1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Lęk i niepkoj
krysiekn

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 15892

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-01-10, 23:23   Temat: Lęk i niepkoj
Zastanawiałam się gdzie to napisać, ale przecież chodzi też lęk i niepokój więc ...
Kołata mi się po głowie myśl: jest strach nas chorych, strach rodziny.... natomiast co ze strachem dzieci, które na to wszystko patrzą i na swój sposób też z pewnością przeżywają. Jak tutaj postępować, co mówić :?:
Gdy zmarł mój tata, miałam przeszło 5 lat, bardzo długo bałam się tej choroby; raka, najbardziej właśnie ze względu na to cierpienie które przechodził w końcowym okresie (tata leżał przeszło 2 m-ce). Był czas, że mama wmawiała mi że dzieci nie chorują na raka. Obecnie zaś istotne jest dla mnie aby znać prawdę (każdą, dopiero wówczas się uspokajam), to pewnie też pozostałość po tym okresie gdy chorował mój tato, bo dawniej nie informowano chorego, tylko rodzinę. Do teraz pozostał we mnie lęk... nie przed śmiercią, ale tym ostatnim okresem, bólem i niemożnością wstania z łóżka, potrzebą czyjejś stałej pomocy. Teraz dochodzi oczywiście też myśl, czy na pewno jest ta druga strona :?:

Pozdrawiam Krystyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group