1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 34
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-11-14, 23:44   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Mam pytanie, czy są jakieś preparaty zmniejszające świąd skóry przy gemcytabinie??
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-07-03, 16:58   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Mam pytanie. Jak napisałam w poprzednich postach moja mama ma 4 przerzuty w płucach. z tego co wiem na dzień dzisiejszy jeden ma 24 mm, pozostałe 3 poniżej 10 mm. Mama w ostatnich dniach czuje coś co nazywa gulką w gardle i kaszle, pomimo, że nigdy wcześniej nie kasłała. Czy może być to spowodowane podrażnieniem gardła po operacji, czy jest to wynik przerzutów?

[ Dodano: 2011-07-03, 21:33 ]
proszę o jakąś odp...
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-06-20, 23:15   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Proszę o jakąś odpowiedź....Moze znacie jakiegoś lekarza w Stanach,bądź gdziekolwiek indziej, który specjalizuje się w leczeniu tego typu nowotworów, z którym moglibyśmy się skonsultować.
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-06-15, 23:11   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Powracam na forum z prośbą o radę, a właściwie ratunek dla mojej Mamy. Mama w poniedziałek przeszła 6 operację (4 wznowa w jamie brzusznej i 2 na płucach). Okazało się dodatkowo, że ma na płucach 4 guzy - przerzuty z czego jeden ma 2,5 cm. Dodam jeszcze, że miesiąc temu ten sam guzek miał 5 mm. Lekarze mówią o konieczności zastosowania ( jak najszybciej) kolejnej chemioterapii, ale moje pytanie do Was jest następujące:
Czy zna ktoś z Was może jakiś lek, również w leczeniu niestandardowym, który mógłby pomóc. Pytam tu o leki nierefundowalne. Mam wrazenie, a właściwie jestem pewna, że cała historia i choroba mojej Mamy jest konsekwencją wciąż popełnianych błędów, o których nie mam dzisiaj sił nawet pisać. Wiem jedno, że nie może byc juz kolejnego.. Bardzo proszę, jeśli znacie jakiekolwiek leki bądź macie dostęp do informacji na temat mozliwości leczenia, napiszcie.

Pozdrawiam,
Magda
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-29, 22:14   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Udało mi się zdobyć opis TK klatki piersiowej, więc załączam go poniżej:

"Śródpiersie bez zmian węzłowych. Obecnie jedynie ślad płynu w worku osierdziowym. Powiększył się natomiast guzek w płucu prawym - ma średnicę 12 mm (w październiku 2009 - 5mm), co sugeruje progresję. Konsolidacja zmian włóknistych w płucu lewym. Innych zmian w płucach nie widać. Narządy nadbrzusza w badaniu bez kontrastu bez zmian ogniskowych"

Mama od piątku otrzymuje chemię ADIC (dox, dmc, ctx).

Pozdrawiam.
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-14, 22:32   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Jesteśmy po TK i po otrzymaniu wyników. Niestety brak dobrych wiadomości. Co prawda nie mam dokładnego opisu badania, niemniej jednak lekarz poinformował nas o rozpoczęciu kolejnej chemioterapii i operacji płuca prawego, na którym pojawiła się 12 mm zmiana . Mama dopiero co skończyła 9 kursów chemioterapii holoxanem. Właściwie brak mi słów, czuję jakby ktoś spuścił ze mnie całe powietrze... Nie mam sił żeby cokolwiek więcej napisać ...
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-24, 20:30   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Tomografię komputerową płuc mamy wyznaczoną na 7 maja.

Pozdrawiam
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-24, 11:29   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Zufed, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o opisaną przeze mnie sytuację, to trwa ona już dosyć długo. Myślę, że nawet od paru miesięcy. Wydaje mi się jednak, że wcześniej ból nie był tak dokuczliwy. Być może trudno to jednoznacznie ocenić, bo wtedy mieliśmy do czynienia z "żywą" raną, która po resekcji guza musiała się przecież wygoić. Z pewnością częściej niż po operacji, Mama odczuwa ból przy zmianach pogody.

Jeśli chodzi o leki przeciwbólowe to nie pytaliśmy i nie prosiliśmy lekarza, z uwagi na fakt, że ból nie jest permanentny, a raczej tak jak wcześniej napisałam występuje w określonych sytuacjach. Być może moje obawy są na wyrost, ale guz w tym miejscu usuwany był już 3 razy, stąd też mój niepokój.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :tull:

pozdrawiam
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-23, 22:45   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Powracam do naszego wątku, ponieważ chciałabym zasięgnąć porady.

Od pewnego czasu Mama odczuwa ból w miejscu usuniętego guza z jamy brzusznej. Jak wspominałam w temacie "Chemioterapia" byliśmy ostatnio w onkologii na badaniach i lekarz wykonał Mamie usg tego miejsca. Nie wykazało żadnych zmian. Stwierdził, że miejsce jest "czyste". Niby taka diagnoza powinna Nas uspokoić, ale niestety tak nie jest. Każde kichnięcie, kaszlnięcie sprawia Jej ból. Z tego co mi powiedziała, ból przy kichaniu jest bardziej dotkliwy kiedy stoi, mniej <choć patrząc na jej twarz, trudno mi w to uwierzyć> kiedy siedzi. Oczywiście mówiliśmy lekarzowi o wszystkich w/w dolegliwościach.
Uznał, że być może jest to wynik ucisku pęcherza na zoperowane miejsce. Ja sama nie wiem co o tym myśleć...

Pozdrawiam
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-10-16, 23:04   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
dziękuję i pozdrawiam mua
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-10-16, 18:56   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Dziękuję Zuza za odpowiedź. A jeśli chodzi o węzły to nie są bolesne.
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-10-16, 14:52   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Witam,
Mam gorącą prośbę o informację. Mama ostatnio dosyć mocno się przeziębiła. Była wczoraj na onkologii, wykonano jej badanie krwi i osłuchano. Dostała antybiotyk i kroplówki wzmacniające krew, ponieważ spadły jej jeszcze leukocyty. Dziś zauważyłam jednak, że ma obustronnie powiększone wezly chłonne szyi.

w związku z powyższym mam pytanie czy ta sytuacja może być wynikiem przeziębienia?

Pozdrawiam
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-09-13, 23:34   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
już wyjaśnione.
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-09-05, 23:53   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
Mam gorącą prośbę o informację. Mama jest po operacji płuca. Guzek został usunięty z odpowiednim marginesem. Niebawem będzie wynik histpat. Martwi mnie jednak inna rzecz. Od jakiegos czasu Mama ma niewielką opuchliznę pod prawą pachą. Boję się, że to coś związanego z węzłami chłonnymi. Mama mówi, że nic nie wyczuwa i nie odczuwa bólu, ale ja znów sie zamartwiam. Czy to musi być cos złego??


Pozdrawiam... :(
  Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
mada

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 38170

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-06-12, 20:35   Temat: Guz jamy brzusznej i cień na płucu
DSS mam pytanie czy orientujesz się po zamieszczonych przeze mnie badaniach i histpat Mamy jaka to może byc grupa, bo w internecie są jakieś podziały
IA - G1 T1 M0
IB - G1 T2 M0
IIA - G2 T1 M0
IIB - G2 T2 M
III - G1-2 T1-2 M1

a ja w sumie zupełnie nie wiem i w badaniach też tego nie widziałam...
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group