1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: usg wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7465

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-14, 11:21   Temat: usg wątroby
Podoba mi się twoja dociekliwość to dobry znak,że możesz śledzić swoją chorobę a to jest konieczne. Trudno jednak czytać na wątrobie z jednego zdania USG. Brak określeń guza, może on być izo-, hipo lub hiperechogeniczny. Jest określenie niejednorodny z tego można delikatnie wnioskować, że coś w nim zaszło lub zachodzi np zmiany krwotoczne,martwica.? Słabo odgraniczona na logikę podobna do reszty wątroby. Podejrzewam, że było to USG bez środka cieniującego a to jeszcze bardziej obniża skuteczność rozpoznania na hcc. Statystyczne dolne granice skuteczności w tym raku Usg to 10%, dokładniejsza TK -50% ,a najdokładniejszy rezonans magnetyczny MRI to już granice ponad 90%
  Temat: usg wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7465

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-04, 11:54   Temat: usg wątroby
Zaraz pewno administrator tego forum pouczy cię, zresztą słusznie abyś opublikowała
usg/opis/ w całości.
Mogę odpowiedzieć z pełną odpowiedzialnością że przyrost guza wątroby w ciągu roku na poziomie 4cm to norma i to raczej w dolnych granicach. W twoim przypadku nie masz pewności, że pojawił się on rok temu bo można powiedzieć, że mogło to być 0,5 roku temu i taki przyrost też jest możliwy.Nie będę cię straszył tym od czego to zależy jak jeszcze nawet nie wiemy co to jest. Powinnaś zrobić od ręki marker AFP wynik w tym samym dniu jak rano oddasz krew. Następnie tomografie komputerową/TK/ lub rezonans. Ale wiem z praktyki, że na te badania trzeba poczekać/na nfz/parę tygodni lub miesięcy bo nie masz statusu pacjenta onkologicznedo/karta czyba dilo, ja jej nie miałem/.
W zasadzie nie musisz się spieszyć bo pewno na samą myśl rak umierasz ze strachu, ale wszyscy musimy to przejść. Rak nie zabija natychmiast a w twoim przypadku mogę cię zapewnić nawet jak okaże się że to rak napewno przeżyjesz i możesz to wyleczyć, powiedzmy racze skutecznie zaleczyć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group