1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 41
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-19, 06:48   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
Ile mamy jeszcze czasu? Tygodnie, dni, a może jeszcze miesiące? Tyle przeszliśmy, tyle straconych nadziei, wszystko na nic.


Tak jak dziewczyny wyżej napisały, tego nikt nie wie i na to pytanie nie odpowie, sam to wiesz bo już znasz chorobę, jest jak sinusoida, raz lepiej, raz gorzej.
Nie myśl w kategorii stracona nadzieja, co mogłeś zrobić, zrobiłeś, pomagałeś, byłeś i jesteś, tato czuł i widział Twoją troskę, opiekę a to jest bardzo ważne, że w chorobie nie była sam. Niestety taka ta choroba, że leczymy, walczymy, robimy wszystko co w naszej mocy ale nie zawsze jesteśmy w stanie z nią wygrać, czesto ona jest silniejsza niż medycyna i wszystko razem wzięte ale nie jest to czas stracony to Wasz czas, który zawsze zostanie w Twojej pamięci.

Dużo sił, pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-25, 23:00   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Jestem za, wszystko w umiarze dozwolone a jak jeszcze tato chce naparstek jakieś nalewki czy kawał golonki to i tego nie żałuj, nie zaszkodzi a poprawi nastrój i tato się poczuje lepiej, że jeszcze może.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-18, 19:41   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
Wciąż myślę że gdyby tylko tato dostał tę immunoterapię wtedy na czas...


Nie wiesz co by było gdyby..... i tego nikt nie wie dlatego w żadnym razie nie możesz sobie robić wyrzutów sumienia. Czy byłoby dobrze/lepiej też niekoniecznie a może byłoby gorzej. W tej chorobie wciąż niewiele mozna, wciąż ona nas pokonuje. Idzie medycyna do przodu, są co rusz nowe metody leczenia ale wciąż rak jest silniejszy. Nie obwiniaj się za nic, tak widocznie miało być.
Przytoczę Ci historię trochę nie na temat ale taki mój przykład z życia. Na raka ponad 40 lat temu umierał mój dziadek, jak chodziliśmy do niego do szpitala (byłam małym dzieckiem i to mi najbardziej utwiło w pamięci). Jak przychodziliśmy, dziadek zawsze nas pytał czy czytamy gazety (komputerów nie było), tak czytamy a czy nie znaleźlicie informacji czy wynaleziono lek na raka?. Niestety dziadku jestem o ponad 40 lat starsza o dalej ludzie umierają na tego raka co Ty. Taka moja historia z życia i jak widzisz rak wciąż jest od nas silniejszy.
Bardzo mi przykro, że cierpi Twój tato, cierpisz Ty, cała rodzina ale uwierz, każdy z nas obwniniał się czy dobrze postąpił, każdy wylał morze łez. Ja wiem, że teraz Twój ból jest największy ale my to wszyscy przezyliśmy i przeżywamy ja wielokrotnie, straciłam bardzo dużo bliskich osób, wszystkich na raka i rozumiem Twoje cierpienie, zresztą jak kazdy tutaj.
Niestety nadchodzi moment w tej chorobie, że trzeba zakończyć uciążliwe terapie i skupić się na jakości życia, które pozostało.

Życzę Ci bardzo dużo sił, przede wszystkim psychicznych.
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-30, 23:15   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Dobre wieści i oby to jak najdłużej trwało czego Wam bardzo życzę.
Tak masz rację te dobre chwile trzeba łapać, one i chorego i rodzinę podbudowują i dodają sił do kolejnej walki.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-08, 19:29   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
Ciężko mi jest bardzo a wiem że będzie tylko gorzej.

Niestety nie jesteśmy w stanie obiecać, że będzie lepiej, może będa lepsze dni i oby ich było jak najwięcej ale niestety sam wiesz do czego zmierza ta choroba, okrutne wiem. Większość z nas to przeżyła i życzyłabym sobie, żeby nikt tego nie musiał przechodzić.

Sił Ci życzę na każdy dzień.
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-02, 10:36   Temat: Guz prawego płuca
trev,
W tej chorobie to nigdy nie wiemy, która decyzja dla naszego chorego będzie najlepsza, czy któraś z metod pomoże, nic tutaj nie jest do końca dobre czy złe. Robimy zazwyczaj to co lekarze zlecają, poruszamy się czasami jak dzieci we mgle, ufamy lub staramy się ufać lekarzom bo nie mamy innego wyjścia, to Oni są fachowcami ale i Oni moga czasami podjąć złą decyzję i nie ze złej woli tylko poprzez te wszystkie procedury NFZ, bo czasami trzeba próbować czy to pomoże a może tamto. Tutaj nie ma co winić wszystkiego i wszystkich ani przede wszystkim nie wiń za nic siebie, tu winna jest choroba, która jest straszna, okrutna, nieobliczalna i czesto źle kończąca się dla pacjenta. Ty co mogłeś, co potrafiłeś zrobiłeś, nie byłeś w stanie zrobić więcej, czasami nie wiemy co możemy jeszcze zrobić, to są wszystko bardzo ciężkie tematy ponieważ chodzi o naszych najbliższych a my wobec tej choroby jesteśmy strasznie bezbroni.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-24, 13:14   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Na zaparcia nasza doktorka forumowa Madzia poleca : Bisacodyl (Dulcobis) w tabletkach (2 tabletki raz dziennie - bez recepty) lub w czopkach (1 czopek na dobę, na receptę), Laktulozę (bez recepty), Forlax (na receptę).

