemy się spodziewać. Mamy umówioną wizytę u radioterapeuty. Spodziewam się że ustala mu plan radioterapii.
  Temat: Rozpoznanie MPNST
misia2019

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7843

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-02-14, 15:24   Temat: Rozpoznanie MPNST
A jak szybko mogą nastąpić przerzuty w taki wypadku. Od trzech dni mąż ma chrypke a jesteśmy miesiąc po wycięciu. Boje się że nastąpiły przeżuty do pluc. Jeżeli nie bylo marginesu wycięcia i guz został wycięty w kawałkach. No i jeszcze ten zator świadczący o tym że mogła to już próbować się przedostać.
  Temat: Rozpoznanie MPNST
misia2019

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7843

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-02-14, 08:09   Temat: Rozpoznanie MPNST
Był robiony rezonans dwa razy i wyszły inne rozmiary guza. Raz 4 cm a raz w okolicach 5. Lekarz który usuwał guza twierdził że usunął doszczętnie guz ale nie powiedział czy z marginesem. Myślę że to był bardzo trudno usunąć ponieważ guz znajdował się w kanale kręgowym i uciskał i naciekał na rdzeń. Musiał wyciąć 3 nerwy żeby go usunąć. Teraz czekamy na wizytę w centrum onkologi w Warszawie u radioterapeuty. Napisałam mailowo do prof. Rutkowskiego co mamy robić dalej i on nas umówił na tą wizytę po mailowym przesłaniu wyników męża.
  Temat: Rozpoznanie MPNST
misia2019

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7843

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-02-13, 22:21   Temat: Rozpoznanie MPNST
Witam,

jestem tu nowa. Szukam informacji na temat tego co dolega mojemu mężowi i jak to leczyć?

W piątek odebraliśmy wynik badania histopatologicznego usuniętego guza z okolicy rdzenia. Pierwotnie podejrzewano nerwiaka. Wg wyniku guz był w trakcie transformacji według lekarza jeszcze nie do końca MPNST. Czy ktoś ustosunkować się do tego wyniku. Co o tym myśleć? Jakie są szanse że nie dojdzie do wznowy albo że już to się nie rozprzestrzeniło? Co oznaczają te wszystkie cyferki? Jak to leczyć.

Pozdrawiam


jeżeli zamieściłam pytanie w złym dziale to proszę o przeniesienie postu



[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-02-14, 13:14 ]
Proszę zawsze usuwać dane lekarzy i pacjenta, poprawione.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group