1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
kuna13

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297625

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-06-06, 15:13   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
dziękuję
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
kuna13

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297625

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-06-05, 21:13   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
rozdz. 4 art.20 pkt 1 pdpkt 2) Kadrowa ma prawo żadac takiego zaświadczenia

Art. 20. 1. Osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ma prawo do zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia:
1) w wymiarze do 21 dni roboczych w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym, nie częściej niż raz w roku, z zastrzeżeniem art. 10f ust. 1 pkt 2,
2) w celu wykonania badań specjalistycznych, zabiegów leczniczych lub usprawniających, a także w celu uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy, jeżeli czynności te nie mogą być wykonane poza godzinami pracy.
2. Wynagrodzenie za czas zwolnień od pracy, o których mowa w ust. 1, oblicza się jak ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy.
3. Łączny wymiar urlopu określonego w art. 19 ust. 1 i zwolnienia od pracy, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie może przekroczyć 21 dni roboczych w roku kalendarzowym.
4. Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady udzielania zwolnień od pracy, o których mowa w ust. 1 pkt 1.

czyli wychodzi na to , ze wizyty kontrolne u onkologa i wykonanie badań specjalistycznych do tego też się zaliczają
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
kuna13

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297625

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-06-05, 20:33   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
to tyczy się również wizyt u onkologa czy badań przez niego zleconych?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
kuna13

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297625

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-06-05, 20:14   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
właśnie dziś dostałam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności: stopień umiarkowany, symbol 09-M na okres 3 lat,
mam pytanie: czy ja mam teraz udać sie do lekarza medycyny pracy po to by uzyskać zgodę na 7 godz czas pracy czy należy mi sie to odgórnie ? i czy jesli będę musiała jechac na badania czy psysługuje mi dzień wolnego?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group