1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 42
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-16, 10:30   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Olo na to wyglądało, że to już koniec, myślałam, ze będą to dni, okazały się godziny. Tacie już się na dało pomóc i jakkolwiek to brzmi to najważniejsze, że Jego cierpienie już się skończyło.
Ty byłaś cudowną córką, trwałaś dzielnie przy tacie, może być z Ciebie dumny i na pewno był.

Dużo sił na kolejne dni :/pociesza:/
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-15, 17:23   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Nie chcę być tym złym "prorokiem" ale chyba koniec jest bardzo bliski, mogą to być już tylko dni, przepraszam za szczerość.
Jest Ci na pewno ciężko, trudno uczestniczyć w chorobie i odchodzeniu najbliższych ale tak dzielnie trwasz przy tacie i życzę Ci żeby te siły Cię nie opuściły do końca.

:tull:
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-12, 20:06   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Sama wiesz, że zbliżacie się do końca drogi i to Olo już chyba bardzo blisko. Nie pocieszę bo nie mam czym mogę tylko być, wspierać i życzyć Ci dużo sił, żebyś dała radę w tym trudnym czasie.
Koncentrator trochę ulży ale niewiele, na psychikę na pewno, ciśnienie niskie.

Trzymaj się kochana :/pociesza:/
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-09, 19:55   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Nie rób sobie wyrzutów sumienia, jesteś tyle ile możesz a przede wszystkim jesteś i to najważniejsze a tato to wie nawet jak wydaje się obojętny i jest na pewno z tego powodu szczęśliwy i dumny, że ma taką córkę.
Olo79 napisał/a:
rozmawiał trochę, nawet miał ochotę na drożdżówkę i trochę sie nawet uśmiechnął.

I to są te dni, które koją na chwilę nasze serca.
Olo79 napisał/a:
Wiem że jutro moze być gorzej ale dzisiaj był uśmiech.

Niestety ale tak ale dziś było fajnie i byłaś wtedy z tatą.

Trzymaj się dziewczyno.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-07, 20:30   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Jest taka zasada jak pacjent nie chce to nie zmuszamy. Możesz tacie zwilżać usta jakimś wacikiem, możesz strzykawką podawać po trochu wodę bo wysusza się wszystko w jamie ustnej więc jak nawilżysz/zmoczysz to będzie tacie lepiej.

Oj kochana przybliżacie się do końca, bardzo Ci współczuję, to są takie straszne dni dla Ciebie, jestes bardzo dzielna.

:tull:
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-06, 12:11   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
Odkąd wróciłam od taty to łzy same lecą tak strasznie mi Go żal.

Na pewno jest Ci z tym bardzo źle, ale tato zapewne dostaje leki przeciwbólowe, teraz uspokajające jest półprzytomny ale przynajmniej nie cierpi, nie jest świadomy swojego stanu a co za tym idzie nie czuje lęku.

Wiem, że jest to bardzo przykry widok ale Ty już musisz się przygotować na ten ostateczny moment, który zbliża się nieuchronnie i lepiej i dla taty jak i dla Ciebie byłoby żeby to nastąpiło jak najszybciej. Przepraszam za te słowa ale uwierz to najlepsza opcja bo i tak tato już z tej choroby nie wyzdrowieje więc lepiej żeby to cierpienie i Jemu się skróciło i Tobie.

Jesteś na prawdę cudowną córką, stoisz przy tacie murem, jesteś z Nim cały czas i mimo, że Ci bardzo ciężko trwasz przy tacie. Twoje sumienie będzie na pewno czyste, Ty zrobiłaś i robisz wszystko co mogłaś na innych się nie oglądaj to Ich sumienia.

Mocno przytulam :tull: i wciąż życzę Ci sił na kolejne dni.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-03, 19:49   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
To wszystko co opisujesz to nie jest wina taty, Jego złej woli czy złośliwości w stosunku do Was to wszystko wina choroby, to ona zaburza zachowanie taty jak i Jego dziwne zachowanie. Jak najbardziej lekarz powinien wdrożyć leki uspokajające, lepiej pacjenta otumaniać bo sam cierpi i rodzina przez to jest przerażona.

Olo79 napisał/a:
Rodzinka...

Olo niestety nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli a Ty nie masz na to żadnego wpływu jak inni postępują to Ich sumienie i Ich dobra czy zła wola.

trzymaj się dziewczyno, wiem że jest Ci bardzo ciężko to wszystko przechodzić, jeszcze trochę wykrzesaj z siebie tych sił, to nie będzie trwało długo.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-31, 19:44   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
i chyba dobrze że nie jest do końca świadomy tego, co z nim się dzieje, powagi sytuacji.

Na pewno lepsze, niż cierpieć i umierać zupełnie świadomie.

Trzymaj się.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-30, 14:31   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
lekarz podejrzewa że to rak nacieka na przewód moczowy i stąd ten krwawy mocz.

