1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Autor Wiadomość
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #1  Wysłany: 2014-09-25, 07:28  


U taty niestety nastąpiła wznowa :-( 6 października ma konsultację. Z tego co pisał dr ma mieć 3 kursy chemioterapii :-( Nie wiem czy to lepiej ze narazie nie chcą operować, że dr bedzie próbował pokonac tego "drania" chemia ?
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #2  Wysłany: 2014-09-26, 07:43  Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka


Witam ! Nazywam się Kasia. Niedawno trafiłam na to forum, które dla mnie jako córki osoby chorej na nowotwór daje olbrzymie wsparcie.
Otóż mój tato ( l. 66) w miesiącu styczniu miał wycinanego guza. Wycieli go chirurdzy w mieście gdzie mieszkamy. Po 3 tyg przyszedł wynik, że to nowotwór złośliwy. tato został skierowany na konsultację do CO do dr Rutkowskiego. Wizytę miał pod koniec lutego okazało się że to tłuszczakomięsak. Dr zalecił jedynie wykonywanie co 3 miesiące usg a co pół roku TK. W maju br tato robił usg wszystko było ok. W sierpniu zrobił TK i niestety były widoczne plamki. Od razu umówił się na wizytę do dr Rutkowskiego którą miał 22 września. Niestety okazało się, że to wznowa miejscowa :-( 6 października tato ma kolejna konsultację w Centrum Onkologii. Z tego co pisał mi dr (poniewaz prosiłam o informację czy ta wizyta 6 października wiąże się z tym, ze zostanie w szpitalu ponieważ musimy wiedzieć czy sie spakować, czy rezerwować miejsca w hotelu- mamy do Warszawy 460 km). Otóż dr odpisał, że na dzień dzisiejszy będzie chciał tacie zaproponować 3 kursy chemioterapii we Wrocławiu.
Nie wiem czy to to dobrze, czy żle. Na dzień dzisiejszy ogrania nas przerażenie.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #3  Wysłany: 2014-09-26, 09:22  


Witaj Katja,
tata jest w dobrych rękach. Jeśli masz jakieś pytania, zamieść wyniki badań taty, kierując się poniższym postem:

http://www.forum-onkologi...iedz-vt3602.htm
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #4  Wysłany: 2014-09-26, 09:29  


Dziekuje. Bardzo chętnie. Postaram się w weekend usiąść i napisać szczegółowo co i jak.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #5  Wysłany: 2014-09-26, 09:44  


katja111 napisał/a:
Otóż dr odpisał, że na dzień dzisiejszy będzie chciał tacie zaproponować 3 kursy chemioterapii we Wrocławiu.

katja111, prof. Rutkowski jest najlepszym specjalistą w Polsce od tego typu nowotworów i wie co robi.
Musicie mu zaufac. A jeżeli ustali rodzaj leczenia i ten zestaw dostanie właśnie w miejscu zamieszkania to chory nie będzie musiał znosic trudów podróży.

Nie mamy wyniku hist. -pat., ale może tam jest napisane jakie są marginesy cięcia chirurgicznego?
Często wznowa miejscowa właśnie jest spowodowana nie zachowaniem marginesów cięc chirurga (czyli może tam coś jeszcze zostało i to dała właśnie wznowę).

Pozdrawiam i witam na forum
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #6  Wysłany: 2014-09-29, 09:12  


Kochani mam prośbę nakierujcie mnie proszę czy gdzies na forum znajdę coś na temat chemioterapii ? jak się do niej przygotować, co jeść, ? tak się tego boimy .. :-(
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #7  Wysłany: 2014-09-29, 10:10  


tutaj masz przydatne linki:

http://wspolnadroga.pl/fi...terapia-ity.pdf

http://www.forum-onkologi...dzin-vt1274.htm

http://www.onkologia.bial...emioterapii.pdf
 
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #8  Wysłany: 2014-09-29, 10:45  


Dziekuje :-)

