1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomocy
majkelek

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 19267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-17, 15:36   Temat: Pomocy
Marzena64 napisał/a:
Poradźcie mi: tata nie może spać w nocy, dusi go kaszel, nawet inhalatory które ma przypisane przez lekarza nie działają, razem z tatą nie śpi mama. Jest bardzo zmęczona. W jaki sposób mogę im pomóc?
O to właśnie pytałem. Niekiedy ułożenie chorego w odpowiedniej pozycji (pół-siedzącej albo nawet siedzącej) ułatwia oddychanie, ale zwykle jest to za mało by pozbyć się kłopotu.
Powinniście w trybie pilnym skontaktować się z lekarzem medycyny paliatywnej (np pracującym w hospicjum), aby mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Możliwe, że potrzebne może okazać się również wypożyczenie koncentratora tlenu.
Na stronie Fundacji są dane kontaktowe do poradni leczenia bólu i medycyny paliatywnej jak również do hospicjów domowych. Być może ktoś z Forumowiczów lub z Moderatorów jest w stanie polecić Ci jakiś konkretny adres (ja niestety nie mam informacji na ten temat). Podzwoń i powiedz w jakiej jesteście sytuacji: Tata leczony jest radioterapią paliatywną z uwagi na rozmiar guza, nie wiadomo czy będzie kwalifikował się do leczenia chemicznego i cierpi pomimo leków jakie otrzymuje.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Pomocy
majkelek

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 19267

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-14, 19:34   Temat: Pomocy
Marzena64 napisał/a:
Proszę o interpretacje wyników:Carcinomia nom microcellulare.
rak niedrobnokomórkowy
Marzena64 napisał/a:
Uzupełnienie rozpoznania:
Carcinoma planoepitheliale
CK7(-); p64(+); TTF1(-); CD56(-).
płaskonabłonkowy
Marzena64 napisał/a:
Jutro idziemy do lekarza radiologa czy może być zastosowana radioterapia paliatywna.
do radioterapeuty;
Zmiany są bardzo rozległe i z tego co ja rozumiem, to radioterapia w takim przypadku ma na celu zmniejszenie dolegliwości ze strony ucisku jaki powoduje guz (guzy), albo w celu prewencyjnym (jeśli istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zmiany powodować będą uciążliwe dolegliwości - to ocenia radioerapeuta).
Marzena64 napisał/a:
Jeśli tatuś przetrzyma od 19.06 chemioterapia.
Jeśli stan Twojego taty na to pozwoli, to zostanie zapewne zastosowany schemat dwulekowy oparty na platynie.

Czy Twój tata odczuwa jakieś dolegliwości prócz braku apetytu i szybkiego męczenia się (o których wspomniałaś powyżej)?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group