1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-31, 10:53   Temat: Powitanie
Witaj babinka.
Mam nadzieję, że zmiana lekarza oraz konsultacje, pomogą w postawieniu właściwej diagnozy.
Pozdrawiam
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-08-27, 14:13   Temat: Powitanie
Praktycznie wszystko wyjaśnił MisiekW, potwierdził również moje wątpliwości odnośnie oparcia diagnozy o wznowie chłoniaka, tylko na wynikach morfologi. A ponieważ tych wątpliwości jest więcej, przydałaby się konsultacja w innym ośrodku.
Odbierz PW

U mnie jak na razie, wszystko ok :)
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-08-26, 22:08   Temat: Powitanie
Witaj babinka
Czy diagnoza o wznowie choroby, oparta jest tylko na morfologii, nie było innych badań?
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-19, 15:41   Temat: Powitanie
Na początku mojego leczenia, też lekarze mówili o 4-6 kursach chemioterapii. W trakcie 6 kursu, lekarz zapytał się jak się czuję. Odpowiedziałem, że dobrze wtedy zasugerował potrzebę podania jeszcze dwóch dodatkowych. Z tego co pamiętam, chodziło o dokładne dotłuczenie nowotworu. Natomiast co do dnia przestrzegane były 21 dniowe cykle, nie było mowy o żadnym przesuwaniu terminu podania chemii.
Być może w Twoim przypadku, dopuszczalne jest takie przesunięcie terminu z uwagi na PET.

Samo badanie trwa ok 20-30 minut, ja nie miałem żadnych sensacji przed i podczas badania.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dobry wynik :)
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-19, 12:24   Temat: Powitanie
Wcześniej Tobie wspominałem, że lekarz może przedłużyć leczenie i całość skończy się dopiero po 8 chemioterapii.
Badanie PET, ma być po 6 czy 8 chemii?
Nie miałaś wcześniej robionych badań TK i PET, więc faktycznie nie ma właściwie do czego porównać. Argument lekarza, że nie zleci badania obrazowego, bo nie ma czego porównać to już mocne przegięcie. Na czym ten lekarz chce opierać diagnostykę leczenia nowotworów, na usg i RTG?
Leczenie w naszym regionie, to niestety rosyjska ruletka. Zdarza się często, że lekarze nie przestrzegają procedur, standardów, zaleceń. Do tego dochodzi fatalne podejście personelu do pacjenta, kolejki i nabzdyczony lekarz, który wygląda jakby pozjadał wszystkie rozumy a wiedzę ma opartą na nowinkach medycznych sprzed 10-25 lat.

Według mnie w Twoim przypadku, powinno się zlecić TK po 6 chemii. Tym bardziej, że nie były wykonane badania obrazowe przed leczeniem i po 4 chemii. Natomiast PET zrobić dopiero po zakończeniu leczenia czyli po 8 chemii. Wykonanie badanie PET po 6 chemii, spowoduje odsunięcie w czasie podania następnej 7 chemii.
Przy leczeniu chłoniaków, 21 dniowy cykl podawania chemii R-CHOP, powinien być bezwzględnie przestrzegany. Jedyna możliwość odstępstwa, to bardzo zły stan zdrowia pacjenta.

Odnośnie PETa, badanie obejmuje obszar powyżej podudzi ,miednicę mniejszą, jamę brzuszną, klatkę piersiową oraz głowę. Czyli drucik w stopie, nie będzie żadną przeszkodą.
Ubranie najlepiej luźne, bez elementów metalowych, takie aby było łatwo się rozebrać ze zbędnej odzieży. Dla pań istotna uwaga, trzeba założyć biustonosz bez druta lub go zdjąć przed badaniem.
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-19, 09:31   Temat: Powitanie
Witaj
to dobrze, że dostałaś skierowanie na PET. Szkoda tylko, że w niektórych ośrodkach badanie PET CT nie jest standardowo stosowane i trzeba o nie żebrać. Jest to jedno z najdokładniejszych badań, w którym można wykryć nawet małą grupę komórek nowotworowych. Powinno się je wykonać, przed rozpoczęciem leczenia w celu ustalenia stopnia zaawansowania choroby oraz 2-3 miesiące po zakończeniu leczenia w celu ustalenia odpowiedzi organizmu na zastosowane leczenie.
Samego badania nie ma potrzeby się bać, nie jest bolesne i niebezpieczne dla organizmu. Przed badaniem podawany jest dożylnie radioznacznik 18F-FDG oraz trzeba wypić ok 1 litra wody z glukozą, całość trwa ok 2 godziny.
Na badanie weź ze sobą dowód osobisty, skierowanie, posiadane wcześniejsze badania obrazowe oraz 1,5 litra wody niegazowanej. Na wynik z badania, czeka się ok 5 dni.
Jak przygotować się do badania to popatrz tutaj:
http://www.google.com/url...4,d.bGQ&cad=rja