[ Dodano: 2014-09-30, 07:35 ]
nie udało mi się niestety dotrzeć do wszystkich dokumentów taty, ale udało mi się odczytać wynik hist: rozpoznanie to :liposarcoma dedifferentiatum.
Ponadto pisze: w nadesłanych fragmentach widoczne utkanie wysokodojrzałego tłuszczakomięsaka wrzecinowowatokomórkowego z polami martwicy.
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #9  Wysłany: 2014-12-30, 11:58  


Witam ! Dziś tato po 3 kursach chemioterapii miał ponowną tomografie. Przerzutów nie wykazano, ale niestety guzki powiększyły sie. Teraz musimy dostarczyć płytę dr Rutkowskiemu i zobaczymy co dalej :-( .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2014-12-30, 12:13 ]
Post przeniesiony. Proszę, 'swoją' historię kontynuuj i dodawaj kolejne informację we 'swoim' wątku.
 
Dusia 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 91
Skąd: Poznań
Pomogła: 6 razy

 #10  Wysłany: 2014-12-30, 15:12  


katja111,
nie mogę doczytać gdzie ta wznowa u twojego Taty (w jakim miejscu).
Moja siostra miała dwie wznowy tłuszczakomięsaka przestrzeni zaotrzewnowej. Pierwszy raz nie była operowana na onkologii niestety. Jak wiadomo podstawą leczenia tych nowotworów jest operacja. Teraz jest już ponad trzy lata wolna od wznowy. (Nie była operowana w
Warszawie).
Mam nadzieję, że i twojego Tatę uda się powtórnie operować! Ważne by operował dobry chirurg! Trzymam za was! :uhm!:
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #11  Wysłany: 2015-01-12, 18:11  


Witam!
Tato dzis miał wizyte u dr R, juz w piątek operacja :-( Tak bardzo się boję...
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #12  Wysłany: 2016-04-27, 13:52  Wznowa tłuszakomiesaka


Witam ! Miałam ponad rok przerwy i nie zaglądałam do Was na forum, bo po operacji tłuszakomiesaka w przestrzeni zaaotrzewniowej wszystko było ok. W listopadzie zeszłego roku w Centrum u dr. Rutkowskiego robiliśmy TK i wszystko było ok. Wczoraj tato odebrał wyniki kolejnej TK i niestety wynik : wznowa :-( Guz ma wielkośc 8X4 cm.
tato załamany. 9 maja mamy wyznaczony termin wizyty u dr. Rutkowskiego.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-04-27, 17:29 ]
Temat został scalony. Dot. tej samej choroby i osoby. Proszę pisać w tym wątku.

[ Dodano: 2016-04-28, 13:13 ]
Dzis dzwonili z Kliniki. Termin konsultacji zmienili na 2 maja. Konsultacja u dr Klimeckiej . Miał ktos z nią kontakt ?
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #13  Wysłany: 2016-08-02, 14:31  


Witam ! Mam pytanko czy ktos z Was jest pacjentem dr Roberta Omitka ?
 
katja111 


Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Kamienna Góra

 #14  Wysłany: 2016-08-24, 10:24  


Witajcie ! U Nas czekanie na wiadomości. tato 12 sierpnia robił tomografię. niestety opisu ze względu na okres urlopowy nie mam. Dr Rutkowski zgodził się, żeby wysłać mu samą płyt. Wizyta u Prof 29. sierpnia.
Boję się bardzo, bo tak naprawdę nie wiemy czego sie spodziewać ... tato tez przerażony. :-(
 
Dusia 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 91
Skąd: Poznań
Pomogła: 6 razy

 #15  Wysłany: 2016-08-24, 14:19  


katja111, ale była kolejna operacja tej wznowy z kwietnia?
Napisz coś więcej albo wklej wyniki. My już 5 lat bez wznowy po trzech duuuużo większych guzach (tłuszczakomięsaka) w przestrzeni zaotrzewnowej (po 4 operacjach). W razie czego może coś będziemy mogli ci doradzić, ale na razie nie wiemy nawet czy wznowa została wycięta? Serdecznie was pozdrawiamy i mamy nadzieję, że u was będzie tak jak u nas!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group