1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
katarzyna7436

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3985

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-18, 14:23   Temat: Rak szyjki macicy
Dziękuję za odpowiedź.Wczoraj byłam u onkologa,powiedział że będę miała wszystko wycięte z miedniczki małej.Zbadał mnie ginekologicznie ,zrobił usg dopochwowe i usg węzłów chłonnych w lewej pachwinie na 20.12 by mam biopsję tych węzłów .Z wyników jakie przedstawiłam powiedział że to jest rak typu A2 i po usunięciu czekać będzie mnie radioterapia albo chemia zapobiegawczo....chyba że patolog stwierdzi w węzłach chłonnych zmiany to też będzie dalsze leczenie ale już w Gliwicach :-( .Operacja bedzie 30.01 2013 do tego czasu mam zrobic badania na HIV,HCV,posiew z pochwy,HBS i oczywiscie zaswiadczenie od Urologa.Dowiedziałam się że za te badania muszę sama zapłacić bo nie refundują ich. :-(
  Temat: Rak szyjki macicy
katarzyna7436

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3985

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-14, 16:18   Temat: Rak szyjki macicy
Dziękuję za przetłumaczenie :) . Opracowanie przeczytałam z wielką uwagą. Co do badań to jakie jeszcze mnie czekają?.Bo jak z tego pobranego wycinka wychodzi tylko że to rak ale nie wiadomo jak zaawansowany.Czy chirurg od razu wytnie wszystko i potem da do oceny histopatologicznej?Doczytałam się że kobiety z problemami z nadciśnieniem ,nerkami ,powiększonymi węzłami chłonnymi w pachwinach i mięśniakami macicy mają gorsze rokowania.Czy to prawda? Bo wszystkie wyżej wymienione problemy posiadam.Proszę o szybką odpowiedź :uuu:
  Temat: Rak szyjki macicy
katarzyna7436

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3985

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-13, 21:11   Temat: Rak szyjki macicy
Dzisiaj odebralam wyniki z pobranych wycinków z tarczy części pochwowej szyjki macicy,
wyskrobin z kanału szyjki i wyskrobin z jamy macicy.

Rozpoznanie mam CIN 3.CIS

Mam 38 lat.

Oto opis mikroskopowy
Wycinki - Carcinoma planoepitheliale invasivum (brak mozliwości oceny głębokosci naciekania).
Poza tym: CIN3. Erosio glandularis
Wyskrobiny z kanału - Bardzo drobne fragmenty z utkaniem: CIN3 et carcioma planoepitheliale invasivum.
Wyskrobiny z jamy macicy - Fragmenta parva epithelii plani cum CIN 3 . Fragmenta endocervicis et endometrii.

Proszę o szybką odpowiedź lub szybkie przetłumaczenie wyników.
Na 17.12.20012 mam iść do lekarza z kliniki i dopiero wtedy się dowiem co to jest, a jak wiadomo to lepiej wiedzieć co nieco na ten temat
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group