1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzut do płuc prośba o interpretację wyniku
krysiekn

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6328

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-12-20, 12:45   Temat: przerzut do płuc prośba o interpretację wyniku
Laguna, ja jestem pacjentką CO w Gliwicach od 14 lat z powodu wyniku po usunięciu tarczycy: rak o budowie mieszanej pęcherzykowo-brodawkowatej / komponenta pęcherzykowa o dużym stopniu złośliwości. Otrzymałam jedną leczniczą dawkę 131-J, w celu (chyba tak to nazywają) zasuszenia resztek tarczycy.
Trochę mnie dziwi, że Twoja mama przeszła radioterapię, a nie leczenie 131-J wcześniej (pęcherzykowy jest zdaje się najbardziej jodochwytny). Jestem laikiem, wiem tyle co udało mi się przeczytać, usłyszeć od lekarzy, albo z rozmów z innymi pacjentami (więc właściwie mało). Jednak z tego co zauważyłam, to przy raku brodawkowatym i pęcherzykowym od jodu zaczyna się leczenie, a radioterapia jest wówczas, gdy zmiany przestają być jodochwytne. Może zapytaj lekarza dlaczego było odwrotnie (najpierw radioterapia, później jod) jakiś powód pewnie był.
Pytasz o lekarza, zależy skąd jesteście. Ja znam tylko lekarzy z oddziału izotopów w Gliwicach, ale jest to ośrodek który bodajże pierwszy w Polsce zaczął prowadzić leczenie jodem. Nawet teraz, gdy robi to kilka innych onkologii, nadal wielu pacjentów woli pokonać większą odległość i pozostać w CO w Gliwicach.
Ja mam spore zaległości na forum i dopiero dziś zauważyłam Twój wątek.

Serdecznie Cię pozdrawiam :)
Krystyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group