1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
kreseczka78

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123727

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-10, 22:32   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Ja jestem 10 miesięcy po operacji tarczycy i podobnie jak justyna_kier w okolicach blizny (a szczególnie nad blizną) odczucie dotyku jest nieco inne niż standardowe - tzn. czuję dotyk, ale jakby nieco słabiej. Natomiast jeśli porównać to do uczucia drętwienia, które towarzyszyło po operacji - to niebo a ziemia! :-D

Również miałam założone plasterki, ale nie zamiast szwu, tylko dodatkowo, właśnie po to, żeby rana się ładnie zagoiła i 'nie rozeszła'. Jeśli chodzi o opuchliznę - zeszła po około 4tyg, potem pojawił się jednak bliznowiec, z którym właśnie walczę :)

Ja na 'wywołanie' niedoczynności potrzebowałam 6tygodni. I od tamtej pory zaczęło się ustalanie odpowiedniej dawki hormonów. Wkrótce idę na kolejne badania i wizytę do mojej endo, bo czuję, że dawka euthyroxu wciąż jeszcze za mała :)

A co do wycięcia całości/części tarczycy - w moim przypadku było podejrzenie raka pęcherzykowego, umiejscowionego w prawym płacie z dodatkowym guzem na lewym płacie tuż przy cieśni.
Mój chirurg podjął podobną decyzję, tj. decyzję o operacji oszczędzającej - ryzyko złośliwego raka (a zatem ryzyko ponownej operacji) było na poziomie 20%, a ja ponoć nie jestem jeszcze taka stara :mrgreen: i tarczyca, choćby w części może się przydać. Decyzja ostateczna zależała więc od: wyniku badania śródoperacyjnego i od tego jak położony jest ten drugi guzek.
Miałam szczęście, bo umiejscowił się tak, że można to było ładnie wyciąć i zostawić większość lewego płata tarczycy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group