1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: kolposkopia wynik
kachna1965

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-21, 23:20   Temat: kolposkopia wynik
bardzo dziękuję - pozdrawiam
  Temat: kolposkopia wynik
kachna1965

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2698

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-21, 20:42   Temat: kolposkopia wynik
witam serdecznie
córka miała robioną kolposkopię i jest napisane że występują ziejące ujścia cew gruczołowych- co to jest ?Cytologia L-Sil czy to dobrze?
  Temat: Guz tarczycy u 4 letniego dziecka
kachna1965

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4738

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-02, 20:35   Temat: Guz tarczycy u 4 letniego dziecka
witam

piszę w sprawie mojej kochanej wnuczki Iguni
- gdy miała 9 miesięcy przypadkowo wykryto guzek na tarczycy wielkości 8 mmx5mmx5mm .

Obserwowano go i gdy Iga skończyła 4 latka dostała skierowanie do Bydgoszczy na endokrynologię .

Porobiono badania CEA , Crp i szereg innych badań(wszystkie badania są w normie) ,kalcytonina i tyreoglobulina są w trakcie badań

Niepokoi mnie wygląd zmiany na usg - hypoechogeniczna, o nieostrych zarysach ze zwapnieniami o cechach przepływu wielkość 10mmx5mmx5mm
- czy taka zmiana jest zawsze złośliwa ?
Boże oby nie
  Temat: Lilith.p - komentarze (vf7)
kachna1965

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5302

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-03-19, 22:47   Temat: Lilith.p - komentarze (vf7)
dużo takich markerów życzę po prostu ogrom--- też z mamą walczymy z tym paskudztwem na razie marker 4,6.
życzę zdrówka :)
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 99859

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-30, 10:38   Temat: Rak jajnika
lepszy jest paracetamol, lekarz powinien zapisać coś mocniejszego np. poltram combo mojej mamie bardzo pomagał.Zawsze możesz poradzić się lekarza rodzinnego niekoniecznie onkologa- jeśli chodzi o środki p\bólowe
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 99859

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-27, 16:53   Temat: Rak jajnika
witam Ciebie moja mama też miała identyczną chemię - przechodziła ją różnie . wszystko zależy od reakcji organizmu. po pierwszym wlewie była bardzo silnie osłabiona leżała 10 dni w łóżku, po drugim było lepiej, ale po trzecim silne bóle kostno - stawowe, szpik kostny dostaje w łeb- lecą leukocyty w dół- podawałam ecomer lub iskial forte, mama jest narażona bardziej na wszelkiego rodzaju infekcje.Na bóle podawałam paracetamol lub poltram combo. Lekarz napewno zapisze środki przeciw wymiotne. Uważajcie na jamę ustną mogą pojawić się afty.
na wątrobę aplikuję mamie sylimarol 70 mg, sok jabłkowy dobrze oczyszcza wątrobę ale taki 100 %, na nerki podawałam sok żurawinowy z apteki 100% - najlepiej popytaj lekarza o te sprawy no i dieta wysoko białkowa - jogurty naturalne, twarożki itp. Gdy nie będzie miała apetytu to dobre są nutridrinki wysoko proteinowe popijane bardzo powoli przez godzinę. Moja mama już jest po 6 chemiach i jak narazie jeżdzimy na kontrolę i jest dobrze - życzę dużo siły i wytrwałości zarówno dla Ciebie jak i dla mamy
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
kachna1965

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 72574

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-14, 17:33   Temat: Rak jajnika z przerzutami
bardzo Ci współczuję
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
kachna1965