Życzę Ci, żeby PET nic niepokojącego nie wykazał :)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-27, 18:36   Temat: Powitanie
Jest jeszcze jedno wyjście, udać się wieczorem na izbę przyjęć lub SOR do szpitala, w którym dyżuruje lekarz stomatolog. Zgłosić silny ból zęba oraz powiadomić o chorobie nowotworowej.
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-27, 18:10   Temat: Powitanie
Teoretycznie, powinno wystarczyć zrobienie morfologii. Jak wyniki będą ok., to można usuwać zęba, tutaj powinien zdecydować stomatolog.
Czasami bywa, że stomatolog "tak na wszelki wypadek potrzebuje zezwolenia" od lekarza prowadzącego. Istnieje ryzyko krwotoku, jak jest mało płytek w morfologii lub możliwe złapanie zakażenia, kiedy jest za niskie WBC oraz neutrofile. Czyli jak wyniki ok. to trzeba poszukać stomatologa, który w końcu zgodzi się na usunięcie zęba bez dodatkowych podkładek.

Miałem taką sytuację, po zakończeniu chemioterapii. Chciałem usunąć zęba i stomatolog prosiła o zgodę na zabieg od mojego lekarza. Pomimo tego, że morfologia była dobra. Zabieg był odkładany w czasie, chyba przez 2 miesiące. Ponieważ ten ząb mnie nie bolał, to zapominałem powiedzieć o tym mojemu lekarzowi. W końcu stanęło na tym, że Pani stomatolog sama chciała usunąć ząb, pomimo braku zgody lekarza onkologa.

W zasadzie sytuacja jest dość kuriozalna, pacjenta boli ząb, trzeba go usunąć a tu żądania dostarcz zaświadczenie. I mam ganiać z bolącym zębem do szpitala, stać w kolejce, po zaświadczenie. Tak jakby nie było telefonów, komputerów i nie można było rozwiązać dokuczliwego problemu, bez dodatkowego dręczenia i tak już znuranego chemią pacjenta.
Właściwie żądanie takich kwitków, to nic innego jak "RWD" czyli "ratuj własną d....", a gdzie tu jest troska o chorego?
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-21, 12:20   Temat: Powitanie
babinka napisał/a:
Rozbroił mnie komentarz p.doktor w sprawie dodatkowych badań ,mianowicie powiedziała mi , że z powodu braku możliwości porównawczych (brak do tej pory tych badań) nie ma co wykonywać TK i PEt-a.


Tłumaczenie p. doktor jest poniżej krytyki. Oszczędzanie na badaniach (bo jak to nazwać inaczej), podczas podawania chemii, to leczenie po omacku.
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-14, 15:19   Temat: Powitanie
babinka napisał/a:
morfologia niestety jeszcze nie była robiona(tak jak wspominałam,cały czas coś się dzieje)


Koniecznie, powinnaś zrobić morfologię. Tym bardziej właśnie, że "cały czas coś się dzieje".

Pozdrawiam
  Temat: Powitanie
marko1

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 57586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-13, 22:14   Temat: Powitanie
Do czwartku jest sporo czasu, jak antybiotyk został dobrze dobrany to infekcja do tego czasu powinna minąć.
Musisz teraz bardzo na siebie uważać. Była robiona morfologia, jakie wyniki?

W dniu planowanej chemioterapii, przed przyjęciem na oddział, pobierają krew na morfologię, markery, ...... Na podstawie wyników morfologi i Twojego ogólnego stanu zdrowia, lekarz prowadzący decyduje czy można Ciebie przyjąć w tym dniu do szpitala i podać chemię.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group