1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
mika78781

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5164

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-01, 08:33   Temat: Rak piersi
Dziękuję za odpowiedź, miałam mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją implantem silikonowym stąd moje kolejne pytanie, czy naświetlania można stosować w moim przypadku?
  Temat: Rak piersi
mika78781

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5164

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-31, 19:12   Temat: Rak piersi
Zwracam się z prośbą o interpretcję wyników mojego badania hist.-pat. ( po operacji ):

Wynik mikroskopowy:
B-I Invasive carcinoma ( ductal ) of no specjal type, G2.
W wyróżnionych makroskopowo czterech ogniskach stwierdza się utkanie raka inwazyjnego,
dodatkowo są obecne rozrosty o charakterze ductal carcinoma in situ (DCIS, intermediate grade).
W obrębie trzeciego guza są obecne cechy inwazji naczyń limfatycznych (Lymph-Vascular Invasion, LVI-1).
Ponadto w tym guzie stwierdza się ognisko krwotoczne z ziarninowaniem oraz skupieniami hemosyderyny ( miejsce po biopsji gruboigłowej).
Linie odcięcia wolne od utkania nowotworowego, najbliższa linia wynosi 0,6mm.

K- W wycinkach z kwadrantu dolno- przyśrodkowego stwierdza się ognisko raka inwazyjnego oraz DCIS.
Zmiany są odległe co najmniej o 5mm od przedniej i podstawnej linii odcięcia.
J: Przednia linia odcięcia w rzucie czwartego odcinka jest wolna od utkania nowotworowego.
A,L-O: W wycinkach z kwadrantów poza guzami oraz oddzielenie nadesłanego materiału oznaczonego "podstawa brodawki sutkowej" są wolne od utkania nowotworowego.
P: W 2 z 3 węzłów chłonnych w materiale głównym stwierdzono mikroprzerzuty raka (<2mm).
R: W pozostałych węzłach chłonnych dołu pachowego nie stwierdzono przerzutów raka (0/110

PpT1c(m)N1Mx

Nigdzie w opisie nie mogę znaleść informacji czy to pierwotne ognisko ani o informacji o HER2.

W biopsji gruboigłowej wynik:

ER: dodatni (TS+8/8), odsetek komórek pozytywnych -95%
PR: dodatni (TS 8/8 ) , odsetek komórek pozytywnych -75%
HER2: 2+
Indeks Ki67: 21%

Za pomoc w zrozumieniu będę wdzięczna....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group