1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka hospicyjna
matamata

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 75094

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-28, 20:52   Temat: Opieka hospicyjna
AndrzejS napisał/a:
Matamata a który krąg mama ma uszkodzony.Jeżeli któryś z górnych to można
podnieść cały tyłek do góry i wtedy podłożyć basen.
Albo może zamiast basenu zastosować pampersy.


Ma uszkodzony cały kręgosłup :/ biodra, kość udową
Ten najabrdziej zniszczony krąg jest w odcinku piersiowym, ale nie wiem dokładnie na jakiej wysokości

Mama ma kręgosłup bardzo zniszczony, bo dość, że całe życie na niego chorowała to jeszcze teraz ten cholerny rak jej kości niszczy :(

Na pampersa się nie zgodzi, nawet jej nie proponuję! Tak niewiele może koło siebie zrobić, że trzyma się najdrobniejszych czynności = sama chce się czesać, myć tyle na ile da radę, itd
Przeżywała bardzo, że do basenu ma się załatwiać, miała z tym problem, jakby miała wysikać się do pampersa to byłby dla niej koniec świata
Przetrzymywałaby pewnie...

Tzn. jak już będzie całkiem z nią źle to będzie nieuniknione, ale póki co to trzymamy się basenu

Mama teraz unosi biodra z moją pomocą (podkładam ręce pod pośladki lub pod udo).

Najgorzej, że druga noga zaczyna ją boleć w ten sam sposób :/ (na razie lekki ból, noga sprawna, ale mama się boi że stanie się to samo co z prawą)

Właśnie - cp z tymi skorupkami?
  Temat: Opieka hospicyjna
matamata

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 75094

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-27, 13:30   Temat: Opieka hospicyjna
Kombinowałam z basenem ale trudno było i go podłożyć bokiem (mamy taki duży biały)

JEst problem z podawaniem, bo mama ma bardzo chory kręgosłup (oprócz raka), jeden krąg jest już baaaardzo zniszczony i grozi złamaniem kręgos€pa. Dzis tata jechał po gorset, ale nie znalazł takiego jak zalecił lekarz Dopiero w pon będzie
  Temat: Opieka hospicyjna
matamata

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 75094

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-26, 09:39   Temat: Opieka hospicyjna
Zu - jesteś niezastąpiona :)
  Temat: Opieka hospicyjna
matamata

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 75094

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-26, 06:50   Temat: Opieka hospicyjna
jusia napisał/a:
AndrzejS, ,to bardzo pomocne porady.
Jak Tatuś odszedł,mieliśmy dość spory problem z ubraniem,zwłaszcza marynarki.Teraz wiem,że mogliśmy zastosować tu przedstawiony sposób na ubranie..
Bardzo dobrze ,że piszesz o takich rzeczach,ponieważ jestem pewna,że przydadzą się one innym-niestety...


Przykro mi z powodu taty :(

andrzej - też myślę, że dobrym pomysłem byłaby zmiana nazwy na wątek "opieka nad chorym w domu", nie dlatego, że hospicjum jest nie wiem wstydliwe czy złe, ale dlatego, że trochę czasu wymaga oswojenie się z myślą, że właśnie potrzebna jest pomoc hospicjum...

Dzięki za dokładne rady - jeszcze nie przeczytałam całego wątku. Czy masz jakieś sposoby jeśli chory ma uszkodzoną nogę, biodra i problem jest z tym obracaniem na boki?
Tzn. na razie mama się jeszcze przekręca, ale bardzo ją boli i wszyscy boimy się złamania kręgosł€pa...

I sposób na podkładanie basenu, bo mamie coraz trudniej unieść biodra - widzę ile wysiłku ją to kosztuje :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group