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-21, 16:37   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Przerzuty?, może doszło do jakiegoś samoistnego złamania?, dobrze by było to sprawdzić ponownie.
trev napisał/a:
Jakby tego było mało, to wciąż ma problemy z apetytem (megalię bierze non-stop)

Przy postępie choroby w pewnym momencie i megalia już przestaje działać, traci się apetyt mimo przyjmowania leków.
trev napisał/a:
oraz z regularnym wypróżnianiem się (zatwardzenia).

Tabletki i jeszcze raz tabletki, próbujcie różne, jest tego masa w aptece a jak nie pomagają to leki na receptę.
trev napisał/a:
Płakać mi się chce jak o tym wszystkim myślę.

Na pewno ciężko, przechodziliśmy to w większości wszyscy ale taka jest ta choroba a my wobec niej bezradni. Trzeba działać objawowo, żeby tato jak najmniej cierpiał.

Dużo sił
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-02, 07:55   Temat: Guz prawego płuca
trev,

Przykro mi z powodu wyników, sam wiesz, że nie są dobre.

Co do szpitala to lepiej mieć go "za miedzą", blisko, szybsza pomoc, mniej stresu, mniejsze zmęczenie pacjenta jak trzeba częściej wozić, to na prawdę lepsza opcja. Te dwa tygodnie to nie jest długi czas, w taty wypadku lepiej wybrać komfort niż robienie czegoś na siłę, szybko. Dbajcie o tatę, żeby nabrał sił fizycznych i psychicznych, działajcie objawowo, to co w danej chwili trzeba "naprawiać" i poczekajcie lepiej na szpital blisko. To oczywiście tylko moje zdanie a Wy zróbcie tak jak uważacie za słuszne.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-14, 15:40   Temat: Guz prawego płuca
Te 2 tygodnie na prawdę już nic złego nie poczynią, możecie spokojnie poczekać a jak bardzo się upierasz co zrobić to można zrobić usg na szybko tego wezła.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-06, 19:44   Temat: Guz prawego płuca
Bonaj napisał/a:
Może xanax lub relanium by zadziałały ?

Według mnie w to bym nie szła, silne psychotropy, myslę, że tato trev, jest dobrze pod względem psychicznym opanowany więc w te leki na tą chwilę bym się nie pchała ale to tylko moje skromne zdanie.
trev napisał/a:
ale masz coś konkretnego na myśli?

Nie znam konkretnych leków na sen ale wiem, że jest ich sporo i bardzo dobrze działają, usypiają szybko i mozna po nich trochę sobie pospać, podpytajcie lekarza, sen jest bardzo ważny, rodzinny tutaj powinien coś podpowiedzieć i przepisać.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-03, 22:18   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
tak sobie pomału jakoś radzimy

Może być po mału ale żyby jak najdłużej było dobrze.
trev napisał/a:
znów wróciły problemy ze snem

A może jakies leki na sen lekarz przepisze albo te dostępne bez recepty spróbować.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-11, 21:38   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
też się popłakałem (chociaż podobno chłopaki nie płaczą)

A płacz, to łzy radości, a chłopaki nie płaczą to tylko wymyślony tekst, masz po prostu serce i uczucia i to jest piękne.
trev napisał/a:
mamy brak istotnych różnic w porównaniu z badaniem z listopada czyli stagnację.

No i znowu można płakać ze szczęścia i oby tylko takie łzy leciały, cieszymy się razem z Tobą.

I tak, oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-23, 11:27   Temat: Guz prawego płuca
trev

To tylko się cię cieszyć z takich wyników, niech tato fika a pozwólcie Mu na to ;)

Cieszę się razem z Wami, pozdrawiam.
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64732

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-02, 10:40   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Dokładnie to co napisała emes, łóżko rehabilitacyjne, można nim manewrować z różnymi poziomami jest na prawdę dla chorych idealne.
trev napisał/a:
Tu skierowanie dostałem od ręki, ale niestety termin jest dopiero na 12go lutego

To nie jest odległy termin, wręcz szybki.
trev napisał/a:
i jeszcze scyntygrafia kości w marcu.

To też bardzo dobre badanie w wypadku taty, ponieważ mamy złamanie i niejednoznaczną odpowiedź, czy złamanie od upadku, osteoporozą czy jednak mamy ta gorsza opcję.

pozdrawiam, super walczysz o tatę, tak trzymaj. Pacjent jak ma wsparcie w najbliższych, jesteśmy z nimi na wizytach to zawsze daje lepsze rezultaty.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group