1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: funkcjonowanie w domu - prośba o pomoc
jogi45

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 13156

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-09-01, 00:01   Temat: funkcjonowanie w domu - prośba o pomoc
W pracy używam takiej podstawy do lapka która składa sie z 2 części i wygląda jak krzyżak. Kupiona w media za ok 200 zł. Laptop jest wtedy pod innym kątem a klawiatura lapka nie leży płasko na biurku tylko jest jakby podniesiona do kąta ok 40 stopni. Niestety musi leżeć na czymś w rodzaju blatu np na stoliczku do śniadanka. Ogtomnym plusem tego jest to że ma wiele wejśc usb i można podłączyć sie do drukarki, telefonu na usb, internetu itp. Do lapka super sprawdza mi sie malutka myszka. Jutro w pracy sprawdzę jakiej firmy jest ta podstawa, pewnie w sklepach internetowych mozna kupić taniej.
Małym dzieciom kupić można taką poduchę co imituje fotel tzm dziecko sie nie przewraca na boki ale dorosły ma podparte plecy a ręce może oprzec jak na fotelu. Ja tego używałam do oglądania telewizji z łóżka. Może będzie dobre do pracy z lapkiem. Niestety już nie mam tej poduchy bo oddałam wnukom koleżanki.
Masz rację - praca działa często lepiej jak prozac ( w moim wypadku pod warunkiem, że są sukcesy)
Napewno wiesz że krzesełko pod prysznic można kupić w sklepach reha. Inwalida z niepełnosprawnoscia ruchową może przystosować łazienkę i ubiegać sie o częsciowy zwrot kosztów z NFZ. Ale grupa musi być oczywiscie orzeczona przez zus.

[ Dodano: 2009-09-01, 00:08 ]
Do lapka można podłączyć też drugą klawiaturę. Sa takie które kładzie sie na kolanach i mają "kształt ud" Przyciski sa tak ułożone że można pracować bez przesuwania nadgarstków jeśli ktoś używa wszystkich palców do pisania. ( ja od pięciu lat tylko/aż trzech) Związki inwalidów organizują kursy komputerowe i stanowiska pracy dla ludzi niepełnosprawnych i pewnie maja też pomysły na wygodna pracę w łóżku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group