1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
karol1234

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-24, 22:06   Temat: Rak pęcherza moczowego
Czytając tego typu posty z jednej strony żal mi osób które wierzą w tego typu metody, a z drugiej strony ogarnia mnie wściekłość, że mogą istnieć ludzie którzy wmawiają chorym że uleczą ich w jakiś cudowny sposób. Miejsce takich szarlatanów jest więzieniu. Niestety stan T4N2Mx oznacza że rak jest aktualnie w zaawansowanym stadium.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
karol1234

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 36976

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-23, 22:33   Temat: Rak pęcherza moczowego
Klimat szpitalny na pewno nie przyja kondycji psychicznej po takiej operacji. Po powrocie do domu myślę że będzie lepiej. Szczególnie jak zacznie się zauważalnie poprawiać stan zdrowia. Twoje wsparcie także powinno mu pomóc uporać się z nową sytuacją.
Dowiedziałem się jak wyglądała rehabilitacja mojego dziadka po powrocie do domu. W skrócie mogę napisać że jej nie było. Tylko dieta plus unikanie wysiłku i odpoczynek. Na drugi dzień po opuszczeniu szpitalu, już machnął sobie piwo :shock: I nic mu po tym nie było. Poza tym dowiedziałem się że zbierający się gęsty śluz w moczu jest spowodowany tym że pęcherz jest zrobiony z jelita. Trzeba po prostu dbać o odpowiednie nawodnienie i związaną z tym filtracją organizmu. W przypadku zbyt dużego zebrania się tego śluzu, trzeba zgłosić się do lekarza w celu odblokowania (wykonuje się to cewnikiem, zabieg wykonywany na miejscu bez potrzeby pobytu w szpitalu). Ale to już skrajny przypadek, który w ciągu tych 18 lat miał miejsce dosłownie kilka razy.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
karol1234

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 36976

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-23, 13:32   Temat: Rak pęcherza moczowego
Niestety nie pamiętam jak wyglądała rehabilitacja świeżo po wyjściu ze szpitala, gdyż nie mieszkam z moim dziadkiem. Ale jakbyś miała jakieś pytania to mogę go lub babcię zawsze popytać. Pamiętam tylko że po operacji spędził około 3 tygodnie w szpitalu i dostawał tam do jedzenia jakieś kleiki, na których smak bardzo narzekał. Jeżeli mąż wróci do domu to poczytaj dokładnie o diecie którą na początku będzie musiał przestrzegać. Pamiętam że mój dziadek gdy poczuł się lepiej postanowił zjeść zupę grochową, po której dość mocno schorował. Z czasem mógł jeść i pić wszystko, ale początkowo trzeba uważać. Później alkohol, nawet ten mocny, w żadnym stopniu mu nie szkodził. Pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
karol1234

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 36976

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-22, 21:17   Temat: Rak pęcherza moczowego
kaja1: Dla pocieszenia mogę Ci napisać że mój dziadek przeszedł identyczny zabieg usunięcia pęcherza (także z powodu raka) około 18 lat temu. Także utworzyli mu nowy pęcherz z jelita, żyje do dziś prawie w pełni zdrowia (aktualnie ma 75 lat). Przez ten czas brak pęcherza nie nastręczał mu większych problemów - kontrola moczu prawie jak u zdrowego człowieka. Czasami miewał problemy z odkładaniem się jakiejś gęstej substancji w moczu, którą ciężko było wydalić. Ale to incydentalnie. Co ciekawe 3 lata temu przeszedł operację usunięcia nerki z powodu nowego ogniska raka (nie był to przerzut). Na szczęście został wykryty w wczesnym stadium i usunięcie nerki nie miało żadnego wpływu na jego zdrowie. Zatem głowa do góry, brak pęcherza może być jedynie dyskomfortem, a nie trwałym kalectwem. Trzymajcie się :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group