1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
kasia2468

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5416

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-22, 22:46   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
Niestety RTG kręgosłupa też nie było robione, a obecnie moją mame ciężko mi namówić na pójście do lekarza pierwszego kontaktu, w dodatku dostała gorączki, dzwoniłam do szpitala kazali podać leki typu paracetamol i o ile temperatura spadnie to jutro udać się do lekarza pierwszego kontaktu, temperatura spada, ale i tak sie boje o mame.

[ Dodano: 2014-06-22, 22:58 ]
Madziu,
Czy do lekarza w hospicjum, musze iść z rodzicami, czy wystarczą mi ich opisy chorób, nadmieniam, że dzisiaj czytałam na tym forum o opiece hispicjum i mówiłam o tym mamie i wyraziła zgode, tyle tylko, że teraz jest w takim stanie, że nigdzie nie che jeżdzić, proszę opisz mi bliżęj jak hospicjum funkcjonuje?.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
kasia2468

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5416

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-22, 22:11   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
Dziękuje za odpowiedź i przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, mama dostała:
13.06.2014, Zofran 8mg(1) iv, Metoclopramid 10mg (1) iv,dexaven 12mg (1) iv, DDP 140mg (10 iv + nawodnienie, NVB 48.9 (1) iV. + płukanie, Clexane.
18.06.2014, Metoclopramid 10mg (8) iv, nvb 48.9 mg (8) iv.+ płukanie.
USG jamy brzusznej nie było wykonane.

Do domu dostała: Metoclopramid, Oxodil, Atrovent N, Pabi-Dexamethason, Anesteloc 20mg, Lambrinex 20mg, Diohespan Max, Thiocodin, Flucofast 50mg.

Leki się już kończą i nie wiem czy mam udać się do lekarza pierwszego kontaktu po dopisanie, mame bardzo bolą plecy, nie wiem czy któreś z tych leków są przeciwbólowe i czy jakieś leki przeciwbólowe może brać , mówiłyśmy o tych bólach lekarzowi , ale tylko te wyżej wymienione leki przepisał. Od momentu ropoznania poprzez wizyte u onkologa do wziecia pierwszej chemi upłynęło dosłownie półtorej tygodnia, ale co między chemiami, kiedy się leki kończą, gdzie mamy sie udać ?. Prosze o jakąs podpowiedź gdzie mam się udać z mamą i od czego zacząc ?
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
kasia2468

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5416

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-22, 19:51   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników.
Witam.

Zpisałam sie na forum, ale nie wiem czy sobie poradze w jego obsłudze, więc z góry przepraszam za popełnione błędy. W ciągu jednego miesiąca u mojej mamy wykryto raka płuc, a u taty guza mózgu (glejaka wielopostaciowego), znalazłam tą stone w internecie i myślę, że w Was moja nadzieja.

Mama lat 63 trafiła do szpitala gdzie ropoznano guz płuca, jej wyniki to:

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA (22.05.14)
W śródpiersiu srodkowym i prawej wnęce widoczna masa guzowata o orientacyjnych wymiarach - podłużnym 70 mm, poprzecznym - 75 mm, przednio-tylnym - 60 mm. Zmiana o policyklicznych zarysach obrasta ostroge tchawicy i oskrzele główne, przewężając światło oskrzela głównego prawego i okolice jego podziału. Masa przylega do tętnicy płucnej prawej i jej rozgałęzień bez ewidentnych cech naciekań ich ścian. Miernie nasilone zmiany zapalno -nieodmowe widoczne w segmencie 3-cim płuca prawego. Zmiany bliznowate ze zrostami opłucnowymi widoczne w obu szczytach, drobne w okolicach nadprzeponowych obu płuc.
Przytchawiczo powiększone węzły chłonne do 25 mm. W śródpiersiu przednim, w styczności z lewym zarysem aorty wstępujacej i pnia płucnego widoczna masa naciekowo-węzłowa o wielkości 30x45 mm, podobna zmiana o wielkości 17x33 mm widoczna w górnym biegunie wnęki lewej na poziomie łuku aorty.
Podprzeponowe partie wątroby, śledziony i nadnerczy zmian ogniskowych nie wykazują. Nie stwierdza się cech destrukcyjnego niszczenia struktur kostnychobjetych zakresem badania.

KONSULTACJA TORAKOCHIRURGICZNA: Pacjentka zdyskwalifikowana z leczenia operacyjnego.

BRONCHOFIBERSKOPIA: Fałdy głosowe ruchome. Krtań, tchawica drożna. Drzewo oskrzelowe po lewej stronie w zakresie widocznosci drożne. Ostroga i oskrzele główne prawe masywnie nacieczone ze zwężeniem światła.

RTG Klp p_a + bok lewy:
Guzowate poszerzenie wnęki płuca prawego. Zmiany włukniste w szczycie płuca lewego. Sylwetka serca powiekszona.

Wynik histopatologiczny:
Carcinoma planoepitheliale cum necrosi.
Opis mikroskopowy: Chromogranina (-), CK5 (+), p63 (+), TTF-1 (-).

Bardzo proszę czy może mi ktoś powiedzieć jak bardzo zaawansowana jest mamy choroba?. Obecnie mama była trzy dni w szpitalu na chemioterapii i po tygodniu dostała chemie uzupełniajaca , teraz ma termin na 02.07. 2014r. Czy może koś wie coś o takim leczeniu ?.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group