1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy
kolor

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-02, 14:41   Temat: Rak piersi zrazikowy
Jeśli chodzi o HPV, to wiem tylko tyle, że w ostatnim czasie są prowadzone na świecie badania nad wpływem obecnosci wirusa HPV w organizmie chorego na skuteczność leczenia onkologicznego.
Chyba nawet była o tym mowa na ostatniej konferencji onkologicznej na Wybrzeżu w czerwcu 2011.

[ Dodano: 2011-09-02, 14:47 ]
Jeszcze uściśle: Badania te rozpoczeto, gdyż zauważono pozytywny wpływ HPV.

[ Dodano: 2011-09-02, 17:07 ]
Hmm... przeczytałam teraz to co napisałam wyżej i... to nie tak, źle się wyraziłam.
Zauważono pozytywne wyniki leczenia, gdy guz jest HPV-pozytywny.
(nie pamietam szczegółów, ponieważ szukałam czegoś na inny temat, konkretnie na temat Zomety...)
A przy okazji - przypomniałam sobie, że były też wykonywane badania nad związkiem HPV z zachorowaniami na raka piersi. Ostatnie wyniki tego nie potwierdziły.

Tak mi chodzi po głowie, że być może, laboratorium, w którym wykonywane były badania materiału pobranego od babci Agnieszki00, prowadzi jakieś badania związane z wpływem HPV na raka piersi? ... Ale może jednak zbyt daleko wybiegają moje mysli ;)
  Temat: Rak piersi zrazikowy
kolor

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-02, 12:55   Temat: Rak piersi zrazikowy
Cytat:
Zaczynam żałować, że nie należę do osób, które w ciemno wierzą lekarzom i nie uznają za stosowne zapoznawać się z istotą problemu, nie mając wykształcenia medycznego.

Agnieszko, na początku swej drogi w walce z R byłam taka jak Ty. Niedowierzałam lekarzom, spedzałam całe tygodnie w internecie, siedziałam nawet nocami, zgłębiajac wiedzę medyczną i sprawdzając, czy lekarze mają rację, czy czegoś nie przegapiaja, czy czegoś nie lekceważą, czy są na bieżąco z wiedzą medyczną na świecie. A mam umysł scisły i rownież iq chyba nie musze sie wstydzić ;) , więc sporo sie nauczyłam, zrozumiałąm, dowiedziałam... I do jakich wniosków doszłam? Lekarze wiedzą co robią.
Oczywiście, kazdy lekarz, jak kazdy człowiek może mieć czasem gorszy dzień i dlatego najlepiej jest, szczególnie na poczatku , skonsultować się z jeszcze jednym lub dwoma lekarzami.
Dowiedzieć się jaka opinię ma lekarz prowadzący, zarówno wśród pacjentów, jak i kolegów z branży. A potem - zaufać. :-D
Zaufanie pacjenta do lekarza też ma wielki wpływ na skutek leczenia.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i babcię :)

ps
Przepraszam za brak polskich liter, ale klawiatura mi robi psikusy, a nie mam cierpliwości poprawiac.. ;)
  Temat: Rak piersi zrazikowy
kolor

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-01, 15:00   Temat: Rak piersi zrazikowy
Agnieszko, moim skromnym zdaniem - zaufaj lekarzom... Można też skonsultować plany leczenia z kilkoma lekarzami, by w ten sposób przekonać się, jaka jest najwłaściwsza, najpewniejsza droga leczenia. Sytuacja zdrowotna Twojej babci jest na tyle złożona, ze TYLKO lekarze przy swej wiedzy, widząc pacjentkę i wszystkie wyniki jej badań - są w stanie wybrać najwłaściwszą drogę. To jak poprowadzenie statku między rafami.

Wg mnie, dobrze, że babcia podjęła leczenie - dałaś jej szansę dłuższego życia, bycia z Tobą. Pomyśl, co by było, gdybyś wiedziała, że z babcią coś złego się dzieje, a Ty nie zareagowałaś?
Buziaki i bardzo bardzo mocno trzymam kciuki za Was :)

PS
Z tego co wiem - do leczenia osteoporozy wystarczy badanie densytometryczne... O tym, żeby osteoporozę diagnozowano wyłącznie na podstawie złamania - pierwsze słyszę :shock:
Ja biorę Zometę i dotychczas nie mam skutków ubocznych. To nie jest moja sugestia, tylko przedstawiam swój przypadek - czyli fakt.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group