1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-06-19, 19:23   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,

:tull:
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-06-08, 15:28   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,

Asiu, zapewne wiele osób ma strach przed chemią ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Czasami trzeba, chyba życie ważniejsze niż strach co chemia poczyni, ona ma za zadanie leczyć.
Masz tutaj fachowca Miśka, mówił, że bedzie czekanie i obserwacja i jak widze tak się szykuje u Ciebie. Jesteś pod dobrą opieką a to bardzo ważne.

"trzymkaj" się dzielnie, buziaki dla córeczek i mężusia, nich dbają o Ciebie.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-06-03, 22:33   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,

MisiekW, tu rządzi i o Ciebie zadba z medycznego punktu widzenia, ja tylko mocno zaciskam kciuki i przytulam mocno. Dasz radę wierzę w Ciebie.

Buziaki
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-04-27, 04:30   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,
Asieńko, tak strasznie mi przykro, że znowu musisz ruszyć do walki ale wierzę w Ciebie, dzielna dziewczyna jestes i tym razem też pokonasz dziada.
Co do leczenia to już fachowym spojrzeniem MisiekW, wszystko doradzi.

Kciuki mocno zaciśnięte i walczymy :tull: Ktoś musi Asiu w pontonie wiosłować, no nie ;-))
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-04-22, 19:54   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,

Absolutnie nie czekaj do czerwca tylko idź do swojego lekarza prowadzącego i niech to zbada, obejrzy, za długo żebyś czekała i przede wszystkim po co obciążać psychikę stresem.

Marsz do lekarza już ;)
Trzymaj się i czekamy na wieści.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-17, 23:28   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,
Asiu brawo, tak trzymaj, całusy dla Ciebie i rodzinki.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-06-02, 21:48   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
Wie ktoś może, po jakim czasie wraca smak?

Asiu a nie dostałaś ulotki przed naświetleniami do zapoznania się ze skutkami i ogólnie co i jak po radioterapii?,
Gdzieś wyczytałam, że dopiero tak po 4 miesiącach wraca smak ale nie jestem pewna czy dobrze zapamiętałam a nie mogę znaleźć materiału, najwyżej mnie ktoś poprawi i da Ci nadzieję, że wcześniej.

Oj będzie z Ciebie chudzinka i jak Ty będziesz w tym moim pontonie wiosłować, obiecuję teraz Ty będziesz siedziała a ja chwycę za wiosła ;)

|buziaki|
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-06-01, 22:15   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,
Nie ma tragedii w wynikach.
Dzielna dziewczyna, już najgorsze za Tobą teraz każdego dnia powinno się wszystko poprawiać i będziesz mogła wbić się zębiskami w te śmieciowe jedzenie ;)

Nieustająco trzymam kciuki, taka pozytywna dziewczyna musi się wykaraskać z bagna :)

:tull:
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-05-18, 09:27   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,
Nareszcie dałaś jakiś znak. Biedulko pewnie masz grzybicę w buzi, jeden ze skutków ubocznych. Niech lekarz zajrzy do buzi i coś przepisze do pędzlowania, po co masz się męczyć np. nystatyna.

Co do wszelakich diet to ja jestem raczej na nie, bo organizm sam potrafi odrzucać niektóre produkty a na inne łapie smaki.

poczytaj to https://www.zwrotnikraka....e-radioterapii/ o diecie i skutkach po radio.
Na pewno odezwą się osoby, które przechodziły na własnej skórze to doświadczenie więc spokojnie poczekaj, doradzą na pewno.

Trzymaj się dziewczyno, bo jeszcze popływać sobie musimy razem ;)
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-03-28, 20:34   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
Co to są te SUV???

Cytat:
Dla oceny ilościowej stężenia radioznacznika w narządzie czy chorej tkance wykorzystuje się wskaźnik SUV wyrażający standaryzowaną wartość wychwytu. W tkance nowotworowej wskaźnik ten jest przeważnie znacznie podwyższony.

http://chcpio.pl/index.php?id=96
Asbaria, najważniejsze z tego wyniku są wnioski, w nich Radiolog opisuje skrótowo co podejrzewa i gdzie, to jest istotne, czyli aktywny proces rozrostowy w węzłach szyi i najprawdopodobniej poniżej przepony.

pozdrawiam
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-03-27, 21:37   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria,
Od rana jak piszesz bolała Cię głowa więc to, plus wygłodzony organizm, do tego stres, wyczekiwanie na badanie i wszystko razem się skumulowało i dało takie a nie inne objawy u Ciebie. Podejrzewam, że wymioty również były właśnie z tego powodu a kontrast dołożył swoje i organizm się zbuntował. Pewnie wszystko "do kupy" to spowodowało.
Najważniejsze, że czujesz się lepiej.

Czekamy na wynik razem z Tobą, pozdrawiam.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-03-24, 13:08   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
ile czeka się na wyniki z PET-a ?

Średnio piszą, że ok. 10 dni ale to zależne od danego ośrodka.

Trzymamy kciuki, pozdrawiam.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-02-15, 19:34   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
w jakim tempie postępuje chłoniak grudkowy?

Asbaria, poczytaj sobie proszę trochę fachowej literatury.
http://www.onkologia.zale...ak_grudkowy.pdf

pozdrawiam i trzymaj się.
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-02-09, 16:56   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
chłoniak grudkowy to jeden z gorzej rokujących typów chłoniaka..

Nie myśl o tym, nie myśl o rokowaniach, nie patrz na statystyku tylko oręż do ręki i do boju.

Przykro mi, że spadła na Ciebie choroba ale jesteś dzielna dziewczyna i nie dasz się na pewno, nowe buty na nogi i dzielnie do przodu. Jesteś młoda, silna i musisz dać radę a my tutaj wszyscy będziemy dzielnie Cię wspierać.

pozdrawiam :tull:
  Temat: chłoniak grudkowy
marzena66

Odpowiedzi: 230
Wyświetleń: 88372

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-01, 20:16   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria napisał/a:
w okolicy kąta żuchwy, do tyłu od mięśnia MOS, oraz na bocznej powierzchni szyji bardzo liczne, tworzące pakiety powiększone węzły chłonne o śr. do 16x16mm.

Asbaria napisał/a:
Powiększone węzły chłonne w okolicy kąta żuchwy i wzdłuż mieśnia MOS po stronie lewej do 13mm.


Asbaria napisał/a:
konieczna pilna dalsza diagnostyka."

Tak jak napisał lekarz, potrzebna jest pilna dalsza diagnostyka, pakiety powiększonych węzłów budzą wielki niepokój, trzeba przebadać koniecznie i szybko.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group