1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-16, 16:06   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, <3

Moja Mamcia też ten sam rocznik... Ściskam Cię mocno!
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-14, 21:20   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Mufaso83, przyjmij wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek dla Twojej Mamci.
Tobie życzę dużych pokladów siły. ::rose::
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-10, 11:55   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, co u Was? Jak Mama?
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 22:23   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, szpital zdecydowanie nie... Lepsze już hospicjum stacjonarne, gdyż tam faktycznie znają się na rzeczy i bardzo często są to miejsce przystosowane do zachowania intymności w tym najtrudniejszym etapie.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 22:11   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, w naszym hospicjum jest taki program, gdy pacjent odchodzi, gaśnie, pielęganiarka bywa w jego domu codziennie. Otacza go opieką - przede wszystkim leki przeciwbólowe, pomoc w myciu, itp. Może warto porozmawiać z koordynatorem HD o zwiększeniu wizyt pielęgniarki w wymiarze zarówno czasowym, jak i częstotliwości?

[ Dodano: 2015-12-08, 22:13 ]
Wydaje mi się, że najrozsądniej jest zapytać pielęgniarkę, co HD jest w stanie zaproponować. Jak Wam pomóc? Czy znajdzie się miejsce w opiece stacjonarnej, czy może przychodzić do Mamy częściej i na dłużej pielęgniarka.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 21:31   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, rozmawiałaś z pielęgarniarką z HD?
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 21:16   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, wydaje mi się, że to jest ostatni czas na bycie przy Mamie. Nie wiem, czy dysponujesz jakimś urlopem, wolnym... czy możesz zostawić wszystko na chwilę i posiedzieć z Mamą? Wiele rzeczy wskazuje na to, że Twoja Mama odchodzi - zaburzenia świadomości, osłabienie, zaburzenia łaknienia. Przykro mi o tym pisać, wyrokować, ale zapewne sama widzisz, jak Mama powoli gaśnie.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 21:04   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, <3

Jestem z Tobą!

[ Dodano: 2015-12-08, 21:06 ]
Zaburzenia świadomości mogą być też spowodowane morfiną, o ile Mama ją przyjmuje
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-08, 20:56   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, nie musi dojść do śpiączki. Jak apetyt i kondycja fizyczna? Mama sama wstaje?
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-03, 17:04   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, bo to onkolodzy... Ja bardzo jestem zadowolona z opieki HD, Mama także. To dzięki hospicjum czuje się dobrze, bezpiecznie. My pielęgniarkę z HD traktujemy już jak członka rodziny. To są super pomocni ludzie


A jak Mama się czuje?
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-27, 20:48   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, jestem z Tobą!!!
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-17, 12:30   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, jak często jest wykonywany masaż limfatyczny? Może na efekty trzeba poczekać. Pamiętam, że u mojej Mamy było to ok. 2 tygodni po 1 masażu, wykonywanym 3 razy w tygodniu. Ponadto sam masaż nie wystarczy: trzymanie nóg w górze, ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta i uciskowe opaski. Inaczej praca rehabilitanta jest mało skuteczna...

Zadbaj o wysoki poziom białka w zywieniu Mamy - preparaty w proszku medyczne, niektóre sa nawet na receptę, nam bez problemu wypisywał lekarz z HD. (Pamiętam, że Twoja Mama uważa je za "umieralnię", ale tak nie jest. Ich pomoc jest nieoceniona, wg mnie.)

Watroba - ostropest mielić i dosypywać gdzie się da. Sylimarol, Essentiale Forte.

Na apetyt - świeży ananas, pokroić dojrzały, schować do lodówki i dawać Mamie do possania.

Grzybica: do płukania Corsodyl 0,1%
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 18:46   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, moja Mama skierowanie do hospicjum dostała podczas chemii. U nas HD ma "na stanie" dietetyka, psychologa, rehabilitantów - fizjoterapeutów. Jeśli Twoja Mama nie jest pod opieką takiej jednostki, poszukaj w okolicy odpłatnie takiej usługi. Koszt w Bydgoszczy to ok. 15 zł za 30 minut masażu. Może przy dłuższych wizytach uda się wynegocjować rabat.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 13:45   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, zdecydowanie drenaż limfatyczny. Mojej Mamie też gromadziła się limfa w tych miejscach, co Twojej. Furosemid był zbyteczny, miesiąc masażu przez pielęgniarkę z HD rozwiązał problem.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
lilith.p

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 73411

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-02, 10:36   Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83, ostropest plamisty - można kupic ziarna i mielić. Jeśli nie, sylimarol. Moja Mama zamiast Hepa Merz przyjmowała Essentiale Forte.
Poza tym dużo soku z jabłek - tłoczonego. Bardzo dobrze oczyszcza wątrobę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group