1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-15, 22:15   Temat: Rak piersi
Wiem o co Ci chodzi ale mnie nie zrobili tych kropeczek ja mam tylko linie czarne i niebieskie.Musze je pudrować,nie wolno tego moczyć.Tyle mi powiedziano.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-15, 19:16   Temat: Rak piersi
Nie mam pojęcia dlaczego mi usunięto(12)Nie, nie robiono mi tatuażu podczas tomografii.I dzisiaj miałam naświetlaną tylko pierś.Zalecono 33 naświetlania.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-14, 20:45   Temat: Rak piersi
Też tak myślałam,ale na pewno będzie naświetlana tylko pierś,może dlatego że węzły były czyste.Pewnie wiedzą co czynią ;)
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-14, 17:57   Temat: Rak piersi
Dziękuję,właśnie wróciłam od lekarza,mam zapalenie krtani,dostałam antybiotyk,coś od kaszlu,może dam rade.Też nie wiem co to jest ta punktowa,może lekarce chodziło o to że tylko na pierś,a pacha nie będzie.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-13, 22:10   Temat: Rak piersi
Witam,no i dopadla mnie lekka infekcja tzn boli mnie gardło,mam chrypkę trochę pokaszluje a tu za parę dni radioterapia,czy mi wolno podać się leczeniu czy lepiej zgłosić lekarzowi.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-08, 19:01   Temat: Rak piersi
Witam!No i okazało się że nie będzie chemioterapii tylko radioterapia łącznie z hormonoterapią.Onkolog stwierdziła że wystarczy radioterapia punktowa.Nie wiem czy to dobrze czy żle,muszę zaufać.Na razie zrobiono mi parę kresek i mam ich strzec jak niepodległości.Za dwa dni jadę na tomografię komp.coś mam przed badaniem wypić i mam pytanie czy mogę po tym prowadzić samochód i czy po naświetleniach również.Może to naiwne pytania ale wolę na zimne dmuchać.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-07, 09:09   Temat: Rak piersi
Po badaniu rozpoznanie następujące:Małe limfocyty,komórki centrów rozrodczych węzła chłonnego,makrofagi.Komórek nowotworu złośliwego nie stwierdzono.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-06, 20:32   Temat: Rak piersi
Witam,Nie bardzo wiem czy wykonano mi te badania bo nie zostalam o tym poinformowana.W wypisie napisano że wycieli guza z marginesem oraz usuneli węzły chłonne dołu pachowego.Oraz drenaż sposobem Redona-BCT.85.26,Poza tym przed zabiegiem mialam biopsję cienkoiglową węzłów chłonnych.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-06, 11:10   Temat: Rak piersi
Dziekuję za słowa otuchy i wsparcia :)
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-05, 17:01   Temat: Rak piersi
Dziękuję bardzo za odpowiedz,zdaję sobie sprawę że to lekarz powinien udzielić mi tej odpowiedzi,ale to mój brak cierpliwości.Na pewno o wszystko zapytam 8 maja.Dziękuję Ci Soja za te 100% :) Boję się chemioterapii,tego jak na nią zareaguję,czy dam radę przejśc przez to co mnie czeka.
  Temat: Rak piersi
jolanta1954

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-04, 18:33   Temat: Rak piersi
Witam,
jestem tu nowa,

miesiąc temu miałam operację oszczędzającą piersi.

Przed operacją lekarz zdecydował o radioterapii,
natomiast po wycięciu guza i węzłów chłonnych odebrałam wyniki z rozpoznaniem Rak piersi lewej cT1NoMo C50.4.
Okazało się również, że jednak chemioterapia.

Chemię zaczynam 8 maja, niestety nie wiem jaką ponieważ w szpitalu nie udzielono mi jak do tej pory żadnych informacji.

Poniżej podaję wynik histopatologiczny i moje pytanie brzmi.. Jakie są moje rokowania na wyzdrowienie i dlaczego nagle zmieniono decyzję, że jednak chemia.

Niepokoi mnie następujący wynik :
Marrginesy dogłowowy, boczny, przyśrodkowy wolne od utkań nowotworowych na szer. powyżej 2 cm.
Pozostały wycinek - Focus carcinomatosus parvus.
Dół pachowy - Lymphonoduli (12) sine metastasibus.
naciek (-), angoinwazja (-),
ER:PS5+IS3+TS8, PR:PS2 + IS3= TS5, Her2/neu(-), Ki67(+) w ok. 50% jąder komórkowych

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group