1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 42
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-25, 07:45   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Przyjmij wyrazy współczucia, niech tato odpoczywa, bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-23, 21:30   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,

Niech lekarz zdecyduje, który tatą się opiekuje bo w tej chwili wszystko jest istotne, żeby tacie np. nie przedłużać cierpienia, nie przedłużać agonii. Nie potrafię powiedzieć czy jest sens czy też nie w obecnym taty stanie a nie chcę zaszkodzić. Wąsy pomagają w oddychaniu ale czy w taty stanie to ma sens, przykro mi nie wiem.

Trzymaj się
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-08, 06:24   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,

Kochanie to forum jest między innymi jednym wielkim krzykiem rozpaczy. Wszyscy przeżyliśmy czy też przeżywamy to samo co Ty, tak samo jak Ty cierpieliśmy/cierpimy z naszymi bliskimi i nasz krzyk jest krzykiem rozpaczy, naszej bezsilności wobec tej okrutnej choroby.

Przytulam Cię z całych sił, wiem co czujesz, wiem co przechodzisz i życzę Ci ogromnych sił i tych fizycznych i tych psychicznych żebyś dała radę to wszystko przetrwać. Takie jest życie, tracimy najbliższych, choć wiemy, że to kiedyś nastąpi, nigdy na to nie jesteśmy gotowi :/pociesza:/
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-28, 21:34   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Według mnie u taty niewiele ta metoda pomoże ale do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie i najlepiej o to zapytać lekarza, wybrać się na konsultację (bez taty) tylko z dokumentacją i u źródła na ten temat porozmawiać.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-15, 13:33   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax napisał/a:
Nie zrobię jakiejś krzywdy?

Nie zrobisz, taka rehabilitacja, podnieść nogę- spuścić nogę nie zaszkodzi, tylko nie intensywnie żeby czegoś nie złamać.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-13, 23:00   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Jeżeli tato jest pod opieką HD to Oni powinni wszystko ogarnąć, nie potrzeba wtedy innej opieki. Jeżeli coś się będzie działo i będzie potrzebna specjalistyczna pomoc to lekarz z HD skieruje gdzie trzeba.
pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-02, 13:55   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
https://www.termedia.pl/W...1,2130,0,0.html

https://www.zwrotnikraka....e-radioterapii/

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-25, 04:35   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax napisał/a:
Ale mamy w domu furosemid ale jak podać, prosze mi napisać,

Nie wiem jak szybko nasza doktor Madzia70, Ci odpisze, ale zanim to nastapi podawaj tak jak jest na ulotce leku na razie.
Ulax napisał/a:
A co z potasem i magnezem, daję po 1 tabl bo brał tatko cały czas.

Te leki to akurat taty stanu nie poprawią ale dawaj dalej bo jak włączysz Furosemid, to pierwiastki będą szybko uciekały wraz z moczem.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-24, 16:20   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Brawo za tak szybkie załatwienie sprawy i super, że trafiła Ci się dobra sąsiadka na pewno pomoże.
Jak wiemy, że mamy zaplecze medyczne zapewnione wtedy łatwiej jest przejść przez tą chorobę bo wiemy, że możemy się poradzić w razie jakiś awaryjnych sytuacji.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-24, 08:57   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,

No przyznam szczerze, że żenada, nie tak pacjent powinien być wypuszczony ze szpitala. Co do leków to nie będę radziła bo nawet mi nie można, musicie to koniecznie ustalić z lekarzem. Tato musi mieć leki przeciwobrzękowe, sterydy bo przecież ma przerzuty w OUN, tato musi być zabezpieczony przeciwbólowo i to koniecznie, na pewno nie sam Paracetamol, pozostałe leki na choroby dodatkowe też muszą być odpowiednio dobrane przez lekarza i kontrolowane bo jeśli tato będzie brał sterydy to cukier też może wariować i trzeba będzie kontrolować i może zmieniać dawkowanie insuliny więc to też na przyszłość miej na uwadze.

Jeśli nie uda Ci się na szybko załatwić HD to wtedy jeszcze jest Poradnia Leczenia Bólu, też potrafią dobrać leki odpowiednio a jak nie to lekarz rodzinny też powinien zaradzić do czasu objęcia opieką hospicyjną.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-23, 18:23   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax napisał/a:
e na wewn wogóle ich nie interesuje co wyszło z TK To taki bonus, róbcie sobie z tym co chcecie

Absolutnie niedopuszczalne, po to się idzie na wewnętrzny, żeby wyszukać co pacjentowi dolega, jeżeli coś zostaje stwierdzone w głowie to obowiązkiem jest uzgodnić z neurologiem jakie leki i co robić i na wypisie takie informacje powinny się znaleźć z adnotacją neurologa. Coś trafiliście niezbyt ciekawie.

I jak się zakończył wypis taty?
Mam nadzieję, że hospicjum załatwicie szybko i nie będzie już tego typu problemów, hospicjum zajmie się całościowo tatą.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-23, 05:51   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax napisał/a:
Kto może przepisać/podać sterydy?

Tato wychodzi ze szpitala? to przecież powinni tacie wypisać sterydy bez problemu.
Jak nie to każdy lekarz może to zrobić na podstawie wyników badań.
Ulax napisał/a:
To jest w formie zastrzyku czy tabletek?

tabletek

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-22, 14:09   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Każdemu powinniśmy mówić tyle na ile wiemy, że jest w stanie przyjąć do wiadomości, informacje się dawkuje, nie wybiegamy przed szereg jeśli czujemy, ze pacjent nie chce nic wiedzieć ale jeśli zadaje nam konkretne pytania to znaczy, że chce od nas szczerości i my jako bliscy w taktowny, odpowiedni sposób powinniśmy przekazać informację, która dotyczy choroby, jednocześnie zapewniamy chorego, ze będziemy z Nim cały czas, pomożemy przejść ten trudny etap leczenia i przejść przez całą chorobę, tak żeby chory czuł się bezpiecznie.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-21, 21:59   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze. k_r_y_s, każdy wie na ile nasz chory jest w stanie przyjąć informacji żeby nie załamać się całkowicie i kolejna sprawa, każdy raczej chce znać prawdę, Ty zapewne też byś chciał ją znać gdyby coś dotyczyło bezpośrednio Ciebie i kolejna sprawa czasami jest wiele spraw do uregulowania, do zamknięcia i warto żeby to wcześniej pozałatwiać.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-21, 20:51   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax,
Potwierdził się niestety ten gorszy scenariusz, przerzuty do OUN, przykro mi.
Ulax napisał/a:
Zabrać jutro Go do domu?

Jestem tego samego zdania co missy, zabrać do domu, załatwić jak najszybciej hospicjum, bywają kolejki więc trzeba szybko działać i leczyć tatę objawowo, kochać, rozpieszczać, być razem.

Życzę Wam dużo sił i mocno przytulam :tull:
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group