1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
jober

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9049

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-22, 01:03   Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
Karina Święch napisał/a:
-sproszkowany psi pazur
- koniki polne
- borówki amerykańskie
- domek na preri


Lokujesz się na drugiej pozycji po Gaździe w szerzeniu pomocy. Tryskasz wiedzą i inteligencją. Zupełnie jak Gazda pisząc ze piwo i golonka to lek na całe zło a witaminę b12 nazywając amigdaliną.

Czemu nie usunięcie tego działu "wspomaganie konwencjonalnego leczenia " jeśli uważacie że nic takiego nie istnieje? Chyba że tobie Karino Święch domek na prerii pomaga. .. żenada. Towarzystwo majkelka - wzajemnej adoracji.
  Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
jober

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9049

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-21, 23:21   Temat: Lista substancji wspomagajacych leczenie onkologiczne
Witam proszę o wpisywanie w tym wątku wszelkich substancji przydatnych podczas leczenia onkologicznego które wspomagają pacjenta a nie kolidują z chemioterapią.

Przeszedłem przez cały dział i wszystko zanegowane. Wiec nie wiem jaki jest sens tego działu - "wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego".

Jeśli takich substancji/metod wspierania leczenia konwencjonalnego nie ma to najprościej byłoby napisać "nie ma rakich" i zamknąć dział. Po co złudzenia? Jeśli jednak coś takiego jest to będę niezmiernie wdzięczny za ich wylistowanie w tym miejscu. Dziękuję!
  Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
jober

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9049

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-21, 19:29   Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
JustynaS1975 napisał/a:
Nie wiem jaką chemioterapię ma znajomy leczony w Opolu, a jaką Twoja mama.
"Osoby, które zmagają się z jakimiś chorobami i przyjmują leki, przed spożyciem czystka powinny skonsultować się z lekarzem. Mieszanie niektórych ziół z lekami niekiedy może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Zioła mogą zmienić działanie leków - wzmocnić lub osłabić zaleconą dawkę i wywoływać szkodliwe działanie zapisanego lekarstwa. Ponadto każde zioła, przyjmowane nawet przez zdrowe osoby, mogą zaszkodzić, jeśli będą używane niewłaściwie."

http://www.poradnikzdrowi...stka_37926.html

[ Dodano: 2016-01-20, 21:15 ]
http://rozanski.li/3389/r...ystkiem-cistus/

W związku z tym zioło to można polecić jedynie jako uzupełnienie diety w cenne dla organizmu polifenole, co z pewnością wzmocni organizm, poprawi jego funkcjonowanie i ogólne samopoczucie.

To już wiem co daje. Pytanie gdzie mogę zweryfikować interakcje z chemioterapią - AC i paklitaksel?

Czy dysponujecie listą ziół które można stosować w trakcie chemioterapii? Czy istnieje wiedza które zioła należy kategorycznie odstawić z uwagi na interakcje z chemioterapia AC i paklitakselem?

Pytam ponieważ leczenie w centrum onkologii wygląda tak ze za każdym razem jest innym lekarz a każdy lekarz ma inne zdanie na ten sam temat
  Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
jober

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9049

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-20, 20:35   Temat: Ostropest plamisty
Rzecz dotyczy raja piersi hormonozakeżnego z wysoką ejspresja na estrogen- 100% komorek wykazalo silna reakcje. Czytam ze nie jestesmy w stanie uniknac wszechobecnego xenoestrogenu. A wątroba jest jedynym organem który może metabolizowac te związki. Czy można wspierać wątrobę sulimariną podczas chemioterapii?
  Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
jober

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9049

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-20, 20:25   Temat: Czystek, ostropest plamisty i inne
Witam mam rozbieżne informacje. Znajomy leczy się w Opolu na raka prostaty i tam zalecają onkolodzy picie herbaty z czystka. Z kolei w Gliwicach onkolog radził mamie odstawienie czystka.

Czy czystek koliduje z chemioterapią? Czy warto go stosować?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group