1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10897

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-27, 19:35   Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Dronka82,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::


Na Twoją prośbę wątek zamykam.
  Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10897

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-24, 17:58   Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Dronka82,

Wiesz, że wygląda to wszystko źle, zespół żyły głównej bardzo niebezpieczne, rozpad guza też groźne. Pewnie, że nie musi to wszystko od razu doprowadzić do najgorszego, guz nie musi się rozpaść ale stan na pewno jest bardzo poważny, przykro mi.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10897

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-21, 18:01   Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Dronka82 napisał/a:
Jaka jest jakość tego życia? Od szpitala do szpitala bez możliwości samodzielnego funkcjonowania? To spotkało mojego tatę, stąd pytanie.

Dlatego kochana Dronko, trzeba wiedzieć kiedy to wszystko przerwać, kiedy powiedzieć dość, właśnie po to żeby nie mordować chorego, żeby nie ciągać po szpitalach/lekarzach tylko dać w pewnym momencie możliwość godnego życia, skupić się na jakości tego życia, nawet kosztem tego, że będzie o miesiąc-dwa krótsze. Mam trochę przeżyć związanych z rakiem i patrząc na moich chorych mogę stwierdzić, że my najbliżsi jesteśmy najlepszymi obserwatorami i na prawdę można zauważyć moment kiedy należy skupić się tylko na jakości życia przy pomocy HD.

Rzeczywiście guz ogromny. Może wujek zniesie chemię w miarę dobrze, czego mu życzę i jeszcze przez jakiś czas Jego stan będzie stabilny, bez cierpienia.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10897

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-08, 22:11   Temat: Rak płuca, przerzuty do węzłów chłonnych
Krzysiek112 napisał/a:
średnia przeżycia to mniej niż rok.

Na statystykach lepiej nie bazować a tym bardziej straszyć. Wszystko zależy od zaawansowania choroby, siły organizmu, każdy pacjent to indywidualna sprawa. Wystarczy poczytać chociażby to forum są przypadki, że idzie to bardzo szybko a są i bardziej optymistyczne wersje.

Dronka82 bardzo mi przykro, że znowu rak stanął na Waszej drodze.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group