1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-27, 00:18   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
badanie PET

Bardzo dobra decyzja.
I spokojnie z wynikiem, dopóki nie wypowie się Lekarz; ja świeciłem się jak lampka nocna, bo za szybko było robione badanie. Co przeżyłem zanim wytłumaczył mi to Prof. K.Składkowski, to wole nie wspominać.
Leśny, :okok"
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-26, 16:07   Temat: Rak nosogardła
Leśny, czekamy wiec spokojnie na decyzję i :okok"
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-25, 01:56   Temat: Rak nosogardła
Leśny, wydaje mi się, że nikt tu na Forum nie odważy się Tobie ocenić tego wyniku, bo i nie jesteśmy fachowcami i ocena jest trudna.
Na podstawie swojego doświadczenia, wydaje mi się, że teraz potrzebny jest czas i obserwacja; czyli kolejne wyniki MRI i niebawem badanie PET. U mnie też, zaraz po zakończonym leczeniu, wynik był niejednoznaczny. Miałem co trzy miesiące (X11r., I12r.,IV12r.,VII12r.,XI12r.,III13r.) a potem rzadziej, aby lekarze mogli oceniać to czego nie zobaczy Fiberoskopia...
Wiem, ta wyliczanka nic Tobie może nie powie, ale czasami jesteśmy trudnymi przypadkami i inaczej nie da się nas prowadzić i kontrolować.
Cyt:"to jednak widać reakcję na leczenie....oraz słabiej wzmacnia się część prawa guza."
Jest to bardzo dobry znak, choć rozumiem Ciebie Leśny, na co czekasz...
Trzymam :okok" i jestem z Tobą całym sercem :)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-08, 00:02   Temat: Rak nosogardła
Gazda napisał/a:
Badanie zostało wykonane dwa miesiące po zakończeniu lekczenia

Leśny, u mnie powiększony węzeł chłonny wielkości 1,5 x 1,1 był widoczny jeszcze w wyniku MRI na siedem miesięcy po zakończonym leczeniu, a po kolejnych czterech miesiącach (dopiero), nie widać było, w kolejnym MRI, powiększonych węzłów. Poczekaj spokojnie na ocenę przez lekarza prowadzącego. Powodzenia :okok"
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-19, 21:27   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
mam słabe wyniki krwi a dokładnie chodzi o nerki, mało płynów i odmówiono mi wlewu,

- zawsze jestem zwolennikiem leczenia szpitalnego (rozumiem, nie zawsze można). Gdybym był w stanie zliczyć, ile dni byłem pod kroplówkami; abym był gotowy do kolejnej chemioterapii, jak mówiła moja Dr prowadząca... a to płyny, a to potas, a to zastrzyki na wzrost...
Leśny, mam nadzieję, że Ciebie podreperują... Powodzenia :)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-15, 16:43   Temat: Rak nosogardła
januszstro napisał/a:
zdaje sie że moje wczorajsze posty zostały skasowane....?????

janusz


- są tu; http://www.forum-onkologi...dla-vt14030.htm

[ Dodano: 2016-10-15, 16:45 ]
Masz swój własny wątek ;)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-15, 15:37   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
ale że z tym głosem tak szybko

- w czasie mojego leczenia, też w takim okresie jak u Ciebie, straciłem głos na dwa tygodnie, powrócił sam, bez medycznego wspomagania - tak ma prawo być, wiec spokojnie :)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-10, 19:18   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
a on na to że trzeba zacząć od tabletek

- co 'szpital to obyczaj'. U mnie lekarze szybko zadecydowali o plastrach i miałem je do miesiąca od zakończonego leczenia. Skutek: brak jakiegokolwiek bólu i 'oszczędzony' żołądek. Jeśli tabletki zaczną być zawodne, zgłoś i zażądaj stanowczo zmiany: nie ma prawa boleć...
Leśny napisał/a:
gębie ogień i brak apetytu, zjadłem jedno Danio.

- troszkę za wcześnie przestajesz jeść. Do końca jeszcze daleko. Jeśli to skutek chemioterapii, rozumiem Ciebie dobrze. Jeśli ból w przełyku, to musisz poprosić o preparaty znieczulające przełyk, na czas posiłku.
Dasz radę, kibicujemy :okok"
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-08, 10:21   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
a już z przełykaniem naprawdę słabo, nie wiem jak dotrwać do końca jak z dnia na dzień ma być gorzej, słąbo to widzę

- dasz radę, musisz brachu :)
- popijaj letnią wodę, często w małych ilościach i wspomagaj się olejem budwigowym; skoro pomaga.
Na suchość w przełyku, zwłaszcza w nocy (na spokojny sen przy uciążliwym suchym przełyku) spróbuj Mucinox lub Glosal, choć poprawa będzie chwilowa.
Gdy jest ból w trakcie przełykanie, zwłaszcza w czasie jedzenia, poproś u lekarza o środki do znieczulania przełyku (niestety o 'dobrym' smaku zapomnij wtedy).
Zaciskamy zęby brachu i czekamy na koniec radioterapii, a WTEDY (dopiero wtedy), każdy kolejny dzień będzie dawał poprawę.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-06, 18:52   Temat: Rak nosogardła
Leśny, Caphosol nie daje natychmiastowej reakcji 'zdrowienia' spalonych śluzówek, jednak nie rezygnuj z płukaniu ust, tym bardziej, że kolejne naświetlanie będzie nasilało ten rodzaj skutków ubocznych...
Biotene Oralbalance Gel często w trakcie trwających lamp i zaraz po nich, wywołuje pieczenie (pisali niejednokrotnie o tym Forumowicze i tak było i u mnie).
W trakcie trwającego leczenia, dostawałem w DCO do smarowania tych zmian w ustach (poza Caphosolem i Hesco sept): Elugel, który dobrze się sprawdzał także po zakończonym leczeniu i znakomicie leczy wszelkie zmiany w ustach, które przy braku śliny (przez kilkadziesiąt miesięcy) są bardzo częste.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-04, 23:17   Temat: Rak nosogardła
Leśny, dasz radę brachu...trzymam :okok"
Ps. Olej Budwigowy, nono ;)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-23, 00:21   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
chemię dołączą dzisiaj lub jutro.

-wszystko zależy od zatwierdzonego planu leczenia.
Chemioterapia jest podawana w czasie dwudniowych przerw, które są zawsze po każdych pięciu kolejnych lampach (radioterapii), przeważnie w pierwszym z tych dwóch dni i jet to chemioterapia co tydzień lub raz na trzy tygodnie :)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-12, 21:25   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
coraz częściej docierają do mnie namowy

- a kto to Ciebie do tego namawia? Jedz, jedz bracie, jak najwięcej, co lubisz, a przede wszystkim kaloryczne. Wszystko 'oddasz' w czasie radioterapii.''
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-10, 22:01   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
cieszę się zaglądacie do mnie !!

- czytamy, zaglądamy i kciuki trzymamy za Ciebie Brachu :)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 103108

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-06-01, 21:47   Temat: Rak nosogardła
Leśny napisał/a:
niestety usłyszałem że mogę źle zareagować i lepiej będzie jak zostanę w szpitalu na pełnym leczeniu czyli 7 tygodni.

- i nie upierał bym się nad inną decyzja...a po około dwóch tygodniach sam zobaczysz, że to była dobra decyzja. Powodzenia, no i .... 'dobrego' PET-a, aby nie zaburzył tego planu leczenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group