Co możemy kochana powiedzieć tylko tyle, że i ta wersja jest możliwa. Jeśli zareagowali lekarze na krwiomocz i stan się nie poprawił to takie jest podejrzenie.

Olo trzymaj się dziewczyno, masz bardzo ciężki czas przed sobą i całe szczęście, że tato jest cały czas pod opieką lekarzy bo ciężko by Ci było to wszystko ogarnąć :tull:
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-29, 16:20   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Jak są przerzuty w mózgu zachowanie pacjenta jest różne, często nielogiczne i wielu rzeczy można się spodziewać, niestety przeważnie to te gorsze zachowania.
Olo79 napisał/a:
Dodatkowo pojawiła się krew we flegmie

Może pękło jakieś naczynko krwionośne to ta lepsza wersja, może przerzuty do płuc.

Choroba postępuje i będzie postępować a taty stan będzie się pogarszał i będą dochodziły różne dolegliwości. Tato jest w hospicjum, jest pod opieką i na prawdę ma opiekę fachową i jeśli coś będzie bardzo groźnego to opanują, jak coś występuje od czasu do czasu to wynik choroby i trzeba się z tym już liczyć, że każdego dnia może dochodzić coś niepokojącego.

Musisz trochę opanować, swój strach, tato ma opiekę a Ty wiesz doskonale, że wszystko to już zmierza ku końcowej drodze taty.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-28, 21:53   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79,
Czyli to co napisałam albo nerki albo zakażenie dróg moczowych albo zapalenie gruczołu krokowego, tato jest pod opieką lekarzy więc powinni zadziałać. Z tego co pamiętam tato już miał problem tego typu tylko wtedy nie było krwiomoczu, pewnie znowu od cewnika wdała się infekcja.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-28, 18:11   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
i ostatnie badania z sierpnia tego roku i tam już była mała zmiana w mózgu. Powiedziała że rak też jest w kościach.

Tutaj nam żadnych badań nie zamieszczałaś więc trudno nam ocenić czy tak jest rzeczywiście. Jeżeli lekarz ma dokumentacje lekarską to widzi, gdzie były już wcześniej przerzuty.
Olo79 napisał/a:
Nawet na przepustkę nie poszedł bo nie ma siły i sam o tym zdecydował.

Już lepiej żeby tato został w tym hospicjum bo Jego stan może się pogarszać każdego dnia.
Olo79 napisał/a:
Jeszcze ta lekarka powiedziała, że nie chce sobie wyobrażać co będzie jak ten guz w mózgu urośnie.
Czy będzie naprawdę tak źle?

Jeśli tato ma przerzuty w mózgu to trzeba włączyć sterydy, dużo tacie by pomogło bo działąją przeciwobrzękowo i taty stan mógłby trochę się poprawić, porozmawiaj o tym z lekarzem.
Olo79 napisał/a:
a skąd krew bordowa w moczu?

tato jest zapewne zacewnikowany, tak? może być kłopot z nerkami, siadają, może być zakażenie dróg moczowych, może być zapalenie gruczołu krokowego, jak widzisz kilka przyczyn.
Tato mocz oddaje normalnie i jest krwawy, czy mało moczu i krwawy?

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-28, 09:03   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
Niestety u taty w mózgu też jest przerzut Na prostacie też...

a na jakiej podstawie to stwierdzono?

Niestety rak nieleczony rozsiewa się do innych organów. Stan taty będzie się pogarszał i musisz się przygotować na wszystko. Teraz zostało tylko dbanie o to żeby tato nie cierpiał i leczenie objawowe, tylko tyle można zrobić, więcej się niestety nie da, przykro mi, taka jest ta choroba.

Trzymaj się.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-26, 19:55   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
Rozmawiałam z oddziałową, mówiła ze to mogą być przerzuty do mózgu.

Niekoniecznie, może być tak, że tato bierze sporo leków, w tym przeciwbólowe, może uspokajające i dlatego jest taki "oderwany" od rzeczywistości, choć oczywiście mogą być i przerzuty.
Olo79 napisał/a:
Jak patrze na tatę to nie wierzę. Był takim silnym człowiekiem, 10 lat walczył z tym potworem i tak mi ciężko patrzeć na to jak przegrywa tą walkę.

Taka jest ta choroba, zabiera nam najbliższych a my jesteśmy bezsilni.

Dużo sił.
  Temat: Rak jelita grubego, miednicy
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 23767

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-23, 21:41   Temat: Rak jelita grubego, miednicy
Olo79 napisał/a:
Nie wiem co robić

Nam jest trudno doradzić. Jak już wcześniej pisałam, chorzy wolą być we własnym domu, wśród swoich bliskich, w swoim łóżku i wśród swoich sprzętów tylko nie zawsze jest to możliwe, bo nie potrafimy się opiekować, bo nie możemy, bo nie mamy warunków, bo różne są przyczyny i to Wy jako rodzina musicie wybrać najlepszą opcję dla taty i dla Was.
Trudne decyzje.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group