1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mat. I;.-01100/T-02120- co to znaczy?
maja708

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3400

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-08-31, 08:23   Temat: Mat. I;.-01100/T-02120- co to znaczy?
Witam,

proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania mikroskopowego beżowego guzka o średnicy 0,5cm- MAT I-01100/T-02120. Z góry dziękuję.
  Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
maja708

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-09-09, 14:13   Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
Tylko co to znaczy wcześnie wykryty :( Zmiany zauważyłam nieco wcześniej niż pół roku temu, myślę że zwróciłam na niego uwagę około 10 m-cy temu. Od tej pory nie urósł, ale stał się wyraźniejszy, ciemniejszy. Mam nadzieję, że nie okaże się że zwlekałam zbyt długo. Czy poza wykryciem nietypowego znamienia mieliście jakieś inne objawy raka? Mówi się, że chorujący człowiek jest słabszy, chudnie itd. Jest tak w przypadku czerniaka?
  Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
maja708

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-09-09, 13:57   Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
Dziękuję za słowa otuchy. Nie martwiłabym się tym tak bardzo, gdyby nie to, że mam syna, nie mam pojęcia jak bym sobie poradziła, gdybym musiała się leczyć. Pani doktor nieźle mnie nastraszyła, ale w sumie z tego co piszecie to tego czerniaka równie dobrze mogłaby mi z fusów wywróżyć :)Jeszcze raz zapytam- czy zasadą jest, że zmiana wywołana przez czerniaka rozprzestrzenia się na powierzchni skóry? Czy może być tak, że znamię wygląda inaczej, tak jak u mnie, ciemnieje, ale przez powiedzmy pół roku czy rok wcale się nie powiększa?
  Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
maja708

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-09-09, 12:08   Temat: Zmiana przy kostce - czerniak ?
Witam,
od jakiegoś czasu niepokoił mnie pieprzyk przy kostce (miałam go od urodzenia)- wydawał mi się wyraźniejszy, jakby zrobił się ciemniejszy. Wydaje mi się że mimo to nie uległ powiększeniu, Stwierdziłam więc, że prawdopodobnie muszę go podrażniać przy goleniu. Ostatnio jednak zdecydowałam się zbadać go u dermatologa. Pani doktor stwierdziła, że z dużym prawdopodobieństwem jest to czerniak- podczas badania dermatoskopem widać było, że ma jaśniejszą, nieregularną obwódkę, w środku wybarwiony ciemniej, z czerwonymi kropkami. Na drugi dzień wycięłam go, czekam na wynik badania histopatologicznego. Dodam jeszcze, że pieprzyk miał średnicę ok 2mm. Jak to wyglądało u Was? Czy zasadą jest, że czerniak powiększa się na skórze, jeśli tak to mniej więcej w jakim tempie? Strasznie się boję, mam małe dziecko, które wychowuję sama :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group