1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w mózgu
maria123

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5149

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2010-07-31, 00:27   Temat: Zmiana w mózgu
Może na złe forum trafiłam ale bywam tu od jakiegos czasu troszke z innego powodu
i tak poprostu przy okazji chcialam prosic o pomoc w zrozumieiu tego i male podpowiedzi
co to oznacza i co to moze przynieść

Sa to wyniki mojej 20 letniej siostry z góry dziękuje

Badanie MR głowy wykonano w sekwencji FSE (obrazy T1- i T2-zależne), FLAIR oraz DWI w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych.

Badanie MR głowy wykazuje w lokalizacji szyszynki obecność przestrzeni płynowej okrągłego kształtu i średnicy do 0,9cm przemawiającej za torbielą szyszynki.
Wskazane kontrolne badanie za około 6 miesięcy uzupełnione podaniem środka kontrastowego.
Bruzdy i szczeliny obu półkul mózgu oraz robaka móżdżku szersze w stosunku do wieku. najpewniej na tle zaniku korowego.
Poszerzenie zbiornika móżdżkowego górnego.
Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych w granicach normy.
  Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
maria123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-21, 17:52   Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
Nie zrobili zadnego inego tylko ten ca125 Moja mama byla operowana w rejonowym szpitalu Przed operacją zapewnila nas pani doktor ze nie ma raka ale jesli ona zrobila tylko ten jeden ca125 to jak mogla to powiedziec ja dopiero po fakcie zaczynam czytac i wiem wiecej przed operacja nie wiedzialam jak to wyglada. po operacji pai powiedziala ze nie bylo igdzie płynów ze widziiala cos zlego i ze bedzie leczenie dalsze. w wypisie ktory otrzymalismy razem z wyikami po ok 3 tyg po operacji pisze ze płyn był w jamie otrzewnowej Nie rozumiem mam dola teraz mama lezy w szpitalu po raz drugi dzis miala miec sciagana wode z brzucha ma jakąś infekcje podawaja jej osocze i jakies antybiotyki a ja sie strasznie boje ze za niedlugi czas od nas odejdzieChcialabym moc wrocic czas i napewno nie pozwolilabym jej operowac a juz napewno nie w tym szpitalu Nie daje sobie juz rady chyba czas zalamania przyszedl
  Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
maria123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-20, 12:19   Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
dziękuje
tak faktyczie jest ad hepar
może mi teraz ktos wyjasic co dalej wiem ze to nieuleczalne ale co dalej? jakie moja mama maszanse zeby zostac z nami dluzej ile to moze trwac jak to moze przebiegac juz nie wiem o co spytac mam taki cholerny zal nawet ie wiem do kogo

[ Dodano: 2010-06-20, 12:24 ]
jak to jest mozliwe ze markery ca125 wyszly w normie? 10.66 norma 0-35
  Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
maria123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-20, 01:05   Temat: Rak jajnika zaawansowany z przerzutami
witam
Mam pilną wielką prośbę do kogoś kto rozumie łacinę o przetłumaczenie wyniku badań mojej mamy z gory dziękuję

Rozpoznanie
C56 Ca ovarii sin. Peritonitis carcinomatosa meta hepar

Wynik Badania
Cystadenocarcinoma mucinosum ovarii sinistri g3
Capsula ovarii intacta
Infiltratio carcinomatosa parietis vasorum sanguineum
Salpinx sine laesionibus
Leiomyomata intramuralia corporis uteri
Endometrium partim in stadio proliferationis partim atrophicum
Cervix sine laesionibus
Ovarium dextrum et salpinx sine laesionibus
Metastases carcinomatosae in omento
PT3b FIGO III B
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group