1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-04, 19:15   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Zbliżają się drugie święta bez bliskiego mi człowieka.
Nie jadę do rodzinnego domu na te święta, rok temu dzieliłam sie z NIM jajkiem. :(
Kilka tygodni temu były JEGO urodziny- ciężki dla mnie dzień. :(

Wszystkim czytającym To życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych :)
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-10, 09:26   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
dla wszystkich zainteresowanych: Łukasz po mojej wczorajszej modlitwie, "przyszedł" do mojego pijanego męża(facet mówi, że to było naprawde) szarpnął go za rękę a potem jeszcze sie śnił ze dwie godziny, no i siłą rzeczy mąż mi trzeźwieje :D
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 21:17   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Codziennie o 19.30 na tvp2 emitowany jest serial dokumentalny "ja alkoholik" w poniedizałek przegapiłam, ale od wtorku nagrywam i ogladam, ma być ich 13. akurat chłop wytrzeźwieje to mu puszczę. Ten serial, jest chyba bardzo realny, tyle że jak na razie sami żule w nim występują. a przecież rózni ludzie mają problem z alkoholem, nawet tacy przy kasie. Wiem, wiem, mój facet to tez żul, ale jak wyrzeźwieje wygląda na normalnego gościa. Okresy trzeźwości są u niego długie, nie raczy sie wieczorami piwskiem, cięzko pracuje nie szlaja się po knajpach. Tylko te ku.ewskie tygodniówki. Nie widuję go na mieście. On sam bardzo dba o swoją opinie, dlatego ukrywa się przed ludźmi, maszeruje w nocy , albo polami okrężną droga. zamelinuje sie gdzieś na tydzień i głowa spokojna.
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 17:39   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
niki napisał/a:
karta od bankomatu
jesli masz upowaznienie dzwon na infolinię i zablokuj
on nie musi ruszyć kasy ale nie wiadomo gdzie przebywa, okraść pijanego potrafi każdy
to dziecinnie łatwe
ktos może wyczyścić konto
nie mówiac o tym na co mogą sie przydać dokumenty
lepiej dmuchać na zimne
notuj tę sprawę do mówienia z nim


nie mam upoważnienia, ale nie ma tam wiele kasy, wszystko jest na moim(naszym) koncie, ale faktycznie nie pomyślałam o tym, że ktoś mógł go okraść, ma tam dowód rejestracyjny swojego samochodu, prawo jazdy i dowód osobisty, wiele wskazuje na to ,że faktycznie to sracił, ba ja tych dokumentów nie widziałam jak robiłam mu pranie, chyba że sprytnie wszystko przekładał............ teraz sobie przypominam, że pytałam Go o dokumenty dziś rano, powiedział, że są w szafce, ale ja ich nie widzę, tak więc albo dobrze je schował, albo ktoś go okradł, albo ma je przy sobie co nie jest zbyt prawdopodobne
z drugiej strony może taka strata nim wstrząśnie! i zacznie cos robic w kierunku niepicia
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 16:21   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
niki napisał/a:
maka mąz wrocil po kasę?


chyba tak, ale ja wszystko ukryłam, wysypał dzieciom ze skarbonki- dobrze że są za małe i nie kontrolują jeszcze swoich finansów, nie było tego wiele raptem kilka złotych- to akurat odda z nawiązką. Wziął inną kurtkę, ta w której wrócił ma podarty cały rękaw- taka fajna kurtka, jego ulubiona, na pewno będzie na siebie zły za tą kurtkę. Dziwi mnie że nosi ze sobą dokumenty, kartę do bankomatu,a stan konta mu się nie zmienił. Znaczy się: jeszcze trochę myśli ;) Boże, ja tak bardzo za nim tęsknie, to juz trwa 8 dni. Na ogół kończy się to mniej więcej w tym czasie. Myśle , że do końca tyg wróci na pewno. W poniedziałek jak będzie w stanie pojedziemy do poradni, a jak nie to w następny.
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 13:20   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
JustynaS1975 napisał/a:
Mako, trzymaj się.
Ja tylko ze swojej strony dodam, że DDA (DDD, oczywiście na zewnątrz 'ładny obrazek') to w głowie 'dzieci' (nie wiem czy wszystkich) ciągnie się bardzo długo, i często w życiu dorosłym jest też sporym problemem, to co zostaje w głowach takich ludzi, często wpływa na dorosłe życie, na wybory świadome lub podświadome. Niezależnie jak się np. mamie wydaje, że chroni dzieci, to (cytując klasyka) to widać, słychać i czuć (dzieci to widzą, słyszą, czują, odbierają cały ten świat dorosłych).

Pozdrawiam Cię


czy mam więc wszystko im pokazywać??? wtedy zapamiętają więcej, one nie widzą ojca pijanego, wolę, żeby go nie było niż gdyby miał być w domu pijany.
Nika2- uśmiecham się do dzieci.
Boże kochany tak bardzo je kocham. Nie pozwolę nigdy zrobić im krzywdy.
Dziewczyny- kochane jesteście. Serce się raduje jak czytam wasze wpisy.
A tak z innej beczki... śnił mi się dziś Łukasz -mój zmarły brat, taki ładny i zdrowy :) , a siostra moja urodziłą drugą córcię dzisiaj rano. :) :) :lol:
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 11:28   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Nika2 napisał/a:
maka1982,
Co to znaczy na chwilę ,poszedł do pracy czy w znowu dalej pić ?
Bardzo mi przykro :-( i bardzo Tobie współczuję wiem ,że łatwo każdemu się mówi nie martw się wróci :tiaa: ,ale to nie takie proste ??. Bardzo ale to bardzo mocno trzymam kciuki :okok" aby wam się udało całą tą sytuację wyprostować.
Pozdrawiam ::thnx::


