1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-05, 05:26   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
Nie wiem, jak długo będzie dobrze, ale my cieszymy się z każdego miesiąca razem, wiemy i zdajemy sobie sprawę, że jest chora, że może przyjść kryzys i jesteśmy wdzięczni, że tyle jeszcze razem mogłyśmy zrobić i kto wie ile jeszcze nam się uda:


A my cieszymy się razem z Wami.
Nikt nie wie, kiedy i kogo może coś złego spotkać więc nie zamartwiajcie się na zapas. Jest dobrze, dane Wam było cieszyć się sobą i to jest najważniesze. Wykorzystujcie ten czas jak najlepiej i żeby trwał jak najdłużej tego Wam życzę.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-20, 19:16   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi,
Przykro mi ale tak to wygląda, że nastąpił rozsiew choroby, trzeba porobić kolejne badania, dobrze, że wszystko szybko ruszyło.

Dafi napisał/a:
Poradzcie mi co mogę zrobić?

Mama musi się oswoić z tym co się wydarzyło, daj Jej się wypłakać, przetrawić te wszystkie informacje, bądź cały czas, wspieraj, mów, że bedziecie z Nią razem, że zrobicie wszystko, żeby pomóc, że bedziecie razem to wszystko przechodzić, nich mama czuje Wasze wsparcie. Teraz trzeba załatwić psychiatrę i wdrożyć leki, antydepresanty, jakieś uspokajacze działające szybko, bo antydepresant zanim zacznie działać to 2-3 tygodni, dlatgeo dobrze dodac do tego jeszcze jakiś lek, psychiatra bedzie wiedział co i jak. Psycholog nie pomoże jednorazowo, może mamie załatwcie psychologa, z którym będzie się spotykała przez jakis czas, żeby ten swój żal wylać, żeby przerobić swoją chorobę z fachowcem.

Życzę Wam sił.
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-16, 19:15   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi,
Rozumiem, że wynik TK był pierwszy i wcześniej a teraz było robione usg?

TK jest ładny ale usg budzi sporo niepokoju. Jak najszybciej trzeba zrobić najlepiej rezonans.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-03, 17:06   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
Wczoraj mama miała strasznego doła, dużo płakała, nie mogła spać poprzedniej nocy. czy to efekty chemii?

Chemii myśl, że nie prędzej jest to związane z osłabieniem po chemii, plamienia plus bóle mogły wywołać u mamy strach/lęk i bardziej to wygląda na stan depresyjny.
Ból został jak widzę uśmierzony lekiem więc i samopoczucie mamy się poprawiło. Jeśli zauważysz u mamy spadki nastrojów to zawsze można wdrożyć leki przeciwdepresyjne, nie każdy ma na tyle silną psychikę żeby udźwignąć tak ciężka chorobę i czasami trzeba sobie pomóc lekami.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-28, 18:58   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
Jak myślicie, co z tymi bólami? Jak mogę jej pomóc?

Trudno nam ocenić dlaczego te bóle, myślę, że mogą być wynikiem radioterapii, choć lekarz twierdzi co innego, ja jednak stawiałabym na to. W sumie dobrze, że zrobiono TK to zapewne się trochę wyjaśni.

Dafi napisał/a:
Pielęgniarka dała mamie ketonal, ale całkowicie nie wyeliminował bólu.

To trzeba prosić lekarza o inne leki żeby ten ból wyeliminować, nie może mama cierpieć.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-04, 18:37   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
są wyniki histopatologiczne węzłów pobranych podczas operacji - wszystkie są czyste, brak zmian:

To na pewno pozytywna informacja.
Nie chcę Ci odbierać nadziei ale musisz pamiętać o tym, że u mamy operacja nie była radykalna więc jest wciąż duże zagrożenie.

Dafi napisał/a:
Mama zacznie radioteriapię,

I tu trzeba mieć nadzieję, że radioterapia zadziała pozytywnie, czego z całego serca życzę.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-23, 21:23   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
Rak szyjki macicy zaawansowany, lekarz określił jako stadium IVB.

