1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 29
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-15, 13:28   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, jak Mama?

Środa i czwartek jestem w bydgoskim CO, kiedy macie badania?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-30, 17:26   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, co u Was? Jak badanie?

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-27, 11:16   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, nie robiliśmy. Mama miała typowe bóle przy zlej diecie. Poza tym inne badania, jak USG były ok. A wiadomo, że przy chorym pęcherzyku zawsze jest jakiś stan zapalny i CRP będzie podwyższone. Przy problemach z zębami też skacze.
Mufaso ma rację, antybiotyk potrzebuje czasu. Nasza rodzinna zawsze mawiała, że skuteczność antybiotyku ocenia się po 3 dniach stosowania, jak nie ma poprawy. Trzeba go zmienić.
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-26, 09:45   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, moja Mama miała usuwany pęcherzyk żółciowy. Bóle pleców - między łopatkami -jak najbardziej są specyficzne dla ataków. Plus bóle przy wątrobie. Rozważcie zabieg. Mojej Mamci usuwali pęcherzyk pół roku po zakończeniu chemii. Bardzo szybko doszła do siebie. Może Mama zjadla coś ciężkiego i stąd te dolegliwości. Ból może się utrzymywać kilka dni.
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-25, 09:21   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witaj Pelasiu. Trzymam kciuki za badania. Nana1 ma rację. Rak jajnika to podstępny typ.

23 miesiące to super wynik. Ja nauczyłam się cieszyć z takich wieści. Nowotwór jajnika często powraca w ciągu roku od zakończenia chemii. Niedawno pożegnalam znajomą, która walczyła nieco ponad rok.

[ Dodano: 2015-05-25, 09:51 ]
A kiedy będziecie w Bydzi? Moja Mama ma kontrolę 18 czerwca i musimy USG jakoś wczesniej zrobić
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-07, 12:29   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, co u Was??
forum - policzmy się, ja mam jeszcze konto na facebooku i grupę dziewczyn z rakiem jajnika :)
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-27, 13:07   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, u nas póki co spokojnie. Mama zakończyła chemię 2 kwietnia 2013 roku, cieszymy się ogromnie, że rak chociaż na tyle odpuścił. Nikt nie obiecywał, nie mówił, że będzie dobrze. Był wyrok - pół roku. W lutym miną 3 lata od operacji.
Następna kontrola 17 listopada u dra Nowickiego. Zobaczymy, później styczeń.

Czuję, że sporo wygrałyśmy, ale im dalej od ostatniego wlewu, tym częściej myślę - kiedy znów choroba się pojawi?

Co do koleżanek... Działam na innym forum, mamy grupę na facebooku. Straszne jest to, co się dzieje. Ile kobiet odeszło. Był taki kwartał, że żegnałyśmy 5 osób. Często przed 40 rokiem życia.

[ Dodano: 2014-10-27, 13:08 ]
Marker ostatnio robiłyśmy same i było ok.
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-24, 11:55   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, co u Was?

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-07, 21:31   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Super wiadomości!!
U nas marker od czerwca 2012 na poziomie 7 :) ) Robiliśmy w lutym. W kwietniu idę do CO i kupuję marker, by zbadać, czy uda się nam przetrzymać pełnych 12 miesięcy od ostatniego wlewu :) ))
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-04, 11:02   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, ja dzisiaj odebrałam wyniki TK i też czysto!! 11 miesięcy po ostatniej chemii. Euforia w domu!!
Mama miała w styczniu zoperowany pęcherzyk żółciowy, udało się laparoskopowo. W dzień zabiegu wstała sama z łóżka. Trafiliśmy na super Prof. w Juraszu. Jeśli chcesz mogę dać Ci namiary. Mama jest już po operacji 25 miesięcy!

[ Dodano: 2014-03-04, 11:03 ]
Odzywaj się częściej :) )
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-20, 21:53   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, co u Was słychać?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-16, 13:44   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Witaj Pelasiu, my byłyśmy w piątek na kontroli. U nas też ok. Mamie dokucza jedynie pęcherzyk żółciowy i właśnie jesteśmy na etapie poszukiwania chirurga :) Marker na poziomie 6 :)

Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-04, 21:15   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Fraszka33, każdego dnia trzeba się cieszyć. Choroba po prostu tak dotkliwie pokazuje, że jesteśmy jednak marnością... a i bez niej powinniśmy żyć jak najlepiej.

Pelasia, nie myśl ile przed Wami, przed Twoją Mamą. Ja nauczyłam się DZIĘKOWAĆ za każdy dzień i tyle :)
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 16:59   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Nie znam takich przypadków, aczkolwiek chore od kilku lat na jajnika, znają babki, które walczą z tym naście lat...

Nauczyłam się cieszyć każdym dniem. I chyba nie mam złudzeń. Czuję, że ten wyrok wisi nad nami i to tylko kwestia czasu.

[ Dodano: 2013-09-02, 17:00 ]
Poza tym to zawsze jest kwestia czasu. Tylko w obliczu choroby bardziej realna.
  Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
lilith.p

Odpowiedzi: 185
Wyświetleń: 86215

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 15:51   Temat: Nowotwór złośliwy jajników, wtórny nowotwór otrzewnej
Pelasiu, na policzmy się z rakiem jest Pani w stadium IIIC, która od dwóch lat po zakończonej chemii trzyma się jak nikt. Nie ma wznowy. Większość jednak w ciągu roku od ostatniej chemii zaczyna ponowną walkę. Pani Ania np. odbiera 4 cykl chemii, a od diagnozy żyje 6 lat. Mnie dr Nowicki mówił, że rak jajnika powraca, trzeba z nim żyć, jak z cukrzycą... i tego się trzymam!

[ Dodano: 2013-09-02, 15:52 ]
Moja Mama wczoraj świętowała 19 miesiąc od operacji. Lekarze dali jej 3 miesiące życia 1,5 roku temu ;)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group