1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-07-10, 08:17   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! Jestesmy po konsultacji u dr Rutkowskiego.
W związku ze wznowa zaproponował przyjecie 3 kursów chemioterapii - trabektydyny.
Czy ktoś z Was stasował ? Niestety nie ma jej w kazdym szpitalu,. Udało Nam sie znaleźć szpital niedaleko miejsca zamieszkania, ale zanim tacie zaczną podawać tą chemie musi jeszcze raz zrobić tomografię i szereg innych badań... macie jakies doświadczania w przyjmowaniu jej ?
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-06-13, 09:48   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! Niestety wczoraj odebraliśmy wyniki TK. Operacja była 3.20.2016r. Kontrolne badanie 31.01.20170 wynik ok.
Ponownie kontrolne badanie 31.05.2017 - niestety mamy wznowę :-(



[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-06-13, 11:40 ]
Staraj się uważniej umieszczać posty, bo zamieściłaś wyniki nie w swoim wątku. Post został scalony.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-06-13, 11:45 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy. :)

:/pociesza:/


  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-02-01, 14:33   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ponownie ! Od wczoraj znowu dopada mnie stres. Wczoraj wykonaliśmy kontrolną tomografię po 4 miesiącach od operacji. Teraz zaciskamy kciuki i czekamy na dobre wieści. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Systematycznie zaglądam do Was na forum i mocna za wszystkich trzymam kciuki. Buzki
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-26, 07:41   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Wznowa z kwietnia nie została wycięta, poniewaz dr Rutkowski najpierw zdecydował się na chemioterapię. Więc od maja do końca lipca tato przyjmował chemię. 12 sierpnia zrobił kontrolną tomografię. Wczoraj odebraliśmy opis badania. W porównaniu do badania z 13.04 w śródbrzuszu owalna masa guza o wymiarach 82X80 cm ( poprzednio 80X40), w przeważającej części o utkaniu tłuszczowym.
na szczęście nie ma nigdzie przerzutów. Wizytę u dr mamy 29 sierpnia.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-24, 10:24   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! U Nas czekanie na wiadomości. tato 12 sierpnia robił tomografię. niestety opisu ze względu na okres urlopowy nie mam. Dr Rutkowski zgodził się, żeby wysłać mu samą płyt. Wizyta u Prof 29. sierpnia.
Boję się bardzo, bo tak naprawdę nie wiemy czego sie spodziewać ... tato tez przerażony. :-(
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-02, 14:31   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam ! Mam pytanko czy ktos z Was jest pacjentem dr Roberta Omitka ?
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-27, 13:52   Temat: Wznowa tłuszakomiesaka
Witam ! Miałam ponad rok przerwy i nie zaglądałam do Was na forum, bo po operacji tłuszakomiesaka w przestrzeni zaaotrzewniowej wszystko było ok. W listopadzie zeszłego roku w Centrum u dr. Rutkowskiego robiliśmy TK i wszystko było ok. Wczoraj tato odebrał wyniki kolejnej TK i niestety wynik : wznowa :-( Guz ma wielkośc 8X4 cm.
tato załamany. 9 maja mamy wyznaczony termin wizyty u dr. Rutkowskiego.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-04-27, 17:29 ]
Temat został scalony. Dot. tej samej choroby i osoby. Proszę pisać w tym wątku.

[ Dodano: 2016-04-28, 13:13 ]
Dzis dzwonili z Kliniki. Termin konsultacji zmienili na 2 maja. Konsultacja u dr Klimeckiej . Miał ktos z nią kontakt ?
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-12, 18:11   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam!
Tato dzis miał wizyte u dr R, juz w piątek operacja :-( Tak bardzo się boję...
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-12-30, 11:58   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam ! Dziś tato po 3 kursach chemioterapii miał ponowną tomografie. Przerzutów nie wykazano, ale niestety guzki powiększyły sie. Teraz musimy dostarczyć płytę dr Rutkowskiemu i zobaczymy co dalej :-( .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2014-12-30, 12:13 ]
Post przeniesiony. Proszę, 'swoją' historię kontynuuj i dodawaj kolejne informację we 'swoim' wątku.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-29, 10:45   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Dziekuje :-)

[ Dodano: 2014-09-30, 07:35 ]
nie udało mi się niestety dotrzeć do wszystkich dokumentów taty, ale udało mi się odczytać wynik hist: rozpoznanie to :liposarcoma dedifferentiatum.
Ponadto pisze: w nadesłanych fragmentach widoczne utkanie wysokodojrzałego tłuszczakomięsaka wrzecinowowatokomórkowego z polami martwicy.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-29, 09:12   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Kochani mam prośbę nakierujcie mnie proszę czy gdzies na forum znajdę coś na temat chemioterapii ? jak się do niej przygotować, co jeść, ? tak się tego boimy .. :-(
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-26, 09:29   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Dziekuje. Bardzo chętnie. Postaram się w weekend usiąść i napisać szczegółowo co i jak.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-26, 07:43   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam ! Nazywam się Kasia. Niedawno trafiłam na to forum, które dla mnie jako córki osoby chorej na nowotwór daje olbrzymie wsparcie.
Otóż mój tato ( l. 66) w miesiącu styczniu miał wycinanego guza. Wycieli go chirurdzy w mieście gdzie mieszkamy. Po 3 tyg przyszedł wynik, że to nowotwór złośliwy. tato został skierowany na konsultację do CO do dr Rutkowskiego. Wizytę miał pod koniec lutego okazało się że to tłuszczakomięsak. Dr zalecił jedynie wykonywanie co 3 miesiące usg a co pół roku TK. W maju br tato robił usg wszystko było ok. W sierpniu zrobił TK i niestety były widoczne plamki. Od razu umówił się na wizytę do dr Rutkowskiego którą miał 22 września. Niestety okazało się, że to wznowa miejscowa :-( 6 października tato ma kolejna konsultację w Centrum Onkologii. Z tego co pisał mi dr (poniewaz prosiłam o informację czy ta wizyta 6 października wiąże się z tym, ze zostanie w szpitalu ponieważ musimy wiedzieć czy sie spakować, czy rezerwować miejsca w hotelu- mamy do Warszawy 460 km). Otóż dr odpisał, że na dzień dzisiejszy będzie chciał tacie zaproponować 3 kursy chemioterapii we Wrocławiu.
Nie wiem czy to to dobrze, czy żle. Na dzień dzisiejszy ogrania nas przerażenie.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16798

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-25, 07:28   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
U taty niestety nastąpiła wznowa :-( 6 października ma konsultację. Z tego co pisał dr ma mieć 3 kursy chemioterapii :-( Nie wiem czy to lepiej ze narazie nie chcą operować, że dr bedzie próbował pokonac tego "drania" chemia ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group