Niestety najwyższe stadium, bardzo mi przykro.
Dafi napisał/a:
Mama będzie mieć radioterapię i chemię.

U mamy najprawdopodobniej będzie już leczenie paliatywne.
Dafi napisał/a:
Czy jest możliwe jeszcze wyleczenie, czy niestety teraz to już tylko walka o czas? Czy radioterapia może pomóc odkleic się od pęcherza i wówczas przeprowadzenie operacji? Czy jest to bez znaczenie jeśli węzły zajęte?

U mamy choroba jest zaawansowana, są nacieki na pęcherz, najprawdopodobniej przerzuty w węzłach, lekarz operując widział zaawansowanie choroby i w takich wypadkach nie było możliwości usunięcia wszystkiego. Operacja nie była zatem radykalna czyli możliwości wyleczenia w tak wysokim stadium zaawansowania są raczej słabe. Przerzuty w węzłach dają jeszcze gorsze nadzieje, bo rak rozsiewa się dalej.
Na razie nie myśl o czasie, póki mama ma możliwości leczenia tego trzeba się trzymać i mieć nadzieję, że to leczenie na jakiś czas zadziała, na ile nie wiemy, tak jak nie wiemy jak mama zniesie to leczenie.

Przykro mi, że nie mam lepszych informacji.

Dużo sił życzę i mamie i Tobie, pozdrawiam.
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-07, 22:11   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
operacja zaplanowana jest za tydzień... To będzie dłuuugi tydzień.

Długi i zapewne pełen stresu ale jest i pozytywna strona tego czekania czyli operacja a to ogromny plus.

powodzenia
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-01, 12:41   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi,

To jak zrobią badanie będziemy wtedy miały pewność co to było. Może dobrze usłyszałaś tylko ja nic nie wiem na ten temat. A co do przygotowania do tego badania to się nie martw, mama będzie w szpitalu to jak trzeba to nie dadzą Jej jeść czy dadzą odpowiednie leki żeby przygotować do badania.

Czekamy zatem na informacje, pozdrawiam.
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-30, 22:59   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi,
Operacja zawsze jest jedną z lepszych opcji.
O leczeniu, operacji i radioterapii poczytaj tutaj http://www.onkonet.pl/dp_...nicy.php#menu61
Dafi napisał/a:
ale jeszcze chcą jej zrobić jedno badanie spektroskopie................Co to za badanie i w jakim celu się go robi?

Na pewno dobrze zrozumiałaś, bo ja nie wiem o co chodzi?, mogę być niedouczona więc nie pomogę w tej kwestii.
A może chodzi o sigmoidoskopię?

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-28, 18:28   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi,
Mama ma zmiany w odbytnicy, które naciekają do tkanki przedkrzyżowej.
Minimalnie powiększone węzły chłonne, miejmy nadzieję, że nie przerzutowe.
Zmiany w szyjce macicy i naciek na pęcherz.

Wynik nie jest optymistyczny.
Teraz lekarz musi zdecydować czy jest możliwość usunięcia operacyjnego wszystkich zmian ale może być z tym problem bo jest to proces dość mocno zaawansowany.
Koniecznie jak najszybciej załatwiajcie z onkologiem dalszy plan działania, bo czas odgrywa dużą rolę.

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20167

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-01, 11:18   Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
Dafi napisał/a:
A jak myślicie, czy powinnam umówić się na konsultację z ginekologiem onkologiem z tymi badaniami jakie tu zamieściłam, czy są one zbyt ogólne i muszę poczekać na wyniki hist-pat.?

Najlepiej się umówić do onkologa/ ginekologa-onkologa jak już będzie komplet badań czyli i wynik hist.pat. bo każdy onkolog musi wiedzieć z jakim rakiem/rodzajem ma do czynienia bo od tego zależy leczenie.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group