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 72574

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-09, 16:50   Temat: Rak jajnika z przerzutami
witam Ciebie
trzymaj się też walczę o mamę i razem z mamą .Teraz 11.12 jedziemy na TK żeby wykluczyć zmiany meta na wątrobie bo nie wiadomo czy to naczyniaki czy meta - nie daj Boże.Mama miesiąc temu zakończyła chemioterapię i co dalej nie wiem boję się tego TK.
Myślę o Tobie i o Twojej mamie często i wiem że mnie to też czeka prędzej czy póżniej- zmaganie się dalsze z mamy chorobą - oby jak najpóżniej.Życzę Ci dużo wytrwałości i siły
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-02, 15:15   Temat: Rak jajnika
witam
no dotrwaliśmy do 6 chemii odbylo się konsylium
zrobiono mamie rtg płuc , usg jamy brzusznej , zbadano poziom markera CA-125.
w opisie rtg zmartwiła mnie jedna rzecz ,a mianowicie -poszerzenie cienia śródpiersia górnego po stronie prawej co to może znaczyć? poza tym jest napisane pola płucne bez patologicznych zmian ogniskowych, klinowate obniżenie trzonów kręgów Th8 i Th9
We wrześniu marker Ca-125 wynosił 6,6 U\ml, a 27 listopada 10,250 U\ml czy należy się martwić tą zwyżką ?
U mamy występuje polineuropatia obwodowa do tego stopnia że stopy ma jakby z drewna , brak czucia , drętwienie, osłabienie siły mięśniowej nóg .Dłonie też martwe końcówek palców nie czuje , wszystko leci z rąk.W najbliższym czasie idziemy prywatnie do neurologa, zobaczymy co powie. Jak myślicie czy to mamie trochę minie? czy są na to jakieś odpowiednie leki? bo może tak być że wyciągnie kasę , a neuropatia zostanie
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-11, 17:47   Temat: Rak jajnika
dziękuję za odpowiedz
nie wiem co sądzić o tej temperaturze, wczoraj taka wysoka a dzisiaj gorączki nie ma temperatura w normie. Czy po chemii może wystąpić jednio-dniowa wysoka temperatura?
Teraz nie wiem czy jutro zamawiać wizytę domową czy sobie odpuścić i poczekać?
Mama zawsze miała po chemii problem z neutrocytami, były bardzo niskie, ale zawsze jakoś wracały do normy.Być może znowu jest niziutki poziom. Poczekam do jutra i zobaczę, mam nadzieję ze wysoka temperatura się nie powtórzy.
Co można podawać na osłonę nerek po chemii?.mama przez jakiś czas piła sok z żurawiny, ale drażnił jej gardło bo kwasota że hej
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-10, 22:45   Temat: Rak jajnika
gorączka spada na 3-4 godziny po paracetamolu do 37 i potem znowu rośnie, poza gorączką jest lekki kaszel. Byłam w ośrodku zdrowia, lekarz kazał podawać paracetamol w nocy, a rano jak nie będzie lepiej zawołać pogotowie, a myślałam,że zapisze antybiotyk od razu.
Mama ma drętwienie, mrowienie brak czucia w nogach i bardzo silne bóle nóg - jaki lek by można bylo podać żeby trochę ulżyć?
Mama z leków przeciwbólowych zażywa poltram combo -owszem trochę pomoże, ale na krótko.Czy mamie ustąpi to mrowienie i drętwienie po zakończeniu chemii?
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-10, 12:56   Temat: Rak jajnika
witam wszystkich serdecznie

długo się nie odzywałam bo nic się nie działo u mojej mamy.
Mama jest po 5 cyklu chemioterapii karboplatyna z paklitakselem, jakoś przechodziła te 4 cykle, no ale 5 chemia jest okropna nie mówię o bólu nóg, drętwieniu i braku czucia bo do tego mama się przyzwyczaiła, ale znienacka wyskoczyła dzisiaj temperatura 38,9, mama jest 9 dzień po chemii czy to jest normalne czy wołać pogotowie? bo już nie wiem co robić. boję się ,że to może być gorączka neutropeniczna
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-11, 18:59   Temat: Rak jajnika
witam
czy jest możliwe aby między cyklami podawania chemii doszło do przerzutów lub rozrostu guza?Mamę od czasu do czasu boli brzuch, np. dzisiaj zjadła talerz zupy mlecznej i tak po 2 godz. pojawił się ból brzucha czyżby nietolerancja laktozy?
mam nadzieję że nic grożnego nowego się nie kluje.Przy tym wymiotów, mdłości nie ma ani biegunki. Wypróżnienie normalne.
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-08, 21:07   Temat: Rak jajnika
witam
dzisiaj miała być II chemia a tu płytki się nie spisały, leniwe czy co? 75 tysięcy za malo no i chemia 15.07
na osłonę wątróbki daję essentiale forte chyba może być no nie?
ale nie wiem co na nerki zastosować? bo kreatynina jest przy górnej granicy
może sok żurawinowy?
Mama jest jakaś przygaszona wogóle straciła chęć do życia.Jest osłabiona, zmęczona, znerwicowana.Może ktoś z własnego doświadczenia zna jakiś lek na uspokojenie, który by jej dodał energii żeby tyle nie myślała o tej chorobie.Chciałam mamę namówić na wizytę do psychiatry lub psychologa, ale oczywiście twierdzi, że nic jej nie jest.
  Temat: Rak jajnika
kachna1965

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16921

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-30, 21:54   Temat: Rak jajnika
dzięki za odpowiedzi jutro pędzę po rekina, a dokladnie po jego tran z petwy :)

[ Dodano: 2015-07-01, 18:41 ]
witam
dzisiaj byłam z mamą na oddziale onkologicznym i ma przepiisane 5 zastrzyków podskornych o nazwie Nivestim - na wzrost krwinek białych- kiedy mogą wystąpić objawy uboczne - bóle mięśniowo-stawowe, gorączka lub inne?.Mama pierwszy zastrzyk dostała o godz. 11.00 i jeszcze żadnych objawów ubocznych nie ma, ale jeszcze przed nią 4 sztuki.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group