1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
krado

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299344

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-22, 11:30   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
zakład pracy w którym pracowałam uległ likwidacji i jestem bez pracy ,,,,:( , więc mogę się starać o takie swiadczenie , tata ma orzeczenie o niepełnosprawności , dostaje też zasiłek pielęgnacyjny z zusu , wiem że o takie świadczenie pielęgnacyjne z opieki społecznej może się starać i doczytałam się że żona lub mąż chorego nie dostaną , mogą się starać dzieci , wnuki lub inne osoby , więc ja generalnie mogłabym się starać tylko znów gdzieś doczytałam ze tata nie mógłby pozostawać w związku małżeńskim - i nie wiem jak to jest do końca


"A ja tylko dopowiem do tych zasiłków ze jezeli ktoś nie pracuje a ma w najbliższej rodzinie (matka, ojciec, babcia, dziadek) osobe ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci, niezdolną do samodzielnej egzystencji (moja mama dostała takie orzeczenie po wycieciu płuca) to moze sie starac o świadczenie pielegnacyjne w kwocie 520zł które nie jest uzależnione od dochodów w rodzinie i pobiera sie je z MOPSu."
http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=249

[ Dodano: 2011-09-22, 11:32 ]
Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje jeżeli:

- osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty socjalnej, zasiłku stałego, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego lub nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
- osoba wymagająca opieki pozostaje w związku małżeńskim.........

a tego zapisu wynika ze mi się nie nleży świadczenie na tatę ....
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
krado

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299344

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-22, 08:31   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
mam pytanie - moze ktoś podpowie ,
wyczytałam tu że jesli ktos ma chorą osobę w rodzinie i nie pracuje moze starać się o świadczenie pielęgnacyjne z opieki społecznej ,
mój tata choruje - orzeczenie o niepełnosprawności ma , tylko dalej wyczytałam że jesli on pozostaje w związku małżeńskim to mu się nie należy
a mama nie pracuje i jest na utrzymaniu taty
to jak myslicie ??
ja chyba nie mam szans zeby dostać takie świadczenie na tatę ?? ktoś się orientuje ??
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group