1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: OPINIA O WYNIKACH, pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4207

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-05-31, 21:21   Temat: OPINIA O WYNIKACH, pomoc
karies,

Przepraszam, źle doczytałam, dobrze że missy, była czujna, Babcia już nie ma chemii, została przerwana.

Przy tak słabych wynikach to podanie chemii byłoby strasznym obciążeniem dla organizmu, który mógłby tego nie przeżyć. Zresztą żaden lekarz nie poda chemii jak morfologia jest słaba, czy nerki, wątroba jest słaba.

karies napisał/a:
Są dni kiedy tryska energia, normalnie funkcjonuje, wszędzie jej pełno, a są takie w których nie może podnieść się z łóżka.


W tej chorobie takie stany się zdarzają, raz jest cudownie a za chwilę całkowita niemoc. Dlatego takie lepsze dni trzeba bardzo pielęgnować bo nie wiadomo ile ich jeszcze zostało.

Załatwiajcie jak najszybciej hospicjum.

karies napisał/a:
czy jest szansa, że będzie to jeszcze rok, może dwa?


Raczej nie.

pozdrawiam
  Temat: OPINIA O WYNIKACH, pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4207

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-05-31, 16:52   Temat: OPINIA O WYNIKACH, pomoc
karies,

Z zamieszczonych przez Ciebie badań można stwierdzić, że jest znaczny postęp choroby. Radiolog zresztą napisał we wnioskach, że jest progresja.

W porównaniu z badaniami poprzednimi (tych nie zamieściłaś) ale na podstawie opisów widać, że przerzuty są nie tylko w jelicie, gdzie znajduje się guz ale w płucach są zmiany, przy wątrobie, we wnęce śledziony, coś w nerce nie tak, w moczowodzie, powiększyły się węzły chłonne, zbiera się płyn.

Nie wiem czy wszystko to są przerzuty, ale skoro w tych okolicach wszystko uległo powiększeniu to można domniemywać, że nastąpił rozsiew choroby.

Co do operacji to żaden lekarz nie zrobi jej, bo co da usunięcie pojedynczego guza na jelitach jeśli wszędzie w około toczy się proces nowotworowy a wszystkiego nie da się wyciąć.

Myślę, że medycyna już niewiele ma do zaoferowania. Może chemia spowolni chorobę ale tego nie wiemy do końca. Dobrze by było zadbać o zapisanie babci pod opiekę hospicjum domowego, żeby babcia miała stałą opiekę lekarską a Wy zabezpieczenie jakby doszły jakieś nieoczekiwane dolegliwości. Przykro mi, że nic pozytywnego nie napisałam, ale nie jest dobrze.

Babcia ma chemię paliatywną?

Witam Cię na forum i pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group