oczywiście nie do pracy,
tak bardzo mi tu pomogliście, mimo że temat nie na miejscu.... założyłam wątek na innym forum, ale tam czuję się tylko atakowana, ciągle czytam, że źle robię, że dzieci powinny o wszystkim wiedzieć i tak dalej, a ja robię wszystko, żeby miały normalny dom, stwarzam pozory, jest tak jak zawsze, daję im duzo miłości, śmiejemy się bawimy, a On wróci, ja to wiem.... pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 06:59   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
wrócił....na chwilę
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 17:00   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
ciągle go nie ma zostawił tel. w domu :(
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-02, 16:21   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Dziękuję za wszystkie rady, faktycznie musze chyba wygrzebać stare materialy i poczytać na ten temat, a jak wróci działać. Boję się o dzieci... teraz na szczeście to nie problem, bo mąż dużo pracuje więc jego nieobecność w domu jest wytłumaczalna, ale za dwa trzy lata córka zacznie pytac....
Miło mi sie pisze i czyta , ale wątek chyba nie na miejscu, nie chciałam zmieniać tematu.
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-02, 12:55   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Dzięki ... mąż się leczył indywidualnie u bardzo fajnej Pani Doktor, nie mozemy sobie pozwolic na turnus bo jest jedynym żywicielem rodziny, chodził na spotkania AA. To jego trzeci ciąg po 3 letniej przerwie. Teraz postawie mu warunek aby wrócił na leczenie i spotkania. Wiem, że się zgodzi, to akurat nie jest problem, bo On jest bardzo dobrym człowiekiem i zależy mu na trzeźwości. Zeby tylko wrócił cały i zdrowy. Niestety nie mogę Go zmusić, aby przestał pić, zawsze przychodzi dzień, że sam przestaje. Dodam, że nigdy nie podniósł na mnie ręki, nie krzyczy na dzieci, ta jego inność objawia się tym, że jest obojętny dla mnie, nie okazuje uczuć, daje się wyczuć nawet pogarda dla mnie. To najbardziej mnie boli.
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-02, 10:57   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Wiedziałam, że tu znajdę zrozumienie, bo z nikim więcej nie rozmawiam na ten temat. Dzieki... trochę mi lepiej.
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-02, 09:50   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Nikt mnie tu nie zna, może to i lepiej...... bardzo cierpię z powodu smierci brata, mało tego kilka dni temu ktoś zapukał do moich drzwi, dawno nie widziany i niemiły gość: pan Nałóg. Zabrał mi męża.... Nie wiem teraz nawet z jakiego powodu płaczę...... choć płaczę naprawdę niewiele i nie rozumiem dlaczego, bo bardzo głęboko sie wzruszam, to łzy nie chcą wypłynąć. Tak więc sylwestra spędziłąm sama...... dzieciaczki spały, mąż spał na rauszu..... Nowy Rok spędził z nami, choć to nie ten sam człowiek, a dziś gdy wróciłam z przedszkola po odwiezieniu dzieci juz Go nie było. Jesteśmy przykładną rodzina, mamy niewielką firmę, dobrą opinie.... a raz na kilka miesięcy mój mąż wyprowadza się z domu na melinę, wraca spłakany po tygodniu, przeprasza, a ja Go tak kocham, że mimo wszystkich obietnic jakie sobie składam podczas gdy Go nie ma to Mu zwyczajnie wybaczam..... Wiem, że mnie kocha i to bardzo, ale przez te dni to jest dla mnie zupełnie obcy człowiek. Nikt z naszego otocznia nie wie o jego problemie- oprócz jego rodziców. Miesiące sielanki i rodzinnego szczęścia, a potem 7-10 dni mojego wielkiego bólu, bo nie wiem co się z nim dzieje, gdzie jest, czy się nie otruł jakimś alkoholem z niewiadomego pochodzenia, czy wogóle żyje????? Może rozpisałam się w nieodpowiednim miejscu... ale to w końcu moje święta bez bliskich, w żałobie po pierwsze , w rozpaczy po drugie :uuu: :cry: :-(
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-28, 18:23   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
erin29 napisał/a:

" Życzę ci zdrowia , bo barszczyku zjadłaś tak malutko jak Edek w swoje ostatnie święta " :mur:
Dzięki Bogu Mamcia ma niezłą ripostę " Też ci życzę zdrowia , ale zjadłam 2 uszka więcej od Edka " :-D
Chyba powinnam to umieścić w wątku U Gazdy :lol:


he he he dobre
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 40450

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-28, 15:24   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Moje święta były lepsze niż się spodziewałam. Było troche łez przy wigilii, ale generalnie było duzo ludzi, więć atmosfera trochę się rozładowała. w pierwszy dzień znowu byli goście, w drugi pojechalismy do dziadka. Codziennie jeździliśmy na cmentarz i codziennie długo wspólnie sie modlilismy. Moje dzieci wniosły troche radości do domu moich rodziców. Także generalnie święta mimo żałoby wypadły nie n ajgorzej. A Braciszek odwiedził mnie we śnie w pierwszy dzień świat... także jest